Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати 31 до 40 от 141

Тема: Еми крайно време беше - София ще взема мерки срещу замърсяването

Фиат идол Аватарът на ele
    Регистр. на
    31.07.2008
    Като забранят да се горят дърва и въглища, като започнат да се чистят улиците, като спрат да паркират в тревни площи и като започне контрол над строежите, ще се намалят и праховите частици. Колите са много, но според мен не са основният замърсител с прахови частици в един град, а те са най-големият проблем, особено зимата. За сметка на това е удобен и лесен начин да се отчете дейност....
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Разбира се, че е така. Само като видиш къде е най-мръсен въздуха /онзи ден беше Видин/ и ти става ясно, че всичко е за пари и колите далеч не са най-големия замърсител
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Като гледам големите градове в напредналите държави
    квитои забрани да въвеждат за колите въздуха не се подобрява

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Ако забранят отоплението с твърдо гориво и дизеляците, ще се увеличи консумацията на ток. Ще се увеличат климатиците и хибридите, а и чисто електричките. Та като нямаме нови генераторни мощности, от де ще вземаме ток? От контакта, както бе казал преди години един германски зелен активист.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Нали няколко години ни лъжат че ток не ни трябва не ни трябва атомна
    а зелената енергия ни е много скъпа чак лед 15 години ще намалее цената .
    що не пуснаг газта на по ниска цена та хората да се възползват от нея ама нали трябва да се скубе народа.
    Блока сме се отказали от топлофикация щото е много скъпо сега сме на ток или на твърдо гориво Спомням си преди години познат където има фирма за промишлени филтри
    подготвяше депутатите да прекарат закон за задължително използване на филтри в промишлеността.
    Последна промяна от kluchar : 05.02.2017 в 21:29

Регистр. на
    31.07.2008
    ще направят като мен, ще си сменят печката с такава на пелети. Като изключим цената на самата печка, отоплението на пелети не е по-скъпо от това на дърва и е доста по-малко замърсяващо. Или ще минат на газово отопление, в големите градове я има тази опция.

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    И кой ще плати преминаването към газ и пелети при ей тази ситуация http://dnes.dir.bg/news/balgarin-dan...-25196587?nt=4
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Регистр. на
    31.07.2008
    Цитат pakumba написа: Преглед на мнението
    И кой ще плати преминаването към газ и пелети при ей тази ситуация http://dnes.dir.bg/news/balgarin-dan...-25196587?nt=4
    А каот го дишаш тоя въздух да не мислиш, че в дългосрочен план ще ти излезе по-евтино? Ще ги дадеш в пъти за лекарства...

А с тая статистика не съм съгласна - статистиката за пътуванията в чужбина не подкрепя тази, че 3/4 от домакинствата живеят с доход под необходимите средства за живот. Предполагам разбираш, че КНСБ има изгода да изкарва повечето българи бедни, освен това може да черпи само официална информация, а всички знаем как се плаща под масата останалото от заплатата. Аз подкрепям тезата, че в последните 4-5 години българинт като цяло живее доста по-добре и статистиката за пътуванията в чужбина и моите наблюдения над мои познати го потвърждават.

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Ама да не мислиш, че не съм "ЗА" да се забрани отоплението на твърдо гориво- аз лично ще бъда доволен. Но аз съм лесен, защото не ползвам такова гориво. Едва ли някой за кеф цепи дърва и ги носи, вместо да врътва кранчето и да му е топло.
    Не ми се спори колко финансово са добре хората. И във Варна живех, и в Добрич живях, и в София живея, и често ходя в Северозапада. Знам какви са заплатите горе-долу. Това, че едно време пералнята е била 5 месечни заплати, а сега е една или половина, не е никакъв критерий. Както и това, че едно време полет до място Х е бил 1000 евро, а сега вече се лети за 20 евро- също.
    Последна промяна от pakumba : 06.02.2017 в 10:46
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Трябва да се върнем към парното. Логично... просто преоткриваме топлата вода

Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Тема: Еми крайно време беше - София ще взема мерки срещу замърсяването

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •