Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тракащ звук от мотор 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тракащ звук от мотор 1.8

    Здравейте колеги... писна ми да се разправям с двигатели не ми се сменя втори... дано не се наложи. Днес изведнъж както реших да си напомпя гумите и да проверя маслото, се наложи доливане. Долях и запалих и ми се стори някак променен звука в мотора леко тракащ като повдигач... Изгасих реших да си взема телефона да запиша да си изкажете мнението слизам паля и чуйтеhttps://www.dropbox.com/s/mz4xv4y8bn...Свързах лаптопа няма нито една грешка... Антифриза е намалял и май работата отива най-малко на гарнитура... Вие какво мислите?Може би нещо някоя свещ от мешенето се е прецакала и работи в момента на три цилиндъра? В клипа леко се чува учудената ми майка и моето кикотене... Чак смешно ми стана
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Не искам да те плаша, това е същият звук като от моят двигател, само че при мен при подаване на газ чука още повече и не съм отворил още двигателя,но нещата отиват на основни лагери. Ремонта никак няма да е евтин, но явно е незбежен. Дано не съм лош пророк и ни дръж в течение с колата.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      Ааа колега без глупости моля ти се... Дет вика Слави Банков имам си резервен в гаража... стария не знам какво му е но и той май е нещо лагери... От къде идва тоя проблем? До сега нищо му нямаше и изведнъж бам... Уж смяна на масло всичко точно пък сега...Накрая ще хвана стария двигател да го разглобя разгледам, кое, как, защо и ще си правя двигателя сам... То по-голям проблем ми е да си намеря майстор, който ще го направи. Друг е въпроса, дали ще ми се дава половината сума от цената на колата...
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        При мен дойде проблема от неработещ датчик на маслото( само премигна 2 пъти за около секунда и това беше, но бях в едн дупки) а колата съм я взел със пукнат картер без да го забележа и е избягало част от маслотот нищо че бях го напълнил преди 10 дена и така. Възможно е от скапано масло също или от предишен некачествен ремонт или части.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          Втора смян съм със 5w40 yacco, на 5000км е в момента. Двигателя не е ремонтиран от както е на колата, тоест вече 3 години
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #6
            Отишъл е коня... Ако ти се занимава все още с колата, слагай нови лагери и продължавай напред
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Егати пак ли... и какво трябва да се разглоби всичко ли?
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #8
                За основни се сваля мотора или поне е най- удобно така.
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #9
                  А вероятно са биелни. Основни трудно заминават. При биелните е необходимо да се свали само картера. Ако е надрало вала много тогава вече е проблем...
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Ах трябва да се пообразовам малко, че не ми е ясно кои са основни кои биелни. Има един майстор дето преди сменя мотора май ще го видя за една консултация. А това с антифриза ще видя свещите дали са измити... че да не стане и гарнитура
                    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                    Коментар


                      #11
                      GaTio2 написа:
                      Ах трябва да се пообразовам малко, че не ми е ясно кои са основни кои биелни. Има един майстор дето преди сменя мотора май ще го видя за една консултация. А това с антифриза ще видя свещите дали са измити... че да не стане и гарнитура
                      Основните са тези, които държат вала за блока, а биелните са на биелите, а биелите държат буталата.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        з минах с колата 100 000 лева изамина основен лагер на трети цилиндър. Направих основен ремонт на мотора, включително профилактика на главата.Вече съм минал 50 000км след ремонта и всичко е наред. Колата върви супер.Забелязах след ремонта, че мотора ми има някакъв звук като леко чукане. Не знам от къде е, но вече съм ан 50 000 след него и не му обръщам внимание.Чудя се така като няма какво да правя, дали да не взема един мотор, да му направя основен ремонт и да стои резерва.
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          Това на студена кола ли го прави? След като поработи малко има ли разлика ?
                          Bravo 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм за основни лагери (колкото и да е тежка диагнозата), но дано се окажат биелни и да не е задрал вала. А колегата с лекото почукване не се занимавай с глупости, карай си колата и това е а друг двигател след основен ремонт да седи накъде в кюшето си е грехота, пък и 50 000 км щом не е мръднал значи ремонта е сполучлив.
                            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                            Коментар


                              #15
                              davidov написа:
                              Това на студена кола ли го прави? След като поработи малко има ли разлика ?
                              Колега, страх ме е да я оставя да загрее Иначе беше леко се отлепила стрелката демек около 60 градуса
                              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X