Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 14

Тема: 1.9 16в 150к.с мултиджет трака

Бута детска количка
    Регистр. на
    03.09.2019

1.9 16в 150к.с мултиджет трака

Здравейте. За жалост първата ми тема трябва да е свързана с проблемно поведение. От скоро съм собственик а фиат крома с посочения в заглавието мотор. Колата я взех от собственик, карана е около две години в страната ни. Като я тествах нямаше тракане от повдигачите. Постъпих глупаво и не смених маслото веднага, а то беше доста черно и липсваше смазочност според мен. Карах я около 150км по магистралата и след като слязах дочух звука на тракащите повдигачи. Естествено на следващия ден смених маслото, нямаше подобрение. Пробвах да мина тънко с добавка за повдигачи - пари на вятъра. След седмица тракане и едни 1000-1500км ми остана време да вкарам колата в сервиз. С майстора сменихме всички повдигачи макар и само шест да бяха зле. Повдигачите които сложих са марка колбеншмит. За зацепване ползвах скоба с пинове. След ремонта се появи "кльонкане" което изчезна за 150-200км каране на къси разстояния, мотора утихна значително. Всичко щеше да завърши с щастлив край, но при мен напоследък не става така Тези дни имах път на далечна дистанция и какво да чуя... След като загрее колата се чува тракане на повдигачи, чува се и леко "кльонкане". При студен мотор(когато не е стигнал 90С) колата работи равномерно, няма тракания, но стигне ли 90С мотора започва да работи малко по-тежко и трака най-вече от 2000оборота нагоре. Нещата които съм правил са в следната последователност:
    Смяна на масло, мобил 5в30
    Мерене на налягането на маслото, всичко е ок
    Смяна на 16бр повдигачи, валовете според мен са ок
    Смяна на масло кома 5в40 .
    След 700км обмислям още една смяна на маслото(комата я сложих един вид като доизчистване на мотора за около 1000км). Като отворихме мотора учудващо имаше само оцветявания, нагар/тиня липсваше. От смяната на повдигачите до сега имам изминати около 300-400км. Ще се радвам на някой съвет, ще се радвам ако ме насочите към добър майстор занимаващ се с въпросните двигатели.
    Последна промяна от TiL : 03.09.2019 в 21:55

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Здравей, Колега!
    Напиши в профила си откъде си, иначе няма как да помогнем.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Бута детска количка
    Регистр. на
    03.09.2019
    Възможно ли е тракането да идва от дюзите и как да разбера, че е от тях?

Цитат TiL написа: Преглед на мнението
    Възможно ли е тракането да идва от дюзите и как да разбера, че е от тях?
    Едва ли. Дай един клип на звука да чуем, така само си гадаем!

Бута детска количка
    Регистр. на
    03.09.2019
    Това е клип преди да сменя повдигачи. След като ги смених утихна малко. После сложих други дюзи, с тях утихна леко, но пак има тракане... След като сложих сегашните дюзи(втора ръка) започна да бичи грешки за налягането на горивото. Та сега не знам дали да давам моите за рециклиране или да търся проблема в мотора.
    https://youtu.be/rU-D7ylJMoI

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Каквото и да правиш няма да подобриш ситуацията.
    Само трябва да си я караш и да не наливаш грешни пари.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Бута детска количка
    Регистр. на
    03.09.2019
    тая няма да е... Ако трябва мотора ще иде в кофата, но няма да ми трака така грозно.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Парите и времето са си лично твои.
    Само ще наливаш, наливаш, а "проблемът" ще си е все тъй налице.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Звука наподобява този от повдигачи или клапани, но е някак си по-дълбок според мен. Ако за момент игнорираме повдигачите, защото са сменени и погледнем клапаните, наистина не е толкова сериозно и би могъл да си караш така. Проблема, е че може да от биелни лагери или болт на бутало. Дано да греша, но може да са сложили някаква добавка в маслото, която да е замазала положението временно, преди да ти я продадат.

Бута детска количка
    Регистр. на
    03.09.2019
    Е явно ще се сменя мотора...

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: 1.9 16в 150к.с мултиджет трака

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •