Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избор на Fiat Punto Grande

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ при избор на Fiat Punto Grande

    Здравейте, търся икономична, евтина за поддръжка, надежна кола /сигурно всеки е така /, не държа да е бегачка, не съм любител на високите скорости, дори на дълго рядко карам с над 120км/ч. Разгледах и прочетох информация за много, коли и вече ми е голяма каша в главата, този Фиат много ми хареса като дизайн. Ако може синтезирано да ми обясните кои мотор е най-надежден 1.2i, 1.4 или 1,3 mjet или някои друг, за мен е без значение дали ще е дизел или бензин, търся просто икономична и здрава малка кола.

    #2
    Моята кошница е 1.4, и честно да ти кажа, и аз бях малко като теб - хареса ми адски много на визия, и си казах "Това е моята кола". Няма газ, закупена от автокъща, преди това е била в Италия, без грам ръжда. Общо взето същинска малка ГРАДСКА кола. Подчертавам "градска", защото извънградско, когато се налага да я карам, оборотите излитат в небето, разхода и той (и те съпровожда едно чувство, че ти също ще излетиш всеки момент натам...), най-икономично се кара според мен при 100-110 км/ч, които без проблем поддържа, стига да не дойде баир. Е тогава голям зор се вижда! Тотално спираш, но ако не те дразни, няма проблем и се свиква (май нещо такова, каквото ти търсиш?)
    Към момента за година и половина сериозни ремонти не е имала - само дреболии по окачването. Обслужването не е никак скъпо. Разхода градско варира - средно 7, зависи кога и как се кара. Извънградско най-ниското ми е 5.4 без натискане и климатик. Колегите с 1.3 mjet са доволни, зависи какво искаш и на какво повече държиш.
    Нещо важно - 1.2 избягвай, една идея по-слабо от 1.4, а давало същия разход...

    Коментар


      #3
      1.2 и 1.4 8 клапановите са почти идентични, освен разбира се кубиците, таке че е логично да избереш по-голямата кубатура -1.4 8v или 16v още по-добре. Аз лично не ти препоръчвам дизел, обаче да си кажа 1.3 не е лош избор. Доста евтина подръжка има и върви прилично, а и доста по-икономична от бензиновите, но бензиновия си е по-елементарен и надежден според мен.
      Последна редакция от mell0; 04.10.2017, 21:32.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        елементарен да но пък надежден?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Гранде Пунто само на заводски метан си заслужава.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Ако държи на метан, изборът му рЕзко се стеснява обаче...

            Коментар


              #7
              Метана няма грешка, освен метанстанциите, който са рядкост в провинцията. Ако ще е алтернативно гориво по-добре LPG заводско, да не говорим, че ако вземе такава кола, то тя ще е скъсана от каране, за да е купена с алтернативно гориво. Нали се сещате, че хората, които ще си купят метан или газ за да минава до 10к на година са малко, да не кажа николко (това говорим в чужбина, тук българина е цифка и за 5к ще си купи ).
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #8
                Метана няма грешка, освен метанстанциите, който са рядкост в провинцията.
                Да бе да .... в Търново са 3-4 метанстанциите, от 1.30 до 1.45 варира цената.
                От април го имам и за сега съм много доволен, някаква кака го е карала в италия и е единствена собственичка.
                Всичко по метановата уредба си е фабрично, с 2 бутилки е.
                За градска кола напълно ме удовлетворява, като цени на части и консумативи за мен не ми се виждат скъпи.
                Истинския мъж се познава дори когато е гол!

                Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

                Коментар


                  #9
                  Метана няма грешка, освен метанстанциите, който са рядкост в провинцията. Ако ще е алтернативно гориво по-добре LPG заводско...
                  Няма по-голяма тъпотия от това да си вземеш втора употреба заводски ЛПГ автомобил.
                  Ама заводски, а не слаган от дилър на някоя марка.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Не съм му препоръчвал да си взима такава, но и на метан заводските след 100к километра стават на дроб. Баща ми свали главата и направи ревизия на едно Caddy(човека си го е купил нов) на метан и после човека като си я взе вика, че все едно се е вдигнала мощноста с 30 коня и станала супер тиха. Така че алтернтивните горива, колкото ти правят икономия толкова ти амортизират по-бързо колата.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #11
                      Така че алтернтивните горива, колкото ти правят икономия толкова ти амортизират по-бързо колата.
                      ееее тук не съм съвсем съгланен
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X