Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна
Резултати 81 до 90 от 103

Тема: Строителни неволи

Е в голям град може да има майстори но по селата е по друго.
    На мен плочките не ми се отдават да слагам. Е и носенето на камъни ми тежи.Аз специално съм взел къщата да правя нещо - да се раздвижим-не да седя в къщи.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат jenshen73 написа: Преглед на мнението
    @BO, продават се готови смеси за фина шпакловка - стоят като крема сирене, лесно се работи с тях и имат прилично голямо отворено време. Шпаклова се лесно, шкури се лесно. На мен без да ми е работа - пооправих разни несъвършенства с такава смес.
    Вчера купих това:
    http://www.knauf.bg/web/files/produc...r%20Finish.pdf
    Има и някакво "fill & finish", което било още по-мултифункционално, ама явно не е разпространено толкова на пазара. До къде стигнах да чета за разните мазила за стена. Че чак научих що е то Q1...Q4.
    Ще мажа с него и ще видя какво ще стане. Най-лошото е да трябва да оправят след това цялата стена, а не само локално, където аз си мисля да се пробвам.

Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Абе вие що си мислите, че от всяка върба става свирка?
    Аз НИКОГА не съм пипал подобни неща, нито мазилки, нито шпакловки, нито лепене на плочки и т.н.
    Плащам си на майстори да ми свършат работата. Аз нито знам как, нито имам време и нерви да се уча, а и не искам да се уча на моя точно апартамент.
    Което го мога, и ако имам време - го правя, но поради липса на време май напоследък предпочитам и за това да си платя.
    Предполагам, че и ВО е така.

Писна ми разни хора да ме питат - ама що не си го направиш сам? - ми заради това!
    Предпочитам да си взимам отпуск за почивка, а не за работа.
    Точно. Искам да дойде някой, който това му е работата и да знам, че ще стане бързо и както трябва.
    Единствено искам да е "познат" човек, защото обичам да се "занимавам" с такива. В най-най-краен случай ще опра до нета и първите и така нататък, които ми ги предложи Гугъл ще ги пробвам. Точно заради този най-най-краен случай купих кофата в горния цитат.

Цитат ls1 написа: Преглед на мнението
    А, не си прав. ИСКАМ да си платя. ИСКАМ, ТЪРСЯ на кого да платя. ИЗДИРВАМ на кого да платя и съм ГОТОВ да платя.

НЯМА на кого.
    Да. Както е видно и от тази тема, въпросът е да намериш човек.
    А аз още не съм го открил.

Иначе двете пукнатини, които ще напляскам са ето тези. Няма да слагам лента или там каквото е върху тях, че най-вероятно въобще няма да се справя и ще стане някаква бабунка, и ще е по-грозно от колкото да е спукано. Пък ако пак се спука, ми здраве да е.

Както е видно от "качеството" над ключа за лампата какво е, вижда се, че не държа да е абсолютно перфектното. Щом издържам без да мрънкам и на това изпълнение, значи все трябва да намеря такъв човек. И явно ще се окаже накрая, че аз ще съм този, колкото и да не ми се иска.
    Последна промяна от BO : 13.01.2020 в 10:38
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Някои хора искат да си го направят сами, не защото им е кеф ( може и да има и такива хора, но рядко срещано) или защото не искат да си веят г*за на почивка, а защото като дойде някой и ти го оклепа за пари, които си седял и си изкарвал с труд и после го гледаш и се нервираш. Тогава се научаваш да правиш всичко сам. Също така аз предпочитам да се раздвижа, да пипна занаят, да науча нещо ново, отколко да почивам пред телевизора/компютъра, да закърнявам или да се мъкна по разни градове и гори с цел само и само да не седя вкъщи и да се правя на почиващ. Поне ще има какво да науча децата си и спестявам някой лев от некадърници, вместо да бъхтя допълнително за пари, които да давам на некадърници и накрая работата пак да е фалш. Както казах, мнения различни и дано няма припознали се и обидени.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Цитат ls1 написа: Преглед на мнението
    А, не си прав. ИСКАМ да си платя. ИСКАМ, ТЪРСЯ на кого да платя. ИЗДИРВАМ на кого да платя и съм ГОТОВ да платя.

НЯМА на кого.
    Най - мразя да се моля на някой да ми вземат парите... И после да си оставят ръцете.. .

Фиат маниак
    Регистр. на
    20.09.2009
    Боби, ако правилно предценявам, тази пукнатина е между колона и зид, ако е така, то с този финиш нищо няма стане, по скоро ще е много кратковременно.
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г.

Трябва да се изкопа по навътре и да се сложи нещо като мрежа да е по здраво
    иначе ако се замаже от горе не се знае до кога ще кара -

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    И аз мисля, че трябва да се изкопа. Алтернативен вариант е да го облечеш с нещо, примерно ламинат. Сега има всякакви десени и може да стои много ефектно.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат k76 написа: Преглед на мнението
    Боби, ако правилно предценявам, тази пукнатина е между колона и зид, ако е така, то с този финиш нищо няма стане, по скоро ще е много кратковременно.
    Да, правилно преценяваш. То земетресението причини това, та имам малки надежди временното да е малко по-дълго.
    И за това искам да се оправи след толкова време, ама хей на. Няма на кой да платя и да го направи както трябва.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Е ако е от земетресение е друго
    поне до следващото ще седи -

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на nikolce
    Регистр. на
    30.07.2009
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Иначе двете пукнатини, които ще напляскам са ето тези...
    Ако няма разминавания в нивата ще стане много лесно. Ето едно видео :

Според мен няма нужда да разширяваш чак толкова пукнатината, просто махни стария латекс и я мини с ъгъла на шпаклата. Обръни внимание как запълва пукнатината, първо директно и после по дължина подравнява. Изчакай да изсъхне и виж дали не е дръпнало навътре. Ако да, отново пълниш. На края минаваш с една шкурка и това е.
    Тези дупки над ключа също ги запълни.

Ако нивата не са равни, ще трябва да ги изравниш като отнемеш от по-високата част. И може би ще ти трябва маламашка вече,.. И може би майстор
    00' Bravo 105 JTD

Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна

Тема: Строителни неволи

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •