Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гарнитура глава. Тест?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Пред огромна дилема съм да се отваря ли главата за смяна на гарнитура или не. Странно поведение има нивото в разширителния-като го напълня на линията на мах за няколко дена пада до линията на минимума и след това ще кажеш че почти спира да пада. Така казано изглежда все едно че разширителния е спукан обаче покрай него течове няма и за това го отхвърлям като възможност. Ще видя как ще се държи като разкача парното за да съм сигурен че не е теч в купето.
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    Коментар


      #17
      При мен не загрява сигурно до 93 и се връща като включи перката
      няма течове двигателя е чист като нов
      Ама за съм сложил поне 1 литър за 3 седмици
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #18
        При мен температурата се държи също странно. В града се качва почти на 3/4 от скалата и трудно пада до 2/4. Извънградско пада до 1/4 от скалата и там спира. Не съм засичал точно колко вода губя и за колко време,но със сигурност губя.
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #19
          що не шабнеш малко одеколон в антифриза и на студен мотор я палиш и душиш, е ако имаш синузит нищо няма да направиш ама там от където тече ще смърди,

          имаш ли идея колко ще ти излезе сваляне на глава, а и ако караш със син антифриз ти гарантирам че главата е на язви,
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            Мерси колега. Ще обърна внимание там. Ще огледам всичко мисля на първо време да байпасирам радиатора в купето като още преди да премине в купето сложа на маркучите един U образен преходник хем да затворя циркулацията и хем да изолирам участъка който може да е проблемен смисъл теч в купето въпреки че такъв не съм забелязал. Идеята ми е да почна от елементарното и да продължа нататък. Както казах днес сложих торбичка на резервоара иии не видях особена промяна. Мисля като kluchar-я да го напълня до горе и така да запаля да видя какво ще се случи и ще образува ли въздушни джобове някъде в разширителния.
            Добре това с байпаса е добра идея. Тая кола пуши ли? Прегледай даже и пробки,радиатор.
            Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

            Коментар


              #21
              Колега, ходи на канал, запали колата да работи и огледай хубаво при тапите и маркучите, ако няма теч, значи е гарнитура.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #22
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                що не шабнеш малко одеколон в антифриза и на студен мотор я палиш и душиш, е ако имаш синузит нищо няма да направиш ама там от където тече ще смърди,

                имаш ли идея колко ще ти излезе сваляне на глава, а и ако караш със син антифриз ти гарантирам че главата е на язви,
                това е плашещо защото съм със син антифриз отварянето на главата знам че е скъпичко и за това искам да се уверя във всичко останало преди да пристъпя към отваряне. Колата не пуши. Ще я видя на канал но първо ще байпасирам парното в тая жега ми е абсолютно ненужно. Въпрос-ако да кажем парното е затапено нарушава ли циркулацията на водата и качественото охлаждане
                Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                Коментар


                  #23
                  не но това е излишно да се прави и най много да счупиш щуцерите, по добре се наври под жабката и погледни, антифриза оставя видама следа,ако вес пак си решил да правиш байпас го прави от вътрешнатй страна като махнеш радиатора, огледай на студен мотор радиатора и всички скоби и основно тия по газовата,
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Ете тръбите дето преминават през стената на двигателния не са ли метални за къде казваш че може да счупя щуцери. Някак не ми се иска да барам радиатора защото знам че той с неговите гумички е капризен. Пък нали хората са казали едно куче като спи не го бутай.
                    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                    Коментар


                      #25
                      тогава не прави байпас а си провери водния радиатор и скобите на газта и изпарителя, теча който имаш ми говори за хлабава скоба която пра нагряване стяга и теча спира,
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        Ами на радиатора не знам колко ще мога да го огледам ще му отворя капаците ще видя къде как какво и защо. Скобите ще огледам, но до сега никъде не съм виждал даже и сълза. Обърква ме странното поведение на нивото в разширителния. От Max до Min пада за няколко дена и след това едва ли не спира. Смисъл теча не е някаква константа а все едно се влиае от нивото в казанчето.
                        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                        Коментар


                          #27
                          Това съм го забелязал вече на 2 фиата. Лично си го обяснявам с капачката, която изпуска над определено налягане.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #28
                            wwalker написа: Преглед на мнението
                            Това съм го забелязал вече на 2 фиата. Лично си го обяснявам с капачката, която изпуска над определено налягане.
                            Добре тя си поддържа налягането ама защо да се губи такова количество вода. Според мен е много. Утре ще налея вода до линията на макс и ще засека на колко пробег стигам минимума.
                            Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                            Коментар


                              #29
                              По-голямото количество вдига налягането и като падне малко нивото загубата намалява.
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар


                                #30
                                Колега без значение от нивото налягането трябва винаги да си е едно и също при една и съща оптимална температура. Падането на нивото просто увеличава празното пространство а опресовката на това пространство по налягане си остава същото. Не мисля че тук налягането на празното пространство има връзка. Ще видим какво ще стане. Налях вода до макс ще видим след колко пробег ще падне до минимума.
                                Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                                Коментар

                                Working...
                                X