Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo проблем с airbag- Решено

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo проблем с airbag- Решено

    Здравейте съфорумци.Прочетох доста неща във форумите ,но като моя проблем не видях никъде и за това пускам нова тема и моля за помощ.Автомобила е FIAT STILO 1.6 /16 v 2003 г. с три врати.Всички вече знаем че това е алогична кола но аз много си я обичам и си я карам с удоволствие повече от 2 години вече от окт 2012 г.Ето какъв проблем имам:Размонтирах задните седалки и обърнах облегалките ,защото трябваше да пренасям обемист но лек багаж.След монтирането обратно на задните седалки при стартиране на двигателя остава да свети лампа AIRBAG на таблото/при контакт загасва за малко и пак свтва след 2-3 сек/ и на дисплея изпсва AIRBAG FАILURE,STOP ENGINE.Не съм сигурен дали монтажа и демонтажа на седалките имат отношение към проблема или е просто съвпадение.Имам и ELM 323 и VAG KKL.При закачане на диагностика изписва:Curtain airbag squib passenger и грешката не може да бъде изтрита.?KKL казва че има късо към маса или липса на маса/GROUND/.Имам доста познания и съм сръчко в ръцете /телевизионен техник съм/ и ето какво направих до момента:1.Размонтирах страничната кора до скоростния лост от към пасажерската седалка за да стигна до EKU AIRBAG,който е под централната конзола,откопчах клемите напръсках ги с контактен спрей.2.Размонтирах долната жабка за да стигна до клемите на AIRBAG FRONT PASSENGER,напръсках ги с контактен спрей.3.Разглобих и обработих със спрей буксите на предните седалки.Въпроса ми е имал ли е някой от вас подобен проблем и знаете ли дали има букса на прословутото ,,перде на пасажера
    Renault 9 1.4 /88
    Opel Astra 1.6 /92
    Opel Astra 1.6 /95
    Lancia ZETA BIG SHIP
    Fiat Stilo 1.6 /2003

    #2
    Само идея не карам Стило.Напръскай и буксата на пасажерския пиропатрон(би трябвало да се намира в колана).

    Коментар


      #3
      Re: Fiat Stilo проблем с airbag

      [quote:5ef15902fc="mechkata68"]Въпроса ми е имал ли е някой от вас подобен проблем и знаете ли дали има букса на прословутото ,,перде на пасажера
      Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
      Chevrolet Aveo

      Коментар


        #4
        Re: Fiat Stilo проблем с airbag

        [quote:6784e72e37="Kemaloff"][quote:6784e72e37="mechkata68"]Въпроса ми е имал ли е някой от вас подобен проблем и знаете ли дали има букса на прословутото ,,перде на пасажера
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          Fiat Stilo проблем с airbag

          Благодаря на всички които отговориха на моя проблем.Дефекта се оказа в лоша връзка на буксата на задното дясно бомбе която свързва "централата" на еърбека със еърбека на тавана /Curtain airbag squib passenger/ На лявото задно бомбе е буксата която отговаря ако диагностиката ви изпише/Curtain airbag squib driver/.А всъщност "пердето" започва от горния десен ъгъл на предното стъкло и стига до края на задното стъкло по продължение на целия таван.Надявам се написаното да помогне на други като мен ,за да не разглобяват половината кола..... Не съм и очаквал че тази букса ще се намира отзад в багажника,ни както казах и по-горе Stilo e алогичен автомобил. :D
          Renault 9 1.4 /88
          Opel Astra 1.6 /92
          Opel Astra 1.6 /95
          Lancia ZETA BIG SHIP
          Fiat Stilo 1.6 /2003

          Коментар


            #6
            Темата за мен е изчерпана . Ключ.
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар

            Working...
            X