Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 268

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    макс. скорост ти е по ниска от тази която вдигам всеки ден. Натам спирам със сравненията, няма смисъл.
    И твоята макс. скорост е по-ниска от тая дето аз я вдигам всеки ден.
    Но това не променя нищо в спора Приус 2 vs 1.5dCi.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението
    Mell0, чавето отново сравнява приуса с октавията, а не с DCI-то. Изкефих се искрено за това със шкодите и дачиите
    Има си той някаква лична кауза да плюе въпросната кола и каквото и да му кажеш го завърта в друга посока. Здраве да е.

Чаве, ето сравнение за ускорение по темата, щом толкова ти е важно:

Новичко ДЦИ автоматик от 2016:
    https://youtu.be/Cadsp5XEez8?t=69

Приус 2 2007:
    https://www.youtube.com/watch?v=de74Tw0f7Xc

За мен и двете ускоряват достатъчно бързо, разхода им приемам, че е еднакъв, обаче разликата при моделните години е 12. 12 години.
    Не е Октавия а Суперб има разлика. Сравнявам защото не съм аз човека който каза, че както и да го мачкаш няма как да харчи над 7 пък сега се оказа, че някой на същия автомобил прави разход над 7л/100 или и тук нещо си съчинявам. Също така не съм и аз този който каза, че както и да натискаш разхода ще е по нисък спрямо други автомобили, нали.
    На колегата mell0 ще кажа, че аз за разликата от другите където карат бързо не натискам отзад и не светя за щяло и нещяло. Затова има разлика между хората каращи Дачия и Шкода.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Сори за грешката в модела, просто всички са ми еднакви и ги бъркам
    Може би отново не си прочел при какви условия ги направи тези 7+? Няма да припомням, в другата тема ги пише.
    Гледам, че Супърба ти бие на 6.6, явно и той прави към 9 градско, а на борда показва 4...
    Нека спрем вече с тея глупости.
    Весела Коледа!
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Регистр. на
    31.08.2008
    Средния по борд ми е верен с този от статистиката, затова мисля, че е верен. Този разход който виждаш в момента е от агресивно каране, висока скорост...
    Ако карам нормално разхода въобще няма да е такъв, но нито гоня нисък разход нито пък търся някаква икономия.
    Имам разход от преди малко отново по борд. Нови Искър- Лакатник- Нови Искър. 43км отиване- 4.3л/100км и на обратно общо 86км и 4.6л/100км Това е по Искърското дефиле, който е минавал знае, че може да е извън града, но не е като да я закрепиш на макс. висока предавка и да я кротиш с 90км да речем. Това е при съвсем нормално каране, като не съм се влачил щом съм задминавал.
    Ако държите имам и снимки от борда.
    Весела Коледа!

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    2.0 TDI под 5 с нормално каране извънградско ( още повече Искърското дефиле) ми звучи нереално за автомобил от ВАГ групата. На тях им дават по 4.6 по каталог, а всички знаем при какви условия ги тестват, така че ти си постигнал повече от колкото са очаквали те. Борда те лъже и ти сам се лъжеш.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Имам разход от преди малко отново по борд. Нови Искър- Лакатник- Нови Искър. 43км отиване- 4.3л/100км и на обратно общо 86км и 4.6л/100км Това е по Искърското дефиле, който е минавал знае, че може да е извън града, но не е като да я закрепиш на макс. висока предавка и да я кротиш с 90км да речем. Това е при съвсем нормално каране, като не съм се влачил щом съм задминавал.
    Ако държите имам и снимки от борда.
    Весела Коледа!
    Ок, супер.
    Значи правиш разход с мега съвременна икономична кутия и дизелов двигател, като бензинов хибрид от преди 16 години. Супер.
    А ако вземеш алтернативното поколение Приус при това каране ще е в мнооого ниска 3-ка, където съвременният ти автомат ще му е химера, както и да го мъчиш.
    Последна промяна от BO : 26.12.2018 в 14:37
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Регистр. на
    31.08.2008
    Тази кутия е от поне 10г. 2.0TDI и то там някъде. Този модел на Шкода и той е от 10г. Да не говорим, че е 4х4 и нали знаеш, че всичките железа отдолу не се въртят безплатно.
    Колега mell0 нали знаеш, че ВАГ проби дупките в озоновия слой

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Хаха. То и двигателя на Приус, и кутията са вече доста над 20 ама очевидно все още е пряк конкурент на коли продаващи се през 2018.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Регистр. на
    31.08.2008
    Ако беше някакъв конкурент нямаше да има по обявите такива автомобили и всеки щеше да иска Приус.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    chaveto, наистина си абсолютен трол.
    1. Започваш със сравнение на разхода на гориво между Prius II (2005) и 1.5dci (2018).
    Виждаш, че нещо не ти се получава и "обръщаш фурнаджийската лопата".

2. Пробваш сравнение с максимална скорост, след като с разхода не се получи.
    И там греда.

3. Добавяш в сравненията разхода на твоя Superb 2.0TDI DSG 4x4 в Искърското дефиле.
    Неясна цел.

4. След като сравненията на разхода и на 2.0TDI DSG 4x4(2015) с Prius II (2005) се оказват неудачни, то преминаваш на ниво сравнение на автомобили и кой какво купувал.

Ами хора - различни, вкус - всякакъв. Изключително си нетолерантен към избора на другите и винаги се опитваш да докажеш (може би на себе си), че твоя избор да купиш дизел автомат 4x4 е най-правилния. Разбери, че някои не се нуждаят от подобен автомобил.

Едно е сигурно - продажбите на дизел намаляват, а тези на хибридни автомобили се увеличават.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •