Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 276

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Истината е такава, че специално този двигател предлага доста при спокойно каране. При агресивно вече нещата стават други, но и при другите е така. Това, че колега по нагоре написа, че не може да го свали под 6л е или от него или от самият му автомобил.
    Когато карах JTD също бях доволен от разход/вървене, още ми седи статистиката на либрата и средния разход е 6.29л А въпросното Jtd което връща пък въобще не ми се коментира.
    Знам, че като отворя сайт за разходи и въпросният автомобил от който тръгна спора има най нисък среден разход от 5.43л В момента съм с литър отгоре, но всеки ден си позволявам агресивно каране и поне два пъти да вдигна скорост която хибрида може да я достигне ако го пуснат от високо да пада.

Фиат фанатик Аватарът на VIT
    Регистр. на
    20.11.2007
    Дачия и Автомобил са две несъвместими понятия. Карам служебен Logan MCV , няма такава "кола". Това е съвършения боклук на пазара за автомобили.

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    За дизела всичко опира до усет и начин на каране.
    Караш ли дизела, като бензинова кола - ще имаш и аналогичен разход.
    Имаме служебни Фиат Добло ( 1.6 Мджет от 2016 година). Е-ееее, имаме колега, който няма
    грам усет към колата. Реве машинката, ще се пръсне, той и търси високите обороти, докато превключи на възходяща предавка.
    В други случаи я опъне на 6-та и я забравя там. Скоростта и оборотите му падат, но на нашия хич не му идва на акъл да превключи на низходяща предавка.
    Да не си на мястото на демпферния маховик. Как да и свали разхода под 9/100 ?
    От 1.5 дци, имам наблюдения върху Клио от 2014 г. Този ДВГ с 90 к.с пасва чудесно на това автомобилче. Виж 110 кончета на 1.5 дци в Кашкай например ми се
    чинят по - непълноценни и определено там разходи от 4-5 л./100 може да са мираж.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    всеки ден си позволявам агресивно каране и поне два пъти да вдигна скорост която хибрида може да я достигне ако го пуснат от високо да пада.
    Ако става дума за автомобила, който си пуснал по-рано, а именноDacia Logan II MCV (facelift 2017) с Максимална скорост 172 км/ч, то "въпросният автомобил от който тръгна спора" е с Максимална скорост 171 км/ч, докато актуалния модел, с който е правилно да се сравнява Logan-а е с Максимална скорост 180 км/ч.

Та тоя съвременен Logan трябва да го пуснат да пада от много високо, за да вдигне скорост на модерен хибрид. Ама някои тук се намират на раздумка и си плямпат обичайните глупости.

Весели празници!
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Само ще кажа на човека, който се хвалеше с Дачия Степуей по-назад с най-високото оборудване и просвет на джип и 4 извънградско. Радвам се за теб, щом те радва, само че тая кола и с екстри гига плюс екстрийм пак си е кенеф и това, няма да се промени. Това е като на циганска барака да сложиш сателитна чиния. Имам малък опит в ремонтирането на такива бангии и не го пожелавам на никой. И тоя прехвален двигател затова никой не го иска на нисаните и рендетата, защото е много "добър". Хората си взимат нова евтина кола и се самоубеждават, че е върхът на айсберга.
    Последна промяна от mell0 : 23.12.2018 в 23:47
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Имам малък опит в ремонтирането на такива бангии и не го пожелавам на никой. И тоя прехвален двигател затова никой не го иска на нисаните и рендетата, защото е много "добър". Хората си взимат нова евтина кола и се самоубеждават, че е върхът на айсберга.
    В много форуми ги слушам за разни двигатели как били най големите боклуци.... ти досега поне веднъж имал ли си автомобил с такъв двигател?
    Защото аз имах и автомобил с 2.2dCi който пък е още по голям боклук според форумните гуру, но при мен издържа 100К и в момента издържа при още по голям зор и най големия боклук не се предава. Въпросната нова Дачия за две години и малко над 40К има разходи по нея само за ТО или по друг начин казано си купуваш нов автомобил и не мислиш въобще дали да му смениш накладки, дискове........ затова не знам за какви ремонти говорим или просто така да се намираме на приказка.
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Ако става дума за автомобила, който си пуснал по-рано, а именноDacia Logan II MCV (facelift 2017) с Максимална скорост 172 км/ч, то "въпросният автомобил от който тръгна спора" е с Максимална скорост 171 км/ч, докато актуалния модел, с който е правилно да се сравнява Logan-а е с Максимална скорост 180 км/ч.

Та тоя съвременен Logan трябва да го пуснат да пада от много високо, за да вдигне скорост на модерен хибрид. Ама някои тук се намират на раздумка и си плямпат обичайните глупости.

Весели празници!
    Не става въобще за точно този модел на Дачия и въобще за Дачия. А и тук намесваме стар хибрид не нов. До колкото знам там макс. скорост е 160.
    ЕДИТ: сега влязох да разглеждам технически характеристики и гледам за първия дават 160 а за втория 171 а до преди известно време съм сигурен, че и втория го даваха на 160 макс. но и това не променя нещата.
    Последна промяна от chaveto : 24.12.2018 в 07:35

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Разбира се, че променя нещата.
    Влизаш в тема за Приус 2, където Петков си пише за неговия Приус, с гръмки изказвания. После продължаваш в тази тема да пишеш пълни глупости, пускаш някакви линкове, които се оказват не на място и накрая не се променяли нещата.
    Опитвате се няколко човека само да сравнявате ябълки с круши. С каква цел го правите? Като искаш да сравняваш Приус 2 с някой дизелов автомобил от групата Нисан-Рено-Дачия, то намери автомобил от същите години и с автоматичната скоростна кутия и сравнявай. Но да сравняваш Дачия с ръчна кутия от 2018 с Приус 2 от 2005 е нелепо. Какво искаш да постигнеш с подобно сравнение?
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Регистр. на
    31.08.2008
    Тези 11км нищо не променят. Също и автоматика, защото в момента карам автоматик който не ми вдига разхода както старите автоматици. Какво искам да постигна с тези сравнения.
    Да, разхода е според крачето, но колкото и да я натискаш, разхода пак ще по-нисък спрямо други коли. Просто няма шанс да надвиши 7 литра с какъвто и да е тип каране.
    Най-честия ми среден разход е 5.1-5.2. Данъка е 16 лв., защото се облага само бензиновия мотор, който е 77 коня и общо взето е това.

Като сравнение мога да дам пежото, което имах преди нея, понеже го купих за същите пари.
    407 SW, 1.9 дизел, автоматик, 140 коня. Минималния среден разход с бабешко каране беше 7.1, а градското беше 11-12.5 литра.
    Над 2 пъти по-висок разход, което при скромните ми 10000 км на година са над 1000 лв. повече за гориво.
    На градско каране беше много мудно, голямо чудене, докато тръгне от място, извънградско беше ок, обаче данъка беше 180 лв.
    Сега да се върнем на макс. скорост и натискането. Колкото и да я натискаш макс. скорост ти е по ниска от тази която вдигам всеки ден. Натам спирам със сравненията, няма смисъл.
    Гледай какво натискане става https://www.youtube.com/watch?v=0sj8jkH5wcE
    Последна промяна от chaveto : 25.12.2018 в 09:08

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Ако караш така, както на клипа отгоре, няма кола която да ти даде дори 5 разход и не може да ме убедиш, защото борда лъже. Плюс това ако караш по този начин, само потвърждаваш мнението на @smok, за хората с Дачия и Шкоди, постоянно бързащи, нахални и ръгащи се навсякъде и дълго няма да изкараш, докато Бог не спре да те пази и не те гледаме по новините. Весели празници и по-рационално шофиране ти пожелавам.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Mell0, чавето отново сравнява приуса с октавията, а не с DCI-то. Изкефих се искрено за това със шкодите и дачиите
    Има си той някаква лична кауза да плюе въпросната кола и каквото и да му кажеш го завърта в друга посока. Здраве да е.

Чаве, ето сравнение за ускорение по темата, щом толкова ти е важно:

Новичко ДЦИ автоматик от 2016:
    https://youtu.be/Cadsp5XEez8?t=69

Приус 2 2007:
    https://www.youtube.com/watch?v=de74Tw0f7Xc

За мен и двете ускоряват достатъчно бързо, разхода им приемам, че е еднакъв, обаче разликата при моделните години е 12. 12 години.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Тема: Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •