Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация преди покупка на Fiat Croma

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ми те ръчните са М32, които чат-пат имат проблеми. Т.е. те винаги имат, въпроса е дали ще е при теб. За икономия и здравина бих предпочел 120 коня дизел, за малко повече вървеж- 150.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      Те точно за ръчните скорости казват че патят яко. Като се сваля трябва и съединител и отивало на много пари ремонта. А често се чупели в една тема чета. Другото дето спират какво ли не софтуерно- ЕГР, вихрови клапи, там още много неща... То ако с взимането ще тръгна да орязвам... ще видя, замислям се сериозно.
      Ако знам помагам, ако не знам питам - лична сентенция!

      Коментар


        #18
        1,6 бензин на газ Ланди Ренцо, монтирана от завода, ръчна ск. кутия, купена юли 2017. До сега 5000 км. Преди нея карах голф3, 1,8, 90 коня. След голфа ми се струва тромава, но свикнах. Първа и втора скорост са къси. С повече газ и високи обороти става пъргава. Седалките изключително удобни. Харесвам интериора много. След VW ми се струва че вози меко като кораб (легналите полицай ги минавам с 50 и бъбреците ми са на мястото си).
        След купуването веднага ми се счупи педала на съединителя, което е предизвикано от твърдия съединител(в сравнение с голфа не ми се струваше твърд, но след смяната му видях разликата):
        смяна на педал труд 200лв.(отпред се оголва до тенекия, има го в YouTube), педал от автоморга - 60лв.
        смяна комплект съедините и лагер помпа - 750 лв.
        смяна дюзи на газовата - 340+40
        вътрешна предна лява дръжка - 60лв. малко трудно се намира. От тук е най изгодно http://axm-auto.com/index.php
        Ходовата част е на Вектра, така че цените са като за Опел. Двигателя е на Опел.
        Карала съм я само градско в Пловдив със средна скорос 25-28 км (половината булеварди са в ремонт и задръстванията са ужасни) - гори 13-14/100 газ.
        Fiat Croma 1.8 16V 2007г
        Golf 3 1.8 ABS 94г
        ВАЗ 2101 74г

        Коментар


          #19
          Да уточня нещо - ако се кара по хубав път (магистрално) със скорост до 150 км/ч наистина е доста комфортна кромата, но тръгнеш ли по по-кофти път... на мен лично ми е доста неприятна возията. И все пък съм подчертал, че возията е некомфортна за този клас автомобил. Ако се сравнява с Пунто... да екстра е Друса си яко, а препятствия тип легнал полицай с по-силно изразена гърбица (която няма хубаво заглаждане ами е като малък бордюр) се поемат изключително неприятно.. Карал съм доста автомобили вече и субективното ми мнение за возията на Крома е по-скоро отрицателно.
          Последна редакция от noriaga; 26.02.2018, 12:56.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #20
            Здравейте,
            Карам Кромата /150к.с./ вече почти 15 000 км. премахнах вихровите клапи-цена на отстраняването 200 лв.Най-добре да се махнат като се сменява ангренажния ремък и ролките/при мен те заедно със водната помпа струваха 170 лева/.махнах и ДПФ филтъра -цена 300 лв./самият филтър обаче продадох за 180лв./
            В купето има много място както на предните,така и на задните седалки.Има и много място над главите.Купето е просторно.Динамиката е супер с този мотор.За тези километри освен гореописаното и масло не съм сменявал нищо.Нищо не тропа по ходовата част,май ще се окаже доста здрава.Не съм имал други проблеми.Колата си заслужава за тази цена.
            Ланча Капа 2,0 VIS
            Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

            Коментар


              #21
              Аз съм баткото на'' роогди'' и имам некои съображения; двигателя е опелов но не е 1.6 а 1.8.,Гоуфа с който сравнява возенето сега вози мен и мога да кажа че е талига от секъде заради двойно действащи и твърди в 2-те посоки амортисьори но фятчо сравнен с него е ОК. За мен обаче возията е кофти; твърдо вози по дупките и седалките са твърди но това май е характерно за всички коли след 90 и някоя година. Не мога да сравнявам с Фокус защото не съм се возил на този модел а за Гранада , Таунус хикс ел и Капри които съм карал и возил... няма смисъл.
              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

              Коментар


                #22
                Fiat Croma II Бензин

                Здравейте колеги. Предстои ми покупка на автомобил през май-юни месец. Спрял съм се точно на Fiat Croma II(избрах я вместо Honda Acord и Toyota Avensis.. за такава имам пари да я купя и да я гледам ). Спрях се на нея, защото ми трябва точно такава кола голяма и комфортна. Искам колата де е бензинова задължително( знам, че 1.9/150 jdtm е перфектен мотор за тази колица), защото ще се кара 80% градско. Значиии тая нафта няма загряване зимата, ще трябва да я карам все на студено. Всяка вечер се прибирам с различни коли(дизел/бензин) и трябва да кажа , че дизелака загрява чак като влизам в нас...ахахаха.....както и да е. Прерових целия Интернет и не мога да намеря малко сериозни мнения за бензиновите мотори . И за тях четох по разни други форуми и нищо лошо не чувам особено за 2.2 Z22SE но те са монтирани на други марки, нямам нищо напротив и да е и 1.8 аз не гоня скорости...и дали му стига това 1.8 на тежкото купе. Гледах и някакво ревю на "Бричката"...който пък казва, 1.8 е по-добрия вариант, защото 2.2 уж бил проблемен(върви ги разбери)....за това и се обръщам тук ако някой може да сподели нещо. до сега съм карал Lancia Kappa 2.0/146 и мога да кажа , че беше уникално комфортна кола(катастрофирах зверски и я размазах) и тя е много тежка, но тези 2.0/146 и бяха достатъчни. Другото което ме интересува някой знае ли какви са 3-те нива на оборудване на Croma-та и по какво се различават, аз знам Dynamic и Emotion третия не можах да го разбера кой е... и не можах да намеря разликата между тях. Аз ще търся възможно най-луксозния вариант, навигация, кожа, бля,бля...каквото има там...скоростната кутия каквато ми се падне, малко мнение и за тях няма да е лошо, едни казват ръчна други автоматична, не можах да се ориентирам. И последно което се сещам за сега и също много ме вълнува е има ли голяма разлика от тези модели до 2008г. и тези след Facelift след 2008г......ще съм много благодарен за малко писания, че вече съм на полусъединител за покупката ...то за сега и няма голям избор от бензинови обяви де...май ще трябва да си поръчвам каквото искам

                Коментар


                  #23
                  Колега Ruderford за да не страдаш и един ден да не пишеш тук какъв боклук е ФИАТ (Опел) Крома, си вземи дизел. Абстрахирай се от всичко лошо което си чул за дизелите и скачай на 1.9 150 к.с.
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте. Благодаря за бързия отговор. Направо ме застреляхте от упор с този отговор и то без заобиколки . Просто си знаех , че някой веднага ще ме "оплюе" за този бензин. Добре де, ами зимата какво правим, като са ми много кратки разстоянията по 2-3 километра и няма ли да го задръстя тоя дизел само на градско отмък-примък по 2 -3 километра по няколко пъти и при 10-11 разход по 2.60 от хубавата нафта,доста скъпичко ще излиза километража. По принцип, никой нищо лошо не ми е казвал за дизелите и знам, че Италианския дизел е доста добър особено този 1.9 150 к.с. , но от прочетените стотици страници, ме притеснява поддръжката на дизела, с този скъп съединител и хилядите филтърчета, вихрови клапи. DPF, дюзи и знам ли още какво, а и дизела ще ми идва много скъпо това градско каране и един път седмично извън градско....оффф влюбих се в тази кола и не ми се разглеждат други катафалки вече, не че няма(отдавна се разубедих от Citroen C6, Lancia Thesis и DeltaII , ама са вече по на 20 години и пак за тия пари...сега видях един колега, че нещо се оплаква от този двигател 2.2 и то доста...амиии тогава ще търся инфо за 1.8...ама ако ми напишат още няколко човека такива смразяващи отговори, ще почвам да обмислям ситуацията ...снощи ме вози един колега с Opel Signum с 1,9 jtd-то, е върви няма да си кривя душата, ама пък се напуках от студ добре ,че има подгрев на седалките малко за компенсация ...

                    Коментар


                      #25
                      И аз съм влюбена в тази кола. За мен купето и особено седалките са изключително комфортни. Карам я от година и половина и 15000км., основно градско, в задръстения Пловдив, на газ. Гори газ само градско 14. На извънградско, магистрала 130-150км/ч падна до 10 към София и 8 към Пловдив. След Голф3 ми се струваше малко тромава, което е естествено за 1600 кг купе. Максималния и въртящ момент и е при 3600об и там става пъргава, дори след 2600 е добре. Вози много меко и приятно се пътува, скоростта не се усеща. Цените на ремонтите са като на Опел. Не знам какво още да Ви кажа. Мисля че първото изречение казва всичко.
                      Fiat Croma 1.8 16V 2007г
                      Golf 3 1.8 ABS 94г
                      ВАЗ 2101 74г

                      Коментар


                        #26
                        Колега, форума е точно за това и ти питаш тук за да получаваш отговори! 1.8 е компромисен вариант. Относно загряването - ако всичко му е наред, дизела за 7-8 минути вдига до 35-40 градуса при работа на място, при тези изходни параметри, като го подкараш, за по-малко от километър вдига 45-50 градуса, което е достатъчно да почне да духа топло. Относно вихровите клапи - процедурата е тривиална за сервизите занимаващи с италианки - операцията се прави заедно с обслужването. Що се касае за съединител и маховик, оригиналните са под 1000 лева, но едва ли веднага ще трябва да се заемеш с тях. Принципно може да се наложи, но не е такава драма (аз сменях комплект за 950 лева с труд). Специално Крома е без аналог в този рядък сегмент, Зафира е само бледо и дървено подобие - материалите са качествени, вози комфортно и удобно... идеален семеен автомобил. Относно ДПФ-а - при нормална експлоатация кара бая време, особено ако веднъж седмично пътуваш някъде на дълго, той си регенерира, има и сервизи за профилактика (почистване), а има и вариант за премахване ако съвсем стане безнадеждно положението. Просто при наличието на такъв добър дизел, се обезсмисля заиграването с бензиновите мотори специално за Крома, само заради идеята за газ.
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          #27
                          Ето и моето мнение:
                          1.9 -150 коня е топ двигател! Загрява доста бързо, пъргав е и гори сравнително малко.
                          Самата кола има доста екстри. Част от електрониката доста често дава дефекти.
                          Grande Punto 1.3 75 hp
                          Croma 1.9 Multijet 150 hp

                          Коментар


                            #28
                            Цъкам в английския форум и съм се интересувал от Croma като цяло и никъде не съм видял и чул електрониката да е слабост на колата. Попаднал си на кофти лошо експлоатирана, възможно наводявана бройка.

                            Познавам човек с Croma с 1.8 бензиновия двигател, който дори се слага и на Алфа 159. Кара повече от 3 години и няма никакви проблеми освен обслужване. Всичко е до екземпляра, ако е висял някъде и е експлоатиран неправилно е възможно да има всякакви проблеми, но така е с всеки автомобил. Аз лично не предпочитам дизел понеже съм petrolhead и бих си взел 1.8, понеже не съм бързак, не изпреварвам постоянно и може би е за добро, с по-слаб двигател се кара по-безопасно, също така е по-елементарен, масов и евтин за подръжка двигател. Ако търсиш динамика или просто си от нервните все бързащи шофьори и натискаш яко долния десен педал, по-добре се ориентирай към дизел 150, защото бензина ще ти разяде джоба от разход, а няма да върви толкова.
                            Последна редакция от mell0; 08.01.2019, 18:47.
                            Fiat Bravo II 1.4 16v
                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                            Коментар


                              #29
                              Спрял съм се точно на Fiat Croma II(избрах я вместо Honda Acord и Toyota Avensis.
                              Първо виж на живо въпросните коли и конкретно Авенсиса. Гледах миналата година един Акорд с кожен салон, 190 коня бензин и ми останаха очите в него. Авенсиса пък предлага много премиум материали, усещане и надеждност. Макар и двете да са малко по-стари от кромите, цените им не случайно са по-високи.

                              Не знам 1.8 колко е здрав, но винаги бих го избрал пред дизела именно заради двойно по-ниския разход с газова и бързото загряване.
                              В темата по-долу за разход на кромата се цитират цифри между 10 и 13 градско дизел, което е 25-30 лева...
                              Това, че загрявала бързо също е много субективно - спрямо бензиновия мотор е цяла вечност. Как ли пък не бих я чакал 10 минути на място да вдигне 30 градуса, при -10 външна... Ако тръгнеш веднага от място ще й трябват поне 4 км, че да усетиш топлина, докато с бензиновия на втория километър ще духа достатъчно топло.
                              Отделно веднага започват дизеловите драми - ЕГР, клапи, ДПФ, подгревни свещи, демпферен маховик, демпферни ролки и доста други, които няма да споменавам.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #30
                                Какво ще кажете за тая
                                https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...2&slink=9e0v2s
                                Някой колеГа? Проверих номера - била е пловдивска от 07/2015 и миналата година 07/2018 е станала софийска.
                                Последна редакция от Lyubcho88; 08.01.2019, 23:50.

                                ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                                ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                                Коментар

                                Working...
                                X