Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 141

Тема: Еми крайно време беше - София ще взема мерки срещу замърсяването

Фиат маниак
    Регистр. на
    20.09.2009
    Хубаво, но аз бих повярвал, че е в интерес на хората, а не лапаница за правилни фирми и глоби АКО.
    1. Изкупуване - правила - ясни и точни, ако трябва ще доказваш, че имаш такъв модел мпс.
    2. Застрахователни промени, да се плаща, ако трябва да си ги маркират или каквото искат.
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г.

Фиат идол Аватарът на dikanio
    Регистр. на
    25.07.2007
    Цитат Kay_ написа: Преглед на мнението
    Само плашат хората с глупости.
    А бе, и аз така си казвах за карането целогодишно с фарове, после за гумите през зимата, ама ей на - взеха че ги приеха
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

Фиат идол Аватарът на didich
    Регистр. на
    25.06.2008
    Като каза за карането на фарове, ми да го махнат, пак ще намалят замърсяването, доказано е
    punto HGT

Фиат фанатик
    Регистр. на
    27.01.2009
    Има ли някъде статистика какво е било замърсяването през останалите сезони и сега през зимата. Защото все ми се струва, че всички тия печки на дърва и въглища смазват обстановката. Имам наблюдение, че пролет-лято-есен прането съхне без проблеми на терасата, докато зимата става само със сушилнята - иначе мирише страшно на сажди. То всъщност в доста от крайните квартали след 18-19 часа е достатъчно човек да направи една разходка 30 мин по улиците за да му стане ясно какви са "ползите" от алтернативното отопление. А и авто-парка смятам, че постоянно се обновява, все по-рядко по улиците се срещат дърти пушещи таралясници, колите са доволно евтини на пазара и след няколко ремонта обикновено собствениците се ориентират към по-нови автомобили било то с или без катализатори.
    Не знам как е при вас като минавате ГТП но мен винаги ме прекарват през газ анализатор, като последния път мацката, която ме обслужваше дори си даде труд да ми обясни в общи линии какви са ми емисиите и какви са нормите.
    Fiat Coupe 1.8

Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Хм, това добре. Как ще се осъществява контрола е по-интересно?! Представям си сутрин на Владая в задръстването - проверяващи... и какво? Ще те спрат от движение, или ще те принудят да спреш някъде на буферен паркинг (?!).
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    Цитат didich написа: Преглед на мнението
    Като каза за карането на фарове, ми да го махнат, пак ще намалят замърсяването, доказано е
    Прав си, щом е вярно твърдението на специалистите, че с включени фарове се повишавал разходът на гориво от 3 до 5%.
    А данъчни облекчения и някакви стимули за екологичните предвиждат ли се ? Если ми предложи някой адекватно на цената за придобиване на нов Приус данъчно облекчение или я безлихвен лизинг, я темане
    при паркиране пред Обществени сгради и в сини зони, я винетка на преференциална цена, я безплатна течност за чистачки или ароматизатор "борче"
    веднага скачам у него, като стой та гледай. Обещавам...
    Последна промяна от ntodorov : 01.02.2017 в 15:01
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Цитат D. Stanev написа: Преглед на мнението
    Хм, това добре. Как ще се осъществява контрола е по-интересно?! Представям си сутрин на Владая в задръстването - проверяващи... и какво? Ще те спрат от движение, или ще те принудят да спреш някъде на буферен паркинг (?!).
    Контролът в пунктовете за годишен технически преглед, както е по - другите страни.
    Ако колата не покрива нормите и няма нужните технически пособия, с които е изляза от завода (както колега по горе превилно каза - ДПФ, МДФ, ПДЧ и други ) не минава преглед и не се движи по пътищата... Много просто, няма нужда да откриваме топлата вода отново.

Иначе имам приятел, който работи в пунк за ГТП, и от него знам, че само дърт икарус няма да покрие нормата...

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Ахъм, нова корупционна схема значи... технически прегледи. Вярно, че изведнъж се навъдиха много... даже за по 25 кинта минават. Като с бележките за платен данък, камерите и пр. Ще си купуваме стикерчета... поуспокоих се малко.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Фиат фанатик
    Регистр. на
    27.01.2009
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    ....

Иначе имам приятел, който работи в пунк за ГТП, и от него знам, че само дърт икарус няма да покрие нормата...

Имаше една година, в която минавах ГТП в пунка на Автомотор в ТСЦ Дианабад. Оказа се, че не влизам в нормите с малко, заради някакво маркуче за вакуум, от което зависела отработката на изгорелите газове. Естествено не ме и пуснаха да мина. Техник от сервиза ми подмени маркучето без пари и ме върнаха отново на анализатора, след което минах прегледа. Така, че това с Икарусите силно ме съмнява да минават на преглед ако са читави техниците.
    А колата ми беше на 3-4 години, с катализатор и т.н. Но не покриваше нормата.
    Последна промяна от siluro : 01.02.2017 в 16:17
    Fiat Coupe 1.8

Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    17.01.2007
    Никога в кой да е пункт за ГТП(поне в Бургас) не съм виждал реални данни от изгорелите газове.Т.е искам да кажа,че бъркат със сондата в ауспуха хем на единия пункт ми е съученик,но когато попитам в норма ли са изгорелите газове-винаги са ми казвали по-добре е от нова кола.Всички минати коли са били със избушен каталик и нарочно преди да вляза в пункта обръщам на бензин,ако допреди малко е работила на газ.Понеже искам точни цифри никой не се ангажира с това.За пример само да вземем Вектрата,която все още имам.Отивам на ГТП и я минавам на бензин.После пак се връщам вече с вентилация на картера пуснат в атмосферата(Едни от най-големите канцерогенни отрови са тези на горящите масло коли и най-вече двутактовите,които Слава Богу изчезнаха).Минавам трети път като сега съм на метан със вентилация във всмукателния колектор.И четвърти вариант-метан и вентилация в атмосферата.Ако някой тук има точни цифри как се променя въглероден окис,двуокис,азотни окиси и други да сподели.
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Тема: Еми крайно време беше - София ще взема мерки срещу замърсяването

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •