Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 68

Тема: Мнения за фиат крома 2008-2010

Фиат идол Аватарът на pi4_s_bravo
    Регистр. на
    14.06.2007
    А като замине нещо по автомата да не би да е евтино и лесно? То ако си няма човек късмет каквото и да вземе ще му създава ядове.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    Ако замине, докато при тая ръчка е на 90% сигурно, че ще се прецака, освен, ако не и се направи пълна профилактика и не смениш капака, демек 1000-рка при късмет. Като включим маховика и съединителя, които са 100% консуматив, още 1000++лв, аз съм мерси за тая ръчка. Между другото, чисто нова автоматична кутия е на цена от 3000лв, а ако намериш, къде се ремонтират едно 80% от автоматиците, то цената за ремонт на автомат може да е под 500 лв.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Фиат фанатик Аватарът на noriaga
    Регистр. на
    21.06.2007
    Цитат pplk написа: Преглед на мнението
    Ако замине, докато при тая ръчка е на 90% сигурно, че ще се прецака, освен, ако не и се направи пълна профилактика и не смениш капака, демек 1000-рка при късмет. Като включим маховика и съединителя, които са 100% консуматив, още 1000++лв, аз съм мерси за тая ръчка. Между другото, чисто нова автоматична кутия е на цена от 3000лв, а ако намериш, къде се ремонтират едно 80% от автоматиците, то цената за ремонт на автомат може да е под 500 лв.
    Уоу колега къде се продава чисто нова такава кутия за 3000лв. Ако със сигурност е чисто нова с гаранция и е за толкова, още утре си купувам и да си реша проблема.... Най-евтиното, което съм чувал като цена за чисто нова такава кутия е 9000лв. И къде се ремонтира за под 500лв? Щото навсякъде сумите които обявяват са 2К+
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    В ebay. В стария форум съм дал и линкове, сега не ми се търси. А къде се ремонтират, за съжаление не мога да ти кажа по обясними причини. Само за подсказка, близо до Овча купел 1.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.09.2014
    Аз да кажа за моята Крома 2007-ма 1.9 JTD - поправка на кормилна рейка, поправка на динамо, сега следва поправка на двигател или някои ел. елемент ( много бавно потеглям, трябват ми 3-4 секунди колата да дигне обороти за хубав старт. Вчера ми трябваха 20 секунди да дигна 10 км/ч, махнаха ми дебитомера и малко се пооправи, но отново си е тромава на старта ! Ако някой между другото знае къде е проблема, да сподели ) . И да кажа че е автомат ! Като цяло това са сериозните ми несгоди, да видим какво ме очаква Иначе колата ми допада много, просто както каза колегата по-горе - на каквото случиш, късмет
    Fiat Croma 1.9 16V Multijet (150 Hp) 2007 Automat

Член на СФФБ
    Кара Фиат

Регистр. на
    25.03.2013
    Е и аз да се изкажа, всичко е до късмет с колите е като с жените. карам Крома 1.9 jtd- 2009г. с ръчни скорости и нямам проблеми.
    Fat Croma 1.9 16v multijet
    Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

Фиат фанатик Аватарът на noriaga
    Регистр. на
    21.06.2007
    Разликата според мен между ръчка и автоматик не е толкова финансова, защото и при двете ако се прецака са си сериозни разходите и горе долу съпоставими. Проблемът е, че са много малко сервизите в България, които ремонтират успешно автоматици и дори да кихнеш сериозни пари, вероятността ходенето по мъките да продължи е сериозна, до като при ръчката сигурността че след разделянето с въпросните 2 хилки, ще караш безпроблемно още много хиляди км, е доста по-голяма. Заради моите проблеми съм проучвал и общо взето има не повече от 5-6 сервиза в България, които ремонтират успешно въпросния Aisin, но всеки от тях иска от 3 до 5 000 лв за ремонт за да ти даде някаква гаранция, в зависимост какво точно й има на кутията и какви части ще се ползват за ремонта - рециклаж или нови. Та всеки да си преценя
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат pplk написа: Преглед на мнението
    пълна профилактика и не смениш капака, демек 1000-рка при късмет.
    Тая хилядарка е няколко пъти завишена
    Че то цяла кутия може да си намериш за 300-500 лв да си купиш

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    Дидо, не говоря за втора ръка. Имаше тема на колега, който сам си прави кутията, и ако не се лъжа само за части сумата беше 850лв. В Германия автомата втора ръка с гаранция, че работи е 1100$.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Фиат фанатик Аватарът на valioboy
    Регистр. на
    10.07.2008
    И аз да внеса малко инфо по темата.Кромата ми е 2007г. 1.9-120 к.с. -ръчка.Проблема в скоростите се прояви 20 хил.км. след като я купих.На 3-та и 4-та предавка започна едно виене ,като от лагер.След посещения в няколко сервиза се оказа,че е от кутията.Втора употреба кутия от 800 до 1000лв. с гаранция 1 седмица ,само за проба,затова преминах на вариант рециклиране.Смяната на лагерите на кутията(мисля около 5 или 6 лагера- в другата тема съм ги описал) + лагер на полуоска 54лв. + труд + смяна на съединител излезе 540лв. и за още 420лв.смених комплект съединител+лагер помпа(само тя е 170лв). и така за общо 960лв. с всичко карам вече 20хил.км. и нямам проблем,дано и да няма и за напред.Маховик за сега не съм сменял,дно и да не се обади скоро,но мисля ,че и той е около 500лв.
    Поздрави!

Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Мнения за фиат крома 2008-2010

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •