Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан пластмасов маркуч за задната чистачка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан пластмасов маркуч за задната чистачка.

    Здравейте,

    По време на тестовото каране преди да купя кромата установихме, че задната пръскалка не работи, а всичко се излива отзад на щората през тавана.
    Днес си взех колата от тапицер след смяна на плата на тавана. Преди да я закарам му обясних за проблема, ако е възможно да коригира нещата. Оказва се че маркуча за течност е прекъснат това което е направил човека е да извади маркуча, така че прекъснатата част да е извън тавана. Сега реално трябва да снадя маркуча в гумената гофра която е между задния капак и тавана. Дотук всичко добре. Дайте акъл как да понадя маркуча. Имам идея да го нагрея и да го разширя за да вкарам вътре парче метална тръбичка, която да залепя с леппило за пвц? и да стегна със скоби. Утре ще пусна снимка какво е положението. Въпроса е дали тоя пластмасов маркуч ще поддаде на нагряване. Мисля да ползвам 6мм медна тръба от тези за газова уредба. Не се сещам какво по тънко мога да намеря.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    #2
    Купи една система за преливане от най-близката аптека.В комплекта има двойници и тройници,които можеш да използваш.Маркучите на системата също ще ти свършат работа.Правил съм го на две други коли и става.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    Коментар


      #3
      Успях да намеря силиконов маркуч с вътрешно сечение 5мм. Маркуча на чистачката е с външно сечение 6мм, натъпках го по 2-3 см. Бих днес проба не тече, нядявам се че и за напред ще е така.
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар

      Working...
      X