Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 22

Тема: Крома 1.9, 120кс. Проблем с ниски обороти и турбо

Без да съм експерт, но скоростната кутия според мен можеш да я елиминираш (маховика също), като чуеш евентуално работата на скоростната кутия на свободна. Защото като натиснеш съединителя това, което прави е да откачи въртящото движение към скоростната кутия изобщо, но ако има някакъв проблем, по мое мнение би трябвало да го има и докато върти без да е на някаква скорост. Иначе маховика (дори и измисления демпферен) е на коляновия вал закрепен и се върти постоянно при работещ двигател - не би трябвало да му пука много дали е натиснат съединителя или не. Поне до толкова мога да си обясня работата на тази част от двигател-маховик-феродов диск-притискател-скоростна кутия. Пак казвам - не съм специалист, но това, което видях на разглобената ми кола ме води в тази посока на разсъждения. Може и изобщо да не съм прав разбира се
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Цитат jenshen73 написа: Преглед на мнението
    Без да съм експерт, но скоростната кутия според мен можеш да я елиминираш (маховика също), като чуеш евентуално работата на скоростната кутия на свободна. Защото като натиснеш съединителя това, което прави е да откачи въртящото движение към скоростната кутия изобщо, но ако има някакъв проблем, по мое мнение би трябвало да го има и докато върти без да е на някаква скорост. Иначе маховика (дори и измисления демпферен) е на коляновия вал закрепен и се върти постоянно при работещ двигател - не би трябвало да му пука много дали е натиснат съединителя или не. Поне до толкова мога да си обясня работата на тази част от двигател-маховик-феродов диск-притискател-скоростна кутия. Пак казвам - не съм специалист, но това, което видях на разглобената ми кола ме води в тази посока на разсъждения. Може и изобщо да не съм прав разбира се

Звука ту го има, ту го няма. Обикновено се появява когато подадеш газ и после пуснеш педала, при натискане на съединителя изчезва.
    Иначе, почнах да свалям скоростите, но е много неудобно в тесен и тъмен гараж на стойки и крикове. Та да попитам, съединител и маховик от Опел ще стане ли? И също така да поръчвам ли направо ремонтен комплект (6 лагера) за скоростите или първо да ги сваля изцяло и да им направя някаква визуална инспекция?

П.П. Като се откачат всички болтове на кутията, вала който предава движението към дясната полуоска се измъква сам при ваденето на скоростите от двигателя, нали? Уж гледах, но не виждам да има нещо, което да го държи.
    Последна промяна от JTR : 16.09.2019 в 12:36

Забравих да попитам, как се вадят дюзите на този двигател?

Подозирам, че това видео може да ти е от полза: https://www.youtube.com/watch?v=BDQcZVI6Rm0
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Цитат jenshen73 написа: Преглед на мнението
    Подозирам, че това видео може да ти е от полза: https://www.youtube.com/watch?v=BDQcZVI6Rm0

Попринцип това е за 150кс модела с двата вала. При мен май трябва да се свали всмукателния колектор, защото рейката от под него. Но нищо де, поне придобих представа как им работи механизма на закрепяне, предполагам на 120кс мотора не е много различен!? До сега подобни ремонти на дизел не съм правил и ми е малко тъмна Индия.

П.П. Намерих и за моя! Ето ако на някой някога му потрябва:
    https://www.youtube.com/watch?v=9zpQOKksZh8
    Последна промяна от JTR : 18.09.2019 в 08:55

Най-накрая, свалихме я! Получих няколко трайни изкривявания и накрая запреличах на коминочистач, но излезе. Щеше да е от полза, ако някой беше споменал, че тази кутия не излиза цялата, а се разглабя докато е на колата, щеше да ми спести часове работа. Също така щеше да е добре и аз да гледах/мислех повече преди да свалям, ама айде.
    Предположението ми за маховика се потвърди, заминал е. Средната част се мърда на ръка, независимо от външната.
    Открих и май защо се чува турбото, меката връзка е скъсана.
    Нов рунд въпроси!
    Как да разбера лагерите дали са за смяна, на външен вид изглеждат добре?
    Кутията как се закача обратно на колата? При свалянето се наложи да изместя корпуса на кутията нагоре, за да мога да извадя притискателния диск и съединителя и да я спусна надолу после. Надявам се да има по-интелигентен начин на монтиране, че така е мъка!

Снимките са малко тъмни, но каквото такова

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	20190922_232215.jpg
Преглеждания:	34
Размер:	287,9 KB
ID:	107572 Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	20190922_232225.jpg
Преглеждания:	29
Размер:	252,0 KB
ID:	107573

Фиат маниак
    Регистр. на
    20.09.2009
    Здравей,
    първо за полуоската, трябва да я свалиш, вярно, че е само нанизана и ще излезе, но при качването почти сигурно ще скъсаш семеринга.
    Свалянето и качването на самите скорости: излизат и влизат цели, сглобени, за целта се сваля предният мост, което може да звучи трудно, но става лесно и бързо, но трябва да осигуриш двигателя.
    Лагерите няма как да ги познаем по описание, ако няма видими щети и наранена циментация. Зависи до каква степен си разглобил кутията, може да слагаш валовете един по един и през мястото за диференциала да усетиш луфтовете.
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г.

Цитат k76 написа: Преглед на мнението
    Здравей,
    първо за полуоската, трябва да я свалиш, вярно, че е само нанизана и ще излезе, но при качването почти сигурно ще скъсаш семеринга.
    И двете полуоски са свалени, лявата ясно защо, дясната за да стигна до долния болт на стартера и един друг на скоростите.
    За коя семеринга казваш, че може да се скъса?

Свалянето и качването на самите скорости: излизат и влизат цели, сглобени, за целта се сваля предният мост, което може да звучи трудно, но става лесно и бързо, но трябва да осигуриш двигателя.
    Помислих си го това, но всичко го правя на крик и стойки, малко ме притеснява свалянето на целия мост. Но пък има малко повърхностна ръжда по него, която ще е много по-лесна за премахване ако е свален. Ще трябва да помисля по това. Имаш ли малко повече информация как се сваля? Някакви особености?

Лагерите няма как да ги познаем по описание, ако няма видими щети и наранена циментация. Зависи до каква степен си разглобил кутията, може да слагаш валовете един по един и през мястото за диференциала да усетиш луфтовете.
    Кутията е на 100% разглобена, трите вала и диференциала са извадети. Единствено лагера на съединителя е още на мястото си, но идеята е да се смени.

Фиат маниак
    Регистр. на
    20.09.2009
    Семеринга на диференциала, там където влиза полуоската.
    За моста по спомени, може да пропусна нещо.
    При теб вече е доста разглобено, така че, предполагам ти остава да откачиш носачите, може и само от шарнирите, но тогава ще ги вдигаш и тях. Двете планки усилващи, отзад на моста, тръбата на ауспуха, болтовете на рейката, тампоните на двигателя и самият мост. Има и един кабел, който трябва да откачиш, този който отива в ДПФ.
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г.

Фиат маниак
    Регистр. на
    20.09.2009
    Забравих стабилизиращата щанга. Абе, като осигуриш двигателя, за 30 минути е долу без да се напъваш. Щом си успял да я свалиш през моста, за теб няма невъзможни неща.
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Крома 1.9, 120кс. Проблем с ниски обороти и турбо

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •