Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 50

Тема: Фиат Стило 1.9 JTD 120 к.с. - не ускорява, не набира

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Невървеж = проблем с гориво-въздушната смес. Щом твърдиш, че всичко с налягането е наред, значи проблема е вакуумно-въздушен (диша или издиша от някъде). Като правихте диагностика, проверихте ли разлики в "давано" и "искано" наягане от турбината? По описанията, турбината няма управление, което означава, че първо трябва да се провери всичко по нейното управление - от загубата на вакуум, през работата на бустерния клапан (той също може да се гледа на диагностиката), до амплитудата на щока на актуатора. Като става въпрос за вакуумните маркучета, трябва много да се внимава, особено ако са с оплетка - малките пукнатини не се виждат. Ако турбото е ревизирано, не би трябвало да има проблем с геометрията.
    Ако проблема не е във вакуумите (дишане), се минава на вариант 2 - издишане - търси пробив по линията филтърна кутия, дебитомер, турбо, интеркулър, колектор. Дори да има пропуск в линията преди турбото, дебитомера няма да дава коректни стоности, а от там и гориво. Ако е след турбото, трябва да има някакъв характерен придружаващ звук.
    Ако и вариант 2 не дава резултати, отиваме към вариант 3 на тема издишане - проверка на изпускателната система по оста колектор - турбо. Пробива в този случай може да е в самия колектор (например спукан) или в байпаса за ЕГР-а (пукната или закъсана кривка) - като няма газове - няма турбо. При този сценарий, грешка ще отчете само при драстичен пробив.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Такава кола не съм виждал под капака, но на Браво 182 като увисне тапицерията под капака и запушва главната смукателна тръба преди филтъра. Не знам това Стило откъде засмуква въздух, но провери дали пък няма случайно някакъв такъв проблем. Опитвал ли си да покараш без филтър? 1-2 км, за да пробваш, не повече. На място форсира ли се бързо и безусловно двигателят, като на нормален Вартбург?

Тя като ускорява бавно, хубаво, но има ли лимит на ускорението? Можеш ли да вдигнеш повече от 3000 оборота на висока предавка, 4 или 5? 5-та и 3000 трябва да са около 145 км/ч. (В разрешени условия, разбира се).

Ако ускорява бавно, но сигурно до 3500-4000 оборота е едно, но ако ускорява бавно и спира да ускорява на 3000 е съвсем друго. Е, и за двете нямам отговор, но все пак имаш ли наблюдения?

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Аз имам Стило с този двг, но друг софт и е 140 коня. Не може входящия въздух да бъде запушен от тапицерията на капака.
    Колата върви много добре, поради ниското си тегло. Не може да остане съмнение в някого, че просто толкова си може, защото при изключен АСР, в движение на 2ра и 3та като се даде газта до долу и превърта гумите и иска да хване къра...
    Не знам какъв е проблема, но бих заложил на качествена диагностика в движение. Според мен е невъзможно такъв проблем да не се види с живите данни от разбиращ човек, може би само ако наистина няма компресия...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Такава кола не съм виждал под капака, но на Браво 182 като увисне тапицерията под капака и запушва главната смукателна тръба преди филтъра. Не знам това Стило откъде засмуква въздух, но провери дали пък няма случайно някакъв такъв проблем. Опитвал ли си да покараш без филтър? 1-2 км, за да пробваш, не повече. На място форсира ли се бързо и безусловно двигателят, като на нормален Вартбург?

Тя като ускорява бавно, хубаво, но има ли лимит на ускорението? Можеш ли да вдигнеш повече от 3000 оборота на висока предавка, 4 или 5? 5-та и 3000 трябва да са около 145 км/ч. (В разрешени условия, разбира се).

Ако ускорява бавно, но сигурно до 3500-4000 оборота е едно, но ако ускорява бавно и спира да ускорява на 3000 е съвсем друго. Е, и за двете нямам отговор, но все пак имаш ли наблюдения?

Не съм я карал без филтър, няма лимит на ускорението, но ускорява като Москвич 8-ца с пълен багажник по стръмен баир нагоре.
    На място се форсира много бавно, тръгва много мудно, особено докато позагрее малко
    Карал съм такава друга кола, оре асфалта, нищо общо 1.9 JTD 115 коня 2003-та.
    При потегляне от светофар имаш чувството че ще изгасне докато се набута да тръгне :D Вече си мисля че колата не е попадала на правилен сервиз
    Последна промяна от nerven : 22.02.2019 в 13:40
    --------------------------------
    Запитване за авточасти:

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Вече си мисля че колата не е попадала на правилен сервиз- гаранция.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Я свалете турбото отново и го отворете наистина.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Е тя даже и на място щом не се форсира... по-скоро горивото липсва, а не въздухът. На място като е колата, турбото не знам дали прави и 0.5 дори, и то в някакви вече тъмно-червени обороти. До 2000-2500 на място - с турбо, без турбо - няма особено значение.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    ЕГР.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.12.2010
    Виж си задното гърне, отвън може да е перфектно, а отвътре всичко да е ръжда. Често срещан проблем. След това се гледа електрониката, дебитомери и прочие. Имам предвид да е подпушено и затова да не излизат видимо много отработени газове. Тогава колата действително ще е спъната, като Чавдар на баир.
    Последна промяна от plamendor : 23.02.2019 в 12:49

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Трябва си качествена диагностика. Преди време на едно TDI му бяха сменили половината карантия и нищо. От 110к.с вървеше като за 40к.с На диагностика всичко изглежда нормално, но до 2000об/м и след това въздуха който постъпва в двигателя започваше да намалява. Оказа се запушен всмукателен колектор.

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Фиат Стило 1.9 JTD 120 к.с. - не ускорява, не набира

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •