Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 77

Тема: Мнения за Fiat Freemont

Фиат идол Аватарът на kosta
    Регистр. на
    20.08.2006
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    ... (освен ако не е немска, там преко сили харчи 4 на сто )
    това е само в големи задръствания и студове, през лятото падат по 3/100
    -
    По темата за скоростите. Мисля, че ако смениш маслото нещата ще си дойдат на място.
    Проблема в "ритането" на скоростите, е че когато загрее маслото вътре, става на вода и не изпълнява добре функциите си.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

Фиат фанатик
    Регистр. на
    27.01.2009
    Цитат creature5 написа: Преглед на мнението
    Здравейте

Аз карам от 1 седмица Fiat Freemont 2,0 дизел 4х4 автомат Urban 80 000км., който е с първа регистрация 30 Ноември 2012 в Италия каран 3 години и половина след което му се поврежда скоростната кутия. Предърпваше гадно. Човека от който го взех каза , че му е сменен мозъка на автоматичната скоростна кутия , сега не предърпва , но не сменя плавно , някой път. Когато примерно давам газ и после натисна спирачка , пак се усеща превключването на предавка надолу. Незнам дали е нормално това по грубо превключване защото нямам база за сравнение. Ако може някой да си даде мнението и опита. Може и да ми даде да направя един тест драйв с неговата кола . На 14 Февруари имам записана диагностика в Фиат да видим , дали ще покаже нещо интересно или само ще ми вземат парите. Имам чуството , че гори много. За сега ми показва 13,8 като съм изминал 150км , само градско в София. Напълник съм резервоара до горе и по някое време ще заредя пак до горе да го сметна по километраж и доляти литри да видим дали статистиката на компа е точна Иначе ми харесва много как вози и изглежда.
    Здравей,

Мой приятел имаше някаква драма с автоматика му, след обикаляне по сервизите попаднал на майстор, който му препоръчал смяна на маслото + слагане на ето тази добавка: Lubegard Automatic Transmission ATF Fluid Protectant Red Bottle

Не я рекламирам и не я продавам, да не се счита за реклама. Тъй като не се намираше в БГ ме помоли да му я поръчам от Амазон. Това беше миналата година в началото. До сега не е споменал повече да има проблеми със скоростите.
    Fiat Coupe 1.8

Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

Бута детска количка
    Регистр. на
    10.02.2017
    Здравейте мерси за отговорите. Ще ви кажа какво е станало след диагностиката. А за смяната на маслото , то като е сменян мозъка не би ли трябвало да е сменено и маслото ? Прочетох по форумите, че се сменяло маслото: някои пишат през 40 000 км, а други през 80 000км. Откакто е сменен мозъка са изминати 10 000 км. Така, че защо да го сменям ако е сменяно. Или само да долея от тази добавка ?
    А за разхода , се надявах като е по нов модел кола(2012) да е оптимизирана по-добре и да гори по-малко

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Колега, убеден съм, че не са ти сменили маслото... Няма да е лошо да си го смениш...

Бута детска количка
    Регистр. на
    10.02.2017
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    Колега, убеден съм, че не са ти сменили маслото... Няма да е лошо да си го смениш...
    Човекът от който я взех ми каза, че са сменили и маслото заедно с мозъка. Ще видим какво ще ми кажат в Ауто Италия и ако има нещо притеснително може да я закарам в специализиран сервиз за автоматични скоростни кутии Коко. Четох по форумите, че е много добър и на ниски цени. Всички са доволни , които са отишли при него. Аз мога и така да си карам , но ме е страх да не вземе да се прецака нещо повече, вместо сега да мина с малък ремонт, отколкото после да трябва да давам купчина с пари.

Фиат фанатик Аватарът на noriaga
    Регистр. на
    21.06.2007
    Цитат creature5 написа: Преглед на мнението
    .....специализиран сервиз за автоматични скоростни кутии Коко. Четох по форумите, че е много добър и на ниски цени.
    Виж за ниските цени не е баш така, ама зависи за теб какво означава ниски
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

Бута детска количка
    Регистр. на
    10.02.2017
    Преди малко бях на компютърна диагностика в Ауто Италия, нищо не излезна , всичко било наред. Километрите били реални. Най-смешното беше паркирам пред сервиза и гледам от 7 паркирани коли 2 като мойта Питах приемчика , за какво толкова коли такива за ремонт , съвпадение ли е или се чупят много . И той ми каза, че единия бил за обслужване , а другия за ремонт. Било нормално да гори толкова с наще студове и гориво. За скоростната кутия нищо не излиза като грешки.

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Аз това за разхода и без да ти вземам пари ти го казах
    Порови из чуждите форуми мнение по проблема, тук сте малко с този джип. Освен това предполагам, че тази кутия се монтира и на други коли, за които също може да прочетеш.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Проблема при кутиите на Крайслер е, че трябва да се използва масло, което е правено единствено и само за тези кутии. При смяната му с първото налично такова, както правят почти всички сервизи за ремонт, то възможността за проява на всякакви аномалии е голяма.
    За това при каквито и да е проблеми с кутията и ако някой е пипал по кутията преди това, то първото нещо, което трябва да направите е да смените маслото с правилното такова. А то е именно TUTELA TRANSMISSION FORCE4.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Бута детска количка
    Регистр. на
    10.02.2017
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Проблема при кутиите на Крайслер е, че трябва да се използва масло, което е правено единствено и само за тези кутии. При смяната му с първото налично такова, както правят почти всички сервизи за ремонт, то възможността за проява на всякакви аномалии е голяма.
    За това при каквито и да е проблеми с кутията и ако някой е пипал по кутията преди това, то първото нещо, което трябва да направите е да смените маслото с правилното такова. А то е именно TUTELA TRANSMISSION FORCE4.
    А не може ли да е пак ATF+4 масло, но друга марка, не точно на Tutela ? Гледам има 20 производителя на такъв тип масло ?

Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Мнения за Fiat Freemont

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •