Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 94

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Фиат фанатик Аватарът на valioboy
    Регистр. на
    10.07.2008

Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Здравейте,случайно ми попадна въпросната добавка по разни реклами та се зачетох и повечето хора са с положително мнение.Някой от форума дали е ползвал въпросната добавка ,нека споделят и какво мислите ?Аз лично до сега добавки не съм ползвал сега съм купил 2 добавки на bardahl ,за почистване и после за поддръжка на горивната система,но не съм ги наливал още,че нямам пътуване.

Поздрави!

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Аз съм склонен да си наливам всякакви боклуци в резервоара, особено ако се твърди, че повишават мощността и понижават разхода, така че ако има желаещи от Софията да се комбинираме за обща поръчка, може да направим такава и да сме пионери.

От време на време си наливам една кутия Лики-Моли Diesel Spulung и ефект има, но същия ефект има и с коктейл 1:200 - 250 двутактово масло и е много по-евтино - литър масло за 8 лева стига за 250 литра нафта. Бардалите малко ми се струва, че имат прекалено хубава реклама, което надува цената на иначе обикновени продукти. Но си признавам, че не съм пробвал нищо тяхно.

Това със сигурност ще е полезно, ако има смазващи свойства, за каквито се твърди, но както казах - двутактовото масло прави същото на по-ниска цена.

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    При цена на дизела около 2.20 лв. и имайки предвид цената на един литър от юнака (20 лв.), както и това, че някъде в рекламите прочетох, че литър от добавката стига за 100 литра гориво и осигурява средно до 13 литра икономия на гориво, ето какво се получава:

100 литра x 2.20 = 220 лв. (цена без добавката)

87 литра (13 литра икономия) x 2.20 + 20 (цената на добавката)= 211,40 лв. (цена с добавката)

За волвото сметнах, че при среден годишен разход 6,89 л./100 км. със сто литра гориво изминава 1451 км. Т.е. икономията ще е около 8,60 лв. за 1451 км, в което не виждам сериозен смисъл. А и след като се опарих с политрона, съм малко скептичен към такива добавки. Вярно е, че магическата съставка МТС на политрон се сипва в картера, а юнакът - в резервоара, което го прави донякъде по-безопасен, но все пак. Ако прочета някъде сериозни изследвания от сериозни хора, може и да пробвам. Ама не такива: "сипах от добавката и колата мърка, а разходът ми се струва супер".
    Последна промяна от snake : 19.06.2018 в 10:13
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

На една добавка за бензин пишеше че има нафта на друга за маслото съм чел
    че ако добавката не помогне да се иде в най близкия сервиз

Кара Фиатче 126 Аватарът на Юли
    Регистр. на
    25.06.2010
    10% зареждане на резервоара с премиум дизел върши същата работа и е много по-евтино(за момента). 5 или 6 литра скъпа нафта са ти лев, два отгоре.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Я вижте кой предлага този пенкилер!
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    При цена на дизела около 2.20 лв. и имайки предвид цената на един литър от юнака (20 лв.), както и това, че някъде в рекламите прочетох, че литър от добавката стига за 100 литра гориво и осигурява средно до 13 литра икономия на гориво, ето какво се получава:

100 литра x 2.20 = 220 лв. (цена без добавката)

87 литра (13 литра икономия) x 2.20 + 20 (цената на добавката)= 211,40 лв. (цена с добавката)

За волвото сметнах, че при среден годишен разход 6,89 л./100 км. със сто литра гориво изминава 1451 км. Т.е. икономията ще е около 8,60 лв. за 1451 км, в което не виждам сериозен смисъл. А и след като се опарих с политрона, съм малко скептичен към такива добавки. Вярно е, че магическата съставка МТС на политрон се сипва в картера, а юнакът - в резервоара, което го прави донякъде по-безопасен, но все пак. Ако прочета някъде сериозни изследвания от сериозни хора, може и да пробвам. Ама не такива: "сипах от добавката и колата мърка, а разходът ми се струва супер".
    Ще ни споделиш ли за Политрон?
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Накратко - преди да си правя експерименти с магическото масло, колата гореше устойчиво, като по часовник около 3 л. масло на 10 000 км. След като се заиграх с политрон, разходът на масло побесня и стигна до литър на 700 км. Наложи се влизане в бокса и ремонт на ДВГ. Не твърдя, че причината е политрон, може и да му е дошло времето. Но тъй като нещата съвпаднаха, вече съм скептичен към подобни революционни неща.
    Последна промяна от snake : 20.06.2018 в 13:18
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Аз съм склонен да си наливам всякакви боклуци в резервоара, особено ако се твърди, че повишават мощността и понижават разхода, така че ако има желаещи от Софията да се комбинираме за обща поръчка, може да направим такава и да сме пионери.
    Аз до сега съм ползвал/пробвал BG 244 (само един кен в един резервоар), Shell V-Power Diesel (5 000км) и Aral Ultimate Diesel (3 000км), и разлика (разход, мощност и т.н.) спрямо "обикновения" дизел (от no-name, Shell и Aral) не съм открил. Зареждал съм дизел в Германия, Дания, Сърбия и България. Тази година ще пробвам чешки и унгарски дизел, но не очаквам някакви разлики.

В момента тествам Esso Synergy Diesel, като до момента не откривам разлики с обикновения дизел („B7-Diesel“) по стандарт БДС EN 590 / DIN EN 590.

Бих пробвал и Дизел Юнак, но съгласно опита ми до този момент не си мисля, че бих получил някакъв позитивен ефект.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Същата разлика има и между обикновената нафта на ЕКО и "Авио"-нафтата. С едната минавам 1000 км за Х лв, с другата - за Х + 30 лв. Същия пробег със същото количество, но на по-висока цена. Не я пробвай.

Ако обаче комбинирам авио-нафта с "юнак" и без климатик, и онова дето сваля разхода, като го ръчнеш в запалката и евентуално магнитни наколенки - току виж съм постигнал съвършенство. Като цяло търся разход около 0.0, не искам да изпадам чак до там, че колата да започне да връща. Последния път с 90 км/ч по магистрала имах 4.6 / 100 за 720 км. Имаше и малко "напред-назад" по пистата на Италфеста, сигурно там е заминало повечко нафта. Ако с новата комбинация от понижаващи разхода неща стигна до 3.1 - 3.2, би било впечатляващо. Все пак - за юнак-а ще взема да си поръчам едно шише да си имам за пътуване до черното море, което ми предстои. Набирам последователи за кашонче.

Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •