Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител и шофиране в задръствания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Относно втория въпрос за влизането в завой на 90 градуса, то има много променливи и трудно би се отговорило от моя страна.Може и на скорост, може и на свободна, може и съединител преди това, може и след това. Дали е изкачване, дали е спускане. Дали искаш да ускоряваш или искаш да намаляваш след завоя. И още много, много променливи.Стандартно един завой на 90 градуса, ако пътя има само по една лента - типични квартални улички, то не знам как ще вземеш завоя на 3-та скорост. Ляв иди-дойди, ама десен ще ми е интересно как се взима на 3-та. Обикновено ще се вземе във вратите на колегата в другата лена, чакащ да завие наляво, или трябва много усилия да вкараш, за да задържиш колата в лентата, в която искаш.п.п. Последния ми инфарктен случай, неочаквано за мен, беше на 10-тата годишнина на Форума. Вечерта трябваше да ходим на някакво кафе, та от хотела тръгнахме по един път с изкачване. И този път за мен свърши на Т образно кръстовище, което нямаше никакви обозначения, или не съм ги видял. А пред мен дере надолу. Имам избор наляво, на където трябваше да тръгна, или надясно. Е левия завой го взех на пълни спирачки и леко и банкета излизах. Супер коварна работа като не знаеш пътя. Е не можеше да свалям скорости и да натискам съединители. Най-малкото, че колата бе автоматик.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Ще конкретизираме, нямаш ядове. Примерно от бул. Борис на ляво към Гешов го взимам на 2ра. От Симеоновско на дясно към Г.М. Димитров ако хвана светофара на 3та предимно( Специално този завой зимата на 2ра съм се завъртал, когато съм с повече обороти). От Каблешков ляво/дясно към България също на 3та. Даже на ляво и на 4та съм го взимал като последна кола на светофара. Там на дясно е по зор на 3та, ама става Из малките улички няма как да се мяташ с вратите напред
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #18
        Еми щом ще сме конкретни Десен 90 градуса завой в планински път с две ленти при изкачване се взима спокойно на 3-та. 90 градуса завой десен или ляв се взима спокойно на 3-та например завоите в Студентски град покрай 30 блок, Либрата, преди НСА.Десен 90 градуса завой например на кръстовище се взима спокойно на 2-ра, на 3-та ще измъчиш дори и дизела, но може да се пробва, няма невъзможни неща.Ляв 90 градуса завой на кръстовище се взима спокойно на 3-та без да мъчиш въобще колата, правя го всяка сутрин ако не ме хване светофара.Из малките улички 90 градуса завой, десен или ляв може да се вземе и на 1-ва и на 2-ра. Аз лично из уличките като обикалям карам предимно на 1-ва до към 2500 оборота, не ми се сменят постоянно скорости, ако е по-дълга улицата вече сменяш то е ясно.В повечето случаи "бързаците" ги избягвам само с пускане на газта, много рядко натискам спирачка в по-екстремни случаи.Общо взето темата се превърна в поредният безсмислен спор, плодовете на който наблюдаваме всеки ден по улиците, ще си купя един ДВР най-накрая поне да се посмеем например как почти всяка сутрин на единият светофар когато аз и колата отсреща завиваме на ляво и двамата, този там стои и ме чака и аз не знам защо сигурно си мисли че ще му препреча пътя
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #19
          Защо да е безсмислен? Просто споделяме кой как го прави. Има цели такива статии за топ шофьори, асове на Ауди, БМВ и други големи марки, в които обясняват как е правилно и безопасно да се правят елементарните неща зад волана.Става дума точно за ситуацията, описана от BO: как най-често в градски условия, в кварталните улици правим десен завой на 90 градуса?
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #20
            snake написа:
            Защо да е безсмислен? Просто споделяме кой как го прави. Има цели такива статии за топ шофьори, асове на Ауди, БМВ и други големи марки, в които обясняват как е правилно и безопасно да се правят елементарните неща зад волана.Става дума точно за ситуацията, описана от BO: как най-често в градски условия, в кварталните улици правим десен завой на 90 градуса?
            +1. Имам книжка от 4 години и изминати около 70к км. Не мисля, че съм перфектен и много добър шофер и съм отворен да черпя опит от подобни теми
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              то 90 градуса 90 градуса, ама радиуса какъв е, щото между Габрово и Дряново има един 180 градуса, дето си го земам на 5та със 70-80. А един дивак реши да ми демонстрира колко е стабилна пасат тройката със независимото окачване от зад и го взе с 90-100 и свири оная гума... :D Yellow_Flash_Colorz_PDT_47
              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
              FIAT Punto sx 75 '94

              Коментар


                #22
                snake написа:
                Защо да е безсмислен? Просто споделяме кой как го прави. Има цели такива статии за топ шофьори, асове на Ауди, БМВ и други големи марки, в които обясняват как е правилно и безопасно да се правят елементарните неща зад волана.Става дума точно за ситуацията, описана от BO: как най-често в градски условия, в кварталните улици правим десен завой на 90 градуса?
                Ако приемем, че завоя си е остър, типичен квартален (че се намесиха и радиуси, но ние се разбираме ), а аз приближавам с 40км/ч да речем, то трябва да мина на 2-ра предавка. Ниска 2-ра към оборотите на празен ход.Та. Колата ми се движи с 40км/ч на 3-та. А аз трябва да намаля до 10км/ч и да включа 2-ра, защото съм преценил, че на 2-ра ще успея да взема завоя.Както се движа с 2000 оборота, започвам да натискам спирачка. Колата слиза до 1000 оборота да го кажем - цел - няма впръскване на гориво - разход по време на спирането 0/100.След това натискам съединителя, изключвам от скорост. В момента на натискане на съединителя двигателя пада автоматично на празен ход. За това отпускам леко съединителя и подавам междинна газ. Защото знам, че около тази скорост вече - да кажем 20км/ч на 2-ра предавка ми е около 1500 оборота. Вдигам с лекото натискане на педала на газта около 1600 оборота, натискам съединителя пак, вкарвам 2-ра и веднага отпускам съединителя. Цел - при отпускането на съединителя и подаването на газ, то развърташ първичния вал до оборотите на двигателя. По този начин изравняваш оборотите на двигателя с оборотите на изходящия вал на скоростната кутия, спрямо предавката, която искаш да включиш. Резултат - износването на синхронизатора се свежда до минимум, и износването на съединителя се свежда до минимум, защото в момента на отпускането му няма приплъзване. Този момент е важно да го уцелиш. В момента на отпускане на съединителя, когато си вече на 2-ра, то не трябва да се усеща никакви тласъци:- Положителни - означава, че двигателя е с по-високи от нужните обороти - приплъзване на съединителя - не е ок.- Отрицателни - означава, че двигателя е бил с по-ниски обороти - отново приплъзване на съединителя.- Никой в купето не усеща нищо - това е целта. Това показва, че познаваш колата и може да караш с правилната техника. И накрая дообираш нужната скорост със спирачката, като от въпросните 1500 оборота на 2-ра, до към 900-1000 оборота на втора, докато съм на спирачка няма отново впръскване на гориво. Краен резултат - спестено гориво и добро отношение към механичната система на автомобила - скорости, съединител, двигател, спирачки.Горе долу процеса е същия от която и скорост да слизаш към по-ниска.Това от мен накратко.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  BO написа:
                  snake написа:
                  Защо да е безсмислен? Просто споделяме кой как го прави. Има цели такива статии за топ шофьори, асове на Ауди, БМВ и други големи марки, в които обясняват как е правилно и безопасно да се правят елементарните неща зад волана.Става дума точно за ситуацията, описана от BO: как най-често в градски условия, в кварталните улици правим десен завой на 90 градуса?
                  Ако приемем, че завоя си е остър, типичен квартален (че се намесиха и радиуси, но ние се разбираме ), а аз приближавам с 40км/ч да речем, то трябва да мина на 2-ра предавка. Ниска 2-ра към оборотите на празен ход.Та. Колата ми се движи с 40км/ч на 3-та. А аз трябва да намаля до 10км/ч и да включа 2-ра, защото съм преценил, че на 2-ра ще успея да взема завоя.Както се движа с 2000 оборота, започвам да натискам спирачка. Колата слиза до 1000 оборота да го кажем - цел - няма впръскване на гориво - разход по време на спирането 0/100.След това натискам съединителя, изключвам от скорост. В момента на натискане на съединителя двигателя пада автоматично на празен ход. За това отпускам леко съединителя и подавам междинна газ. Защото знам, че около тази скорост вече - да кажем 20км/ч на 2-ра предавка ми е около 1500 оборота. Вдигам с лекото натискане на педала на газта около 1600 оборота, натискам съединителя пак, вкарвам 2-ра и веднага отпускам съединителя. Цел - при отпускането на съединителя и подаването на газ, то развърташ първичния вал до оборотите на двигателя. По този начин изравняваш оборотите на двигателя с оборотите на изходящия вал на скоростната кутия, спрямо предавката, която искаш да включиш. Резултат - износването на синхронизатора се свежда до минимум, и износването на съединителя се свежда до минимум, защото в момента на отпускането му няма приплъзване. Този момент е важно да го уцелиш. В момента на отпускане на съединителя, когато си вече на 2-ра, то не трябва да се усеща никакви тласъци:- Положителни - означава, че двигателя е с по-високи от нужните обороти - приплъзване на съединителя - не е ок.- Отрицателни - означава, че двигателя е бил с по-ниски обороти - отново приплъзване на съединителя.- Никой в купето не усеща нищо - това е целта. Това показва, че познаваш колата и може да караш с правилната техника. И накрая дообираш нужната скорост със спирачката, като от въпросните 1500 оборота на 2-ра, до към 900-1000 оборота на втора, докато съм на спирачка няма отново впръскване на гориво. Краен резултат - спестено гориво и добро отношение към механичната система на автомобила - скорости, съединител, двигател, спирачки.Горе долу процеса е същия от която и скорост да слизаш към по-ниска.Това от мен накратко.
                  Е това е истината.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #24
                    Винаги по втория начин, просто навик. а за завойте първо да се научат да подават мигач пък после за скоростите.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Съединителя по възможност колкото се може повече време в горно положение /ненатиснат/Когато човек се научи да спира не само със спирачки, а и с мотора освен накладки се пести и гориво
                      punto HGT

                      Коментар


                        #26
                        didich написа:
                        Съединителя по възможност колкото се може повече време в горно положение /ненатиснат/Когато човек се научи да спира не само със спирачки, а и с мотора освен накладки се пести и гориво
                        И феродов диск и лагер... ... и как по дяволите да се гоня с жена ти на светофара?
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #27
                          S_BANKOV написа:
                          ... и как по дяволите да се гоня с жена ти на светофара?
                          Докато свети червено и брояча почва да намалява от 60 секунди не е нужно през цялото това време да си с натиснат съединител и вкарана 1-ва скорост, като останат около 5 секунди тогава вече може да се приготвиш Сериозно - като тръгна да карам градско ако съм с постоянно натиснат съединител на другие ден ще имам мускулна треска на левия крак, не съм толко трениран
                          punto HGT

                          Коментар


                            #28
                            Преди държах натиснат съединителя по задръстванията но вече не , от как станах Про си промених коренно стила на шофиране.За завоите намаляван на скорост и в средата на завоя подавам газ , но по интересното е че вече се изнасям и с колата все едно съм с камиона. :D
                            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                            Коментар


                              #29
                              todorshalev написа:
                              За завоите намаляван на скорост и в средата на завоя подавам газ , но по интересното е че вече се изнасям и с колата все едно съм с камиона. :D
                              Много правилно за изнасянето, въпреки че много от шофьорите на леки коли го правят неправилно, ти с камиона предполагам си усетил как е правилният начин. При десен завой се изнасяш максимално в ляво преди завоя, така като тръгнеш да завиваш и вече си в самият завой вече си се прибрал в твоето платно и не може да се удариш в насрещният. При ляв завой преди завоя се изнасяш максимално в дясно, към банкета, така като започнеш да завиваш в средата на завоя където е най-вероятно да се ударите с насрещният си оставаш в твоето платно, като същевременно заради изнасянето хващаш завоя много по-плавно, не толкова остро. Сега се замислете всеки ден по колко пъти ви се случва някой да ви "сече" завоя заради неразбиране на елементарни физични закони.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар


                                #30
                                ilko-gd написа:
                                todorshalev написа:
                                За завоите намаляван на скорост и в средата на завоя подавам газ , но по интересното е че вече се изнасям и с колата все едно съм с камиона. :D
                                Много правилно за изнасянето, въпреки че много от шофьорите на леки коли го правят неправилно, ти с камиона предполагам си усетил как е правилният начин. При десен завой се изнасяш максимално в ляво преди завоя, така като тръгнеш да завиваш и вече си в самият завой вече си се прибрал в твоето платно и не може да се удариш в насрещният. При ляв завой преди завоя се изнасяш максимално в дясно, към банкета, така като започнеш да завиваш в средата на завоя където е най-вероятно да се ударите с насрещният си оставаш в твоето платно, като същевременно заради изнасянето хващаш завоя много по-плавно, не толкова остро. Сега се замислете всеки ден по колко пъти ви се случва някой да ви "сече" завоя заради неразбиране на елементарни физични закони.
                                Мммм...много обичам така да карам по Кресненското или Искърското дефиле. Много завои и с изнасяне позволява по-голяма скорост
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X