Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към ключаря

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към ключаря

    Ключар, каква е нормалната цена за нарязването на този вид острие, което е с канали:
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Егаси трудния въпрос зададох. Някой случайно да знае?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Предполагам към 5лв.
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Толкова, пробвай при някой от ключарите в Практикер.
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #5
          10 лв, мисля.

          Коментар


            #6
            Ами щом задавам въпроса, то се предполага, че съм пробвал.Изредих ключарите през уикенда в Практикер, Бриколаж и още един някакъв. И не е 5 лв. а в пъти повече.За това питам каква е нормалната цена.Накрая намерих един ми каза 20 лв. Викам - хайде режи. И той - ама колата тук ли е. Викам не е тук. И онзи ами трябва да е тук, за да го пробваме дали ще работи след това.И си взех ключа и на ум си казах да дам 20 лв. за това нарязване, и този да не знае дали ще стане, хайде няма нужда.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Нещо са те плъзнали по тъча, на мен в Практикер за 30лв ми нарязаха ключа и прехвърлиха ампулата, като самата заготовка беше закупена от тях.
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                #8
                tomsan написа:
                Нещо са те плъзнали по тъча, на мен в Практикер за 30лв ми нарязаха ключа и прехвърлиха ампулата, като самата заготовка беше закупена от тях.
                Ами не знам какво могат да ме плъзнат. Показвам ключа и питам колко ще ми струва само да ми го нарежат. Нищо повече.Аз съм си прехвърлил всичко, подготвил съм си ключа и просто ме изненадаха, че само за нарязването ми искат между 20 лв. и 30 лв.Кажи в кой Практикер да отида, където си го правил, за да проверя цената и там.Да не се окажеш само с този ключ.Че ако видиш цената на заготовката, накрая ще се окаже, че и ти си платил 25 лв. за нарязването му.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Нормалната цена е 5 лева, ама на всякъде искат между 20 и 30
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    #10
                    tambuhtaneca написа:
                    Нормалната цена е 5 лева, ама на всякъде искат между 20 и 30
                    И какво включват тея 5лв.Машини ли?Професионален опит ли ?Осигуровки ли?Данъци,патенти ли?Наем на даденото помещение ли?Вие сте много интересни в тея форуми.Човека плаща всичко това,за да развива тая дейност и на всичкото отгоре и е професионалист.И вие искате едва ли не за 2лв да ви нареже ключ канален.Ми слезте на земята де.Искал 30лв..........ми ще иска....щом може да го направи ще иска.....Ако не ви се дават пари купете си машини и си правете сами ключовете.Но не е само до машини...иска се и майсторлък и ръчички....Колега не вадиш всеки ден ключове нали?Дай си там колкото ти искат направи си ключа и си свиркай.30лв са все пак....не ти иска 300....А тези ключове дето ги дават по 2-3$ не могат да се опрат на един болт от истинския ключ на каквато и да е кола.Имам познат два пъти си вади някви китайски заготовки на фолксваген за една година и накрая си взе оригинален от представителя.Ми нямат нищо общо.Оригинала е стегнат механизма с години а на китаеца се разбива за 2 месеца.Не му мисли ами отиди на ключар и си направи ключа.Тука в форума едва ли някой ще ти нареже ключа колега.Даже и ключаря мълчи по тая тема....хихи
                    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                    Коментар


                      #11
                      Тук въпроса не опира до това дали гледаме в паничката на другите.Въпроса е дали използват друг вид инструмент за нарязването или да кажем повече време.Ако машината и времето е едно и също за нарязването в сравнение с другия вид ключ, как би оправдал 5 пъти разликата в цената в този случай?Аз лично се съмнявам, че машината е една и съща, предвид цената и точно за това питам в крайна сметка хората да дадат мнение.Лично за мен в тази сфера взимат много евтино за реглаж на преден/заден мост, спрямо инвестицията.Много се съмнявам да отнема повече време на един ключар да нареже един ключ, или че машината му за тази цел струва 30к. Ама накрая взимат същата цена от 30 лв. като за реглаж на мост. Това в твоите очи "честно" ли е?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        30лв е много за нарязване, то за ключ на Abloy Protec тука за 40лв ми офертираха, дето има само 1 машина в целия град. На един приятел за Рено 19 два ключа му ги нарязаха за 10лв, е преди 2-3г беше ама не знам заплатите да са се вдигнали 3 пъти оттогава. На друг пък му пренаредиха два патрона за колата, щото неговите се разбиха и взехме от морга пак по 5лв на патрон. Това при ключаря до Кауфланд, на други места искаха по 20-30...
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          BO написа:
                          Тук въпроса не опира до това дали гледаме в паничката на другите.Въпроса е дали използват друг вид инструмент за нарязването или да кажем повече време.Ако машината и времето е едно и също за нарязването в сравнение с другия вид ключ, как би оправдал 5 пъти разликата в цената в този случай?Аз лично се съмнявам, че машината е една и съща, предвид цената и точно за това питам в крайна сметка хората да дадат мнение.Лично за мен в тази сфера взимат много евтино за реглаж на преден/заден мост, спрямо инвестицията.Много се съмнявам да отнема повече време на един ключар да нареже един ключ, или че машината му за тази цел струва 30к. Ама накрая взимат същата цена от 30 лв. като за реглаж на мост. Това в твоите очи "честно" ли е?
                          Ми колега цената варира от 20 до 30лв...Това и беше въпроса ти....Най-вероятно цената варира в зависимост от това,колко е добър ключаря,дали е изплатил техниката,колко наем плаща,и т.н...Мисълта ми беше че за 5лв(една кутия цигари)няма да намериш кой да ти го нареже.......И другото,което ми беше по обидно е че форумите уж са за взаимопомощ а се пишат само глупости от рода на работата била за 5лв.....Като е за 5лв си го направи сам.Така изпращам аз енгелите от моя сервиз,които се опитват да ми кажат колко ми струва труда.....Ако беше от тук Бургас щях да ти кажа къде да отидеш да ти нарежат ключа при професионалист,за да няма после изречения от рода ма то може и да не стане.Ама си плащаш 30лв как попче.....И наистина хората искат да отидеш с колата за да пробва ключа на боша и ако има малко затруднение при въртене той да го отстрани на момента.А не после да кажеш: ми на направиха ми ключа ама той заяжда от време на време.До колкото знам тея ключове са по сложни за обработка.......Ключаря да каже ама той още си мълчи....хихи
                          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                          Коментар


                            #14
                            Боби, питай при тия http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=254356 , гледам колегите много ги хвалят, но аз не съм им ползвал услугите и немога да те ориентирам в цената
                            punto HGT

                            Коментар


                              #15
                              20-30 лв. за няма и 5 минути работа. Д... ба и цената, Д...ба и уменията, д....ба и техниката, д...ба и икономическата обосновка на цената!Иначе някои хора могат да са във всяка манджа мерудия, ама дето требе ...
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X