Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И аз смених марката но...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И аз смених марката но...

    Здравейте!

    Някои сигурно ме помнят, други са ме забравили а трети си нямат и на идея кой съм и какво аджеба търся тук след толкова дълго отсъствие и продажба на моят пръв и последен Фиат през далечната 2010-та година.

    В последствие научих, че FIAT Group се е видоизменил във FCA (Fiat Chrysler Automobiles) и може да се окаже, че колата все пак има някаква, макар и незначителна роднинска връзка с FIAT автомобилите.

    Преди няколко дена, се сдобих с поредният ми автомобил.
    Дълго време избирах марка и модел, докато не се спрях на интересната комбинация американец със немско сърце.
    Обслужих го, направих му няколко ремонта на детските му болести (все свързани с немския двигател) и сега го тествам по балканските кални пътища.
    Возилото е Jeep Grand Cherokee WH с 3 литров CRD агрегат от Mercedes.
    Тепърва имам да го разучавам, да засичам разход, да го наглася според стила ми на шофиране.
    Поствам една от първите му снимки, ще кача и още, ако има интерес.

    Click image for larger version

Name:	6yYa3sz.jpg
Views:	1
Size:	407,7 KB
ID:	2169643

    Поздрави!
    3.0CRD

    #2
    Честито, Владо! Да си го караш безаварийно и с удоволствие!
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Мерси, Иво!
      PS: Трябва да ги съберем някой път!
      3.0CRD

      Коментар


        #4
        Честито, Колега! И безаварийно.!
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          Има още от старите форумджии помнещи ХГТ-то Честито и със здраве да си я караш
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Честито Влади, как е на високо.
            Сега е мой ред да се качвам на високо, дано да е скоро но се надявам да не сменям сектата
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Честито!
              WK е модела. Разхода по-добре не го засичай
              При тези машини признавам само американските бензинови мотори, а при конкретния модел 5.7 HEMI-то

              С каква раздатка е? Quadra Drive?
              Последна редакция от M5kov; 10.04.2018, 14:20.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                Аве не е синьото, като на ХГТ-то ти, но пак става! Честито и безаварийни километри!
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ви, колеги!
                  За разхода, все още не мога да я схвана, на дълго успявам да го държа на 8/100 с климатика и до 130км/ч скорост.
                  По планината е зле положението, там сменям показателя с този на налягането в гумите, че почва да ми прилошава :D
                  В градски условия, 12.5 си му е оптимума, ако се кара нормално. Ако го изръчкам, почва да харчи стабилно, но не като хемито :D

                  Слави, друго е чувството. Човек определено се чувства по-сигурен на пътя. Малко с паркирането из града е по-"забавно" , ама то няма как всички хубости в едно.

                  M5kov, раздатката е Quadra-Drive II. Все още го тествам как се държи извън пътя, като направя ъпгрейд на гумите, бих споделил резултати, ако има интерес, разбира се
                  3.0CRD

                  Коментар


                    #10
                    Разхода е супер. Раздатката и тя е перфекта, имаш 3 блокажа. Няма спиране
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар

                    Working...
                    X