Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 21

Тема: Избор на пералня със сушилня

Фиат идол Аватарът на gamma
    Регистр. на
    10.06.2007

Избор на пералня със сушилня

Здравейте, колеги!
    Нямаме пералня в новото жилище и се налага закупуването на такава. Понеже апартамента няма тераса или балкон, а не ми се иска да импровизирам с простор на някои от прозорците и гащите ми да се повяват от вятъра, както и да ги гледа целият квартал, то е задължително пералнята да е със сушилня.
    Условията са да поема колкото се може повече пране и да е с инверторен мотор т.е. да е възможно най-тиха!
    Бюджет около 1200лв., като е възможно и малко нагоре, но в разумни граници.

Спрял съм се на два модела:
    HOTPOINT-ARISTON AQD1070D 49 EU/B
    LG F2J7HM1W

Като повече клоня към Аристон-а.

Моля за мнения и предложения!

Благодаря!
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX

"...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    Има вече модели на комбинирани пералня и сушилня с термопомпа. От една година съм с такава на АЕГ и съм много доволен.
    Пет години гаранция, а наистина сушилните с термопомпи правят дрехите много приятни на допир без нужда от гладене. В режим центрофуга разполагаш от 1000 до 1600 об/мин ( през 200 об./мин) и съчетани в комбиниран режим, почти не се налага на сушилнята да работи. В режим пране и центрофуга е тиха и ако не се чува плискането на вода в барабана друго не се чува. Много използваме режима за "пране с пара", а режимът пране, центрофуга и сушене за 3 часа е благодатен. На режим сушене си е малко по-шумна, заради термопомпата, но си заслужава парите. Благинка е. Преди година бяха над 2000 лв. тези уреди, но днес може да се сдобиеш с такъв за 1700-1800 лв.
    Впрочем за избор, можеш да се ориентираш тук, където пишат технически лица, занимаващи се с поддръжката им.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1...%BA%D0%B8.html
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Кара Фиатче 126 Аватарът на mironov
    Регистр. на
    07.12.2016
    Цитат gamma написа: Преглед на мнението
    Здравейте, колеги!

Спрял съм се на два модела:
    HOTPOINT-ARISTON AQD1070D 49 EU/B
    LG F2J7HM1W
    Не съм сигурен колко ще ти помогна но...
    Вкъщи сме с пералня на LG с инвертор (предполагам че мотора е същия) вече 7-8 години и се справя доста прилично - доста доволен съм.
    За съжаление е без сушилня.

За пералните на Аристон нямам наблюдение, но имах вземане-даване със сезвиза им заради една фурна - трагично е, стигнахме до защита на потребителите....

Успех с избора
    Fiat Croma 1.8 140hp

ARISTON нещо издишат напоследък и в цени и в производство

От Беко съм по доволен

Регистр. на
    10.06.2007
    Мога да си го позволя, но нещо ми се свидят 2000лв. за... пералня... Колата ми струва по-малко. То и колелото ми е по-скъпо от колата де.
    Въпреки това се замислих за термопомпата, но трябва да се информирам първо. Ако наистина е толкова голяма благина ще взема такава!
    Последна промяна от gamma : 23.09.2019 в 18:50

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    Цитат gamma написа: Преглед на мнението
    Мога да си го позволя, но нещо ми се свидят 2000лв. за... пералня... Колата ми струва по-малко. То и колелото ми е по-скъпо от колата де.
    Въпреки това се замислих за термопомпата, но трябва да се информирам първо. Ако наистина е толкова голяма благина ще взема такава!
    Виж и си прецени. Имай предвид, че тежи 100 кг. заради термопомпата. Търси 5годишна гаранция, защото се предлагат и с 2 години. Преди време ме отказваха от комбиниран уред, но днес нещата са различни, а и е безценно това да си сложиш дрехите и след три часа да си ги вземеш от там сухи. За термопомпата ме убеждаваха, но ги нямаше в комбиниран уред. Честно казано въпреки по-икономичното сушене, надали ще си избие парите, ако сравняваме с най-евтиния аналог, но вече разбрах предимствата на тази. Ако има някакво значение, този модел се прави в Италия.
    Ако ти се налага често да я местиш си е кюп. Имай предвид, че в режим сушене си работи компресор и там си е малко шумичка. Прецени си, защото аз ти бръщолевя за този модел, но не познавам другите. Виж и сетком-а, защото нещата се променят с дни. Успех ти желая.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    И аз съм с AEG с термопомпа. Доволен съм, но нямам база за сравнение, защото преди не съм имал сушилня. Едно от най-важните неща които трябва да се знае за тази пералня, е че е по висока с 4-5 см. от стандарта и ако ще я слагаш под кухненски плот то 99% няма да влезе. При мен успя, защото плота ми е на 100см. от земята, вместо стандартните 90см.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Регистр. на
    10.06.2007
    Цитат Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
    ...и ако ще я слагаш под кухненски плот то 99% няма да влезе.
    Дам, мястото е под плота, който е стандартен 85см, а гледам повечето с термопомпи са 87-88см., което е проблем!

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Съвсем на теория не трябва да я завирате под плота, че си грее, а си трябва място около нея за охлаждане и предполагам мястото ѝ е точно толкова, колкото да се вмъкне.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Мунчета, утре сутрин отивам да взема това от технополиса:
    Пералня със Сушилня BEKO HTV 8733 XS0 A, 8.0 kg, КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 5.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР - 759 лв.

С детските дрешки е някакъв ужас вкъщи и не се издържа.
    Нямам място за отделна сушилня (имам, ама не искам да мъкна дрехите от едната стая в другата и после в третата) и ще да сменям иначе здравия Ariston с такова.
    Ако имате някое друго предложение с по-добри характеристики, моля споделете го

Ходих днес до Технополис и като цяло офертите са това, някакъв Electrolux за 1200 лв., с 9/6 кг капацитет и един бош с термопомпа за 2000 лв., което няма как да се случи, пък ако ще и да ме облича.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Избор на пералня със сушилня

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •