Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за чистачки Фиат Стило 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за чистачки Фиат Стило 1.6

    Здравейте колеги, проблема, който имам е доста странен и се надявам някой да може да помогне. Та да си дойдеме на думата: когато се пуснат предните чистачки при положение различно от постоянно чистене, чистят и в един момент спират. Бутам лоста нагоре надолу никакъв ефект. Задната като я врътна си работи. И по някое време след минута - две тръгват и пак работят. На постоянна скорост / чистене този проблен засега не се появява. Някой има ли някакви идеи?Поздрави
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    #2
    И при мен се е случвало , но нямам обяснение защо и как ... На Пунто 1,2 8v 2005 г.
    Фиат Пунто 1.2 8V , 12.2005 г.
    ФИАТ МУЛТИПЛА 1.6 16V, 2010 г. Бензин Метан

    Коментар


      #3
      Когато спрат да се движат пробвай да ги побутнеш малко ако тръгнат търси проблема в моторчето. При мен се оказа че влиза вода в ел.мотора. Тва на сценика де.
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Xaus написа:
        Когато спрат да се движат пробвай да ги побутнеш малко ако тръгнат търси проблема в моторчето. При мен се оказа че влиза вода в ел.мотора. Тва на сценика де.
        Ще пробвам.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Откри ли какъв е проблема? И при мен това се случа, но само като е студено. Мисля, че замръзват на стъклото.

          Коментар


            #6
            Потърсете в стария форум темата <Да опознаем Фиат Стило>. Там е описан този проблем от колегата Радослав.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Проблема не го открих засега... Свалих чистачките и пластмасовата кора и смазах с грес колената на механизмите, но мисля че нямаше ефект. Възможно ли е да е примерно от някакво реле?
              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                Колега, свали и отвори моторчето на чистачките, и почисти или понатисни крачетата които се движат по "пистите", ще се оправи проблема гаранция
                Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                Коментар


                  #9
                  Колега, свали и отвори моторчето на чистачките, и почисти или понатисни крачетата които се движат по "пистите", ще се оправи проблема гаранция
                  Ще пробвам и аз това. При мен отчасти проблема е че чистачките сами решават кога и колко има нужда да се включат и рядко уцелват правилно. Кк мога да спра тази автономност и да ги управлявам ръчно?

                  В момента ако бутна лоста нагоре понякога минават веднъж по стъклото, понякога повече и почти винаги е повече пъти от нужното.

                  Коментар


                    #10
                    Привет и от мен,
                    аз имам същия проблем с чистачките - Стило 2001 JTD 115k.
                    Когато е студено си правят странни спирания по средата на стъклото или в най-изправена позиция. Като поработят известно време - се оправят и спират в нормалните си положения.
                    Има и момент, когато въобще не работят, примерно тръгват- работят минута и спират около минута. След това са ок. Лятото не го срещам често но зимата е дразнещо.
                    Някакъв майстор ми каза, че е от лостчето на чистачките. Смених го - същата работа.
                    Имам проблем и пръскалките с течност за чистачките (предно стъкло) - защото пръскат малко и вяло и почти не стига до стъклото течността - и като почнат чистачки да спират не на местата си - циркът е пълен.
                    Сменях моторче там - нямаше промяна.
                    Задната чистачка работи перфектно, както и пръскалката за течност.
                    Ако някой сподели решение - ще съм повече от благодарен!
                    Поздрави!
                    Тони

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, според мен и тук проблема може да е в централната конзола- от там като не прави добър контакт и подава грешна информация на моторчето- съответно като спре да контактува на тези позиции , спира да работи.Може да пробваш да отвориш конзолата и да почостиш греста и клемите , да смажеш наново и да понатиснеш контакните пера за по добро притискане. Другия вариянт е да е прецакано релето и да спира когато си иска.
                      А както е споменал друг колега, може да е и в контактните пера на моторчето.

                      Коментар

                      Working...
                      X