Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Можеш ли да си играеш с парното?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    3 кубика?!Покажи на тия хора как се топлиш :D
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #32
      ntodorov написа:
      Тръбички с диаметър 20мм малко трудно ще загреят стая с площ 15-20кв.м., ако ще да са нагряти до червено, правил съм си експеримент преди да се нанеса в апартамента...
      Преди години по ТВ даваха един пич, който на тези тръби си беше направил топло-отдаваща система отметални капачки за буркани монтирани по тръбата от под до таван. Репортера го хвалеше, като рационализатор, но явно и той и собственикане разбираха, че всъщност това си е една...кражба на енергия. :P
      За това по нагоре написах, че етажната собственост трябва да излезе с решение да има право да проверява всеки един апартамент с цел да се хващат такива хитреци, защото тези хитреци бъркат на всички в джоба на съответния вход/блок.Бо, когато апартамента е вътрешен и всички го греят нормално да е такава температурата, но не всички живеем в такива апартаменти, спалнята и детската стая са ми външни и преди да сложа външна изолация белите мечки се разхождаха в стаите ако не хвърлех някое и друго дърбо в камината
      punto HGT

      Коментар


        #33
        M5kov написа:
        3 кубика?!Покажи на тия хора как се топлиш :D
        Показвам и се мятам - на работа до 18:00 часа, след това се пали камината и така до 23-24:00 часа жега колкото искаш и гол да тичаш вкъщи независимо навън дали е -10 или -50 градуса. Единствено по цял ден се пали събота и неделя когато сме си вкъщи
        punto HGT

        Коментар


          #34
          ntodorov написа:
          Didich.От рекет в милата ни татковина не моЙ избягаш.Или иначе казано - от един ще избягаш, на друг ще се натъкнеш. :P
          "Ти въобще не подозираш колко си прав", както казваше един мой любим герой
          punto HGT

          Коментар


            #35
            И моя е топъл,вътрешен ,,Миналата зима
            Fiat Marea 2.4 JTD+
            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
            Renault 19/1.7mi/ - crash

            Коментар


              #36
              didich написа:
              M5kov написа:
              3 кубика?!Покажи на тия хора как се топлиш :D
              Показвам и се мятам - на работа до 18:00 часа, след това се пали камината и така до 23-24:00 часа жега колкото искаш и гол да тичаш вкъщи независимо навън дали е -10 или -50 градуса. Единствено по цял ден се пали събота и неделя когато сме си вкъщи
              Това да го видя и пак няма да го повярвам.Топля се на котле с дърва от години и по малко от кубик на месец не съм горил.И как като я палиш камината само вечер ти е топло при минус 20гр. навън не знам.Отделно,че всяка вечер трябва някои да я пали,обслужва и т.н.,не може да мръднеш никъде.Да не говорим,че като отсъстваш два-три дни после не може да стоплиш сума ти време.По удобно от ТЕЦ-а няма,просто не трябва да се краде.П.С. Без лоши чувства нали

              Коментар


                #37
                Ми нямам основание да те лъжа, първата година бившия собственик ми остави малко дърва, да го сложим 1 кубик, аз си купих 3 палета по 0,9 кубика, които не успях да изгоря и даже останаха старите дърва на предния собственик, сега поръчах 3 кубика и ако зимата я кара така + 10-тина градуса може с тия дърва да изкарам и другата зима .Камината е в хола и съм без радиатори по стаите, всички врати са отворени в апартамента, паля и след 30 минути в хола вече си по къси гащи, камината е доста голяма и обемна, пък и не живея в триетажна къща, че да става бавно загряването, само 80кв.м.Взимаш шише ракия и заповядай на показно, пържолите са от мен , трябва да ти кажа, че на втората ракия вече трябва да се местим в друга по студена стая. На 6-ти декември много добре си спомням, когато се роди малката запивахме вкъщи, бях запалил камината и след първото питие цялата вечер го карахме на леко отворена балконска врата, а на вън имаше сняг, че то не се живее, хола е около 20кв.м.
                punto HGT

                Коментар


                  #38
                  Ще оспамим темата тотално.Ако знаеш каква кайсика се получи тая година,лично производсво,малииии.Явно има хубава изолация твоето къще,защото моята панелка-65м2,хем с изолация,не мога да я стопля зимата,ако не е палено два-три дни.Установих,че трябва ежедневно сутрин и вечер да се пали котлето,което е в мазата,за да е комфортно.Вярно,че при мен има и бойлер свързан към системата.

                  Коментар


                    #39
                    Взимаш шише ракия и заповядай на показно, пържолите са от мен Mr. Green , трябва да ти кажа, че на втората ракия вече трябва да се местим в друга по студена стая. На 6-ти декември много добре си спомням, когато се роди малката запивахме вкъщи, бях запалил камината и след първото питие цялата вечер го карахме на леко отворена балконска врата, а на вън имаше сняг, че то не се живее, хола е около 20кв.м.
                    Didich...И мен ме брой тогава към невярващите. ПС: Още пържоли купувай. :P
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #40
                      Хах добре сте ми дошли, миналия месец си купих арна ел. скара и всичко става мозък , само че за да усетите тръпката от това, което си говорим по нагоре ще ви оставя да си пиете на отворена врата в хола при запалена камина за 1 час, а аз ще си пия в другата стая. Ако за тоя един час успеете да останете с всички дрехи, с които ще дойдете вкъщи и ракията ще е от мен п.п. Говорих с една служителка в топлофикация, варианта който споменах по рано, за отказването от топлофикация на абонати със сградна инсталация, минаваща през жилището са още приказки. Омбудсмана го бил подхвърлил като идея, но докато не се приеме и гласува някакъв закон или промени съществуващия закон, всички ние продължаваме нежно и с удоволствие да го д...ме на топлофикация
                      punto HGT

                      Коментар


                        #41
                        Що купуваш скара като имаш шкамина бре,
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #42
                          S_BANKOV написа:
                          Що купуваш скара като имаш шкамина бре,
                          Много пушилка излиза от камината като отворя вратичката, не предпоследен етаж съм и тягата не е толко силна като да си на първия етаж, ако тръгна да си правя пържолите на камината след това тия дето сте яли и пили трябва да останете за основен ремонт на стаята Камината ми е този модел http://www.diplomat.bg/bg/product/di...ox-109-30.html , не искам да плаша никой, но много дърва събира и много грее, не съм си правил експеримент с едно добро зареждане какви градуси може да направи, но си мисля че едно 40 в стаята може да ги направи без проблем в комбинация с ракия може да се усети и като 50 градуса, тЪ жална Ви майка, после да не ме споменавате с лошо п.п. каминката ми я остави предния собственик като подарък, да е виж и здрав, че аз не бих дал толко пари за тоя кютук
                          punto HGT

                          Коментар


                            #43
                            Вече се убеждавам, че външната изолация върши работа. От вчера, когато ми ремонтираха климатика, съм го пуснал, в началото на 23 градуса, както си го държа обикновено, днес жената го намалила на 19, като излизала за работа, сега в най-далечния край на стаята, където е термометърът, е 21 градуса, климатикът си работи на минимум. В детската стая е намалила климатика на 20 градуса, термометърът показва 23. Някой питаше за изпусналите стъклопакети - именно в тази стая имам два, но като работи непрекъснато климатикът, не усещам да има разлика, няма и конденз по стъклата. Ако се запази така положението, нямам намерение да ги сменям на този етап. Да не съм съвсем извън темата - в предишния ми апартамент, който беше ветрилник на последен етаж, с парно температурата беше 9 градуса, а плащах 110 лева в зимните месеци, но там, да речем, имаше проблем със системата, дори шефът на Топлофикация го знаеше и нямаше какво да се направи.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #44
                              Ако живееш в панелка разликата наистина е огромна след полагане на топлоизолация, усеща се и зимата и лятото, а и самата температура се изравнява във всички помещения, просто при мен преди изолацията в северните стаи като се влезеше беше равносилно на това да излезеш навън, сега пак е една идея по студено в северните стаи, но я няма тази огромна температурна разлика м/у северна и южна стая, а когато си вътрешен апартамент и зимата е по мека с повечко слънце даже не ти е необходимо и сериозно отопление, просто в по студените дни може да се мине и с една духалка дето е думата.
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X