Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения и коментари за новия Fiat Tipo 2017

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения и коментари за новия Fiat Tipo 2017

    Здравейте

    Исках да си взема ново Peugeot 301, но мой приятел ме насочи да погледна и новия Fiat Tipo.

    Отидох на тестдрайв, колата ми хареса, защото интереиора ми се стори по-удобен за моите нужди от този на Peugeot, а и возеше сякаш по-меко.

    Определено автомобилът ми хареса, но...

    Това което ме притесни е, че често трябва да се сменят скоростите, особено от 1 до 3-та, но продавачът ме увери, че това е с цел икономия на гориво, а също и видимостта - предното стъкло е доста по-малко от това, което съм свикнал, задното почти се отписва сякаш го няма, а и страничните колони са доста дебели.

    Освен това гледах и това клипче:
    https://www.youtube.com/watch?v=Y30Eij9Tu8s
    Където лъснаха още проблеми със скоростите, разпадащи се лостчета на мигачите и фаровете и някакъв луфт във волана...

    Затова реших да питам и вас - какво ви е мнението за тази кола - заслужава ли си парите според вас и какви други скрити минуси има, за които знаете и трябва да се внимава?

    По принцип май дизелът на Fiat Tipo е най-удачен, защото карах бензинов 1.4 на тест драйва и ми беше много слабичък - имам старо Рено Канго 1.4, което на газ ускорява и се движи осезаемо по-добре от Tipo-то.

    Ще се радвам на всяко мнение и коментари, било то и препоръки към други марки автомобили от този ценови клас - 20-28к.

    #2
    За тези пари директно бих си взел една Астра и въобще няма да погледна такива бюджетни боклуци като Типо.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO, разбирам че имаш хлОПЕЛ ама да предлаш Астрата пред Типото не е изобщо удачно. И двете коли си имат детски болести и вече зависи от това коя кола повече ти харесва. Типото за парите си предлга повече екстри от Астрата, карал съм ги и двете и определено Типото има по-малко вибрации в купето и вози по-добре и интериора е по-изчистен. Въпреки всичко, просто е тъпо във Фиат форум да ти искат мнение за Фиат и ти да предлагаш хлОПЕЛ. Ако не си карал такава кола и нямаш какво да кажеш по-добре не казвай нищо.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        Колега, точно в момента от няколко дена карам новото типо дизел (кола под наем).
        За видимостта съм съгласен, ама това с 1 и 3 скорост не го разбрах, скоростите се сменят съвсем нормално, аз индикация за смяна на скорости не гледам, карам си както аз си знам като държа мотора леко в обороти, сменям около 2500. Разход не мога да ти кажа реален щото доста я газя и повече е градско, но извън града би дала около 5. На мен колата ми допада доста има визия. Колата се кара съвсем нормално има лека турбо дупка, ама лепи много добре като я вкараш в обороти.

        Коментар


          #5
          Незнам що само в България италянските коли неса така долюбвани
          а в другите държави са на почит Сърбия Турция дори и Македония
          В Германия например хората на възраст предпочитат Японски коли .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            и аз бих гласувал за астрата,ама баща ми си купи астра чисто нова през 2009г и сега след 8 години я е хванала едрата шарка.така,че колегата да си кара опела и да му се кефи ,иначе наистина всичко друго им е 6

            Коментар


              #7
              Какъв опел да си кара? Няма опел.Човекът за Типо-то пита. Да се казва, че тази дървена Астра, показана по-горе е по-добра от Фиат-а е несериозно.
              Карал съм 111 години Типо и съм много доволен. Желязна кола. В момента още е в движение даже. Много успешен модел. И при новият, традицията трябва да е продължена.

              Коментар


                #8
                Марки, модели... Всички производители днес предлагат един и същи краткоживотен продукт. Разлики във визия и реклама.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  Сългасен съм с колегата над мен, но реално Tipo-то предлага много повече: навигация, и лети джанти и то за по-ниска цена от горепосочената Астра. В България всеки се мръщи на италианските коли, а както каза колегата по-по-горе като излезеш зад граница виждаш много нови Фиат-и и хора, които оценяват цената/качесто на тези автомобили. Аз лично съм го оценил това.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #10
                    stilo_new написа: Преглед на мнението
                    Какъв опел да си кара? Няма опел.Човекът за Типо-то пита. Да се казва, че тази дървена Астра, показана по-горе е по-добра от Фиат-а е несериозно.
                    Карал съм 111 години Типо и съм много доволен. Желязна кола. В момента още е в движение даже. Много успешен модел. И при новият, традицията трябва да е продължена.
                    Карал съм и двете и за това давам мнение.
                    Типото е изключително бюджетен автомобил, който единствено може да се мери с Дачиа или максимум до Пежо 301. Той и като такъв се позиционира реално.
                    И това, че сме във Фиат форума, това не означава, че не можем да препоръчаме друг автомобил. Най-малкото и авторът на темата е писал за такъв вид съвет.
                    Също това показва, че се дава пристрастно, а не обективно мнение.

                    Сългасен съм с колегата над мен, но реално Tipo-то предлага много повече: навигация, и лети джанти и то за по-ниска цена от горепосочената Астра. В България всеки се мръщи на италианските коли, а както каза колегата по-по-горе като излезеш зад граница виждаш много нови Фиат-и и хора, които оценяват цената/качесто на тези автомобили. Аз лично съм го оценил това.
                    Може за по-малко пари на Типото да си вземеш Дачиа със същите екстри. Та даже и диодни дневни светлини. Значи по твоята логика Дачиата автоматично става по-добра от Фиата?
                    Последна редакция от BO; 25.05.2017, 09:23.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Никой не е казал, че по-евтините коли са по-добри, но в конкретния случай Астрата не е по-добра от Типо-то, нищо, че Астрата я водят по-висока класа уж и я бутат навсякъде, все пак това е немски кошник, а тях както знаем ги възхвалват всички български швабопоколнници и др. Било имало пластмаса, ми то всички коли са пластмаса, само че отгоре на пластмасата имат покритие и вече скача цената двойно, ай моля те. За тази цена/екстри/качесто няма друга аналогична кола. За пример ти давам прехваленото BMW E60 на което разглобявахме таблото и беше на пипане евтино и тънко пред счупване и материалите не са по-качествени от на Дачия дори, така че тая история с пластмасовите табла и че било евтино отвътре са ми ясни, всичко зависи от предпочитания.
                      Последна редакция от mell0; 25.05.2017, 10:10.
                      Fiat Bravo II 1.4 16v
                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                      Коментар


                        #12
                        Бо, дай някакви сравнения, кое ти харесва и кое не във Фиата спрямо Астрата. На мен Типото не ми се вижда като Дачиа. По скоро една идея по - добре ми е на вид спрямо 301 и Ситроенския му аналог (на 301).
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #13
                          На мен пък и двата автомобила ми харесват. Наскоро в салона на АИ Бургас оглеждах Типо. Интериорът, а и не само, от всякъде си е добра колата. Чух добри отзиви, има интерес към автомобила и се продава, какво не ви харесва. В интерес на истината и Астрата ми харесва и много и се радвам. Новите модели на Опел ме накараха да започна да ги заглеждам и интересувам от опел. Сега като им сложат и дизеловите мотори на пежо ..... Не съм карал и двете коли и нищо не мога да кажа относно моторите и поведението им на пътя.
                          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                          Коментар


                            #14
                            Като гледам Типото и Астрата, то май че дизайна им е от едно студио, предполагам италианско.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Вариянти бол.. и защо се закопчихте само за астра и типо. В този ред на мисли, гледал ли си за киа, хюндай и други марки, така или иначе за сега тук няма да се получи нищо обективно, защото малко от нас са карали от тези нови модели, всеки е пристрастен на марки и модели (по какво?). Има тест драйв за тази работа . Успех и да се похвалиш после с нова придобивка !

                              Коментар

                              Working...
                              X