Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква дограма да сложа? Защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Дадоха ми няколко цени, още умувам. По повод стъклата видях че смятат по 51 лв квадрата.стъклото ми казаха бяло бяло енерджи за южните прозорци. На север е тераса с остъкление, а зад остъклението е вратопрозорец. Понеже идеята е да тегля кредит по енергийна ефективност сметнах , че за там не е нужно скъпо стъкло, а за да отговоря на изискванията пск не може обикновено и затова К стъкло.Със стъклата хич не съм наясно, за обков искам качествен.Парите ги имам идеята е да спестя някой лев, а до колкото разбрах прокредит били само с останали пари за тея кредити, а иначе на сибанк условията били по- изгодни, ама изчерпали средствата.Фирмата изпълнител ще е голяма, имам поглед върху работат им уж, а и познавам шефа -с него говорих.Той на себе си е монтирал рехау пвц на къщата си преди месец. Навива ме за такава. Аз за сега мълча .
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #17
      Не знам дали за дограмите програмата за енергийна ефективност е същата като за климатици, но ако е така то и в ПроКредит вече няма пари.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #18
        Същата програма е! Но никъде няма пари :Dhttp://www.reecl.org/bg/Участващи български банкиБългарските банки, които участват в Програмата REECL, са: ПроКредит Банк - (Кредитни продукти REECL не се предлагат, поради усвояване на кредитната линия) Райфайзенбанк - (Кредитни продукти REECL не се предлагат, поради усвояване на кредитната линия) Банка ДСК - (Кредитни продукти REECL не се предлагат, поради усвояване на кредитната линия) СИБАНК - (Кредитни продукти REECL не се предлагат, поради усвояване на кредитната линия) Банка ПИРЕОС - (Кредитни продукти REECL не се предлагат, поради усвояване на кредитната линия)-----Чакай да дойдат ГЕРБ на власт и вземи кредит от БАКБ

        Коментар


          #19
          Инфо за Ka стъкло.Инфо за 4 сезона стъкло Слагането на 4 сезона обезсмисля ,слагането на Ка стъкло.Разликата в цената е няма и 10 лв. на квадрат.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #20
            krasio_79bs написа:
            Инфо за Ka стъкло.Инфо за 4 сезона стъкло Слагането на 4 сезона обезсмисля ,слагането на Ка стъкло.Разликата в цената е няма и 10 лв. на квадрат.
            Слагането на 4 сезона стъкло се обезмисля на северна страна! Там където няма слънцегреене се слага Ка стъкло, защото то има по-добри топлозолационни качества или друго яче казано му е нужно само половин час слънцегреене, за да се нагрее самото стъкло и да не позволява зимата да се появи конденз. 4 сезона стъклото има по-голям УВ - фактор и възпрепятства влизането на слънчеви лъчи, по този начин печелим лятото, но губим зимата топлината от слънцето, ако я има разбира се. Важно също е да има газ Аргон или Криптон(втория почти не се среща) , това са инертни газове, които за какво служат мога да обесня при вида на мезе и пийене, приеми го като чиста монета, че си струва да ги има вътре в стъклопакета! Това ти е 85% от дограмата, останалото е въпрос на вкус и на усет!
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #21
              Xaus написа:
              Аз пък ще ви кажа , че по хубава от дървената дограма няма... И не визирам на баба-ми черчеветата.!
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #22
                Винаги съм се чудил следното:Как може да се гарантира, че стъклопакета е пълен с инертен газ и колко време ще остане херметичен??? Как се познава разхерметизацията?---За дървена дограма - Карабулев, Плевен ---Като обикалям Горубляне и чуя да хвалят гумите на колата и това, че са напомпани с аргон - бягам надалече Щом гумите са за хвалба, то колата е за Надин

                Коментар


                  #23
                  Доколкото знам от един познат, който се занимава с дограми, разхерметизацията се познава по мътните стъкла - мислиш си, че са мръсни, а не се изчистват нито отвътре, нито отвън - изглеждат, сякаш гледаш през мъгла. Дори аз в едната стая имам две от три такива, но сега ще правя ремонт там и последното, което ще мисля, ще са стъклата.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #24
                    Humppa написа:
                    Аз пък чакам да се изкаже Имортъла в качеството си на вещо лице в топломасопренос-а
                    Интересно ми е при дограмата кво е тва чудо ? Дограмата е изолатор,със някаква степен на пропускливост на слънчеви лъчи.Не се заяждам,просто ми е интересно да ми обясните как дограмата обменя или предава топлина ...
                    Xaus написа:
                    Аз пък ще ви кажа , че по хубава от дървената дограма няма... И не визирам на баба-ми черчеветата.!
                    Мда,само че такава дето се прави в Скандинавските страни - от хубаво истинско дърво и стъклопакети.
                    Forsaken написа:
                    Три стъкла е малко стрелба в тъмното, ако фирмата с която се работи няма голям опит с такава дограма. Самия стъклопакет става много тежък, прави се трудно и има значение фирмата, която го прави, защото обикновено стъклопакета се изработва на друго място или от друга фирма. Обкова няма нищо общо с обикновения. Един средно голям прозорец примерно става с тегло от около 25-30 кг. а и самата дограма ще ти излезе двойна като цена. По-добре 4-5 камерна с различни стъкла по дебелина за обезшумяване, но най-важно е "предпазващото" стъкло - масово е около 40 лв. на квадрат. Ако ще инвестираш, по-добре го направи с това стъкло - хубавите стъкла са по 60-80 лв. на квадрат.Поздрави!
                    На това наблегнах и аз.Ако искаш троенс тъклопакет,то трябва да си вземеш многоооо широк профил за да усетиш наистина трите стъкла (Разбирай широк,профил дето всякакъв двоен стъклопакет му идва малък.) Аз бих избрал 4+6 4 сезона.
                    Alex_RT написа:
                    Дадоха ми няколко цени, още умувам. По повод стъклата видях че смятат по 51 лв квадрата.стъклото ми казаха бяло бяло енерджи за южните прозорци. На север е тераса с остъкление, а зад остъклението е вратопрозорец. Понеже идеята е да тегля кредит по енергийна ефективност сметнах , че за там не е нужно скъпо стъкло, а за да отговоря на изискванията пск не може обикновено и затова К стъкло.Със стъклата хич не съм наясно, за обков искам качествен.Парите ги имам идеята е да спестя някой лев, а до колкото разбрах прокредит били само с останали пари за тея кредити, а иначе на сибанк условията били по- изгодни, ама изчерпали средствата.Фирмата изпълнител ще е голяма, имам поглед върху работат им уж, а и познавам шефа -с него говорих.Той на себе си е монтирал рехау пвц на къщата си преди месец. Навива ме за такава. Аз за сега мълча .
                    За Казанлък не знам коя е фирмата дето работи с Рехау,аз съм работил в СтЗ фирмата оторизирана за Рехау,ако нещо те интересува за начин на работа и т.н пиши на лични.Не правя реклама на фирмата и не работя там вече ! И да,аз съм с Рехау вкъщи. Тези програми ги заеби.Тва си е набутвация отвсякъде,по-добре обикновен потребителски от колкото такъв за енергиина бля бля бля ...
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #25
                      Защо "4 мм / въздух / 6 мм" да е същото като "4 мм / въздух / 4 мм / въздух / 4 мм" ? Не се сещам за по-добър изолатор от въздуха и в тази връзка - 2 въздушни прегради винаги са по-добре от една въздушна преграда.

                      Коментар


                        #26
                        Humppa написа:
                        Винаги съм се чудил следното:Как може да се гарантира, че стъклопакета е пълен с инертен газ и колко време ще остане херметичен??? Как се познава разхерметизацията?---
                        По конденза който се образува вътре в стъкло пакета.А иначе за въздуха аз наблегнах на 30мм стъкло пакет, защото за 3 слойния ми обясняваха, че идеята му е по-скоро за обезшумяване - заради това се прави с различни дебелини на стъклата в пакета.
                        F31 BMW 320d

                        Коментар


                          #27
                          Humppa написа:
                          Винаги съм се чудил следното:Как може да се гарантира, че стъклопакета е пълен с инертен газ и колко време ще остане херметичен??? Как се познава разхерметизацията?---За дървена дограма - Карабулев, Плевен ---Като обикалям Горубляне и чуя да хвалят гумите на колата и това, че са напомпани с аргон - бягам надалече Щом гумите са за хвалба, то колата е за Надин
                          Ако е за дървена дограма и у наше село/Полски Тръмбеш/правят такава и е по-хубава от Карабулев.По немска технология,с какъвто искаш стъклопакет , обков"Мако"и е от меранти/махагон/-до преди три години работех там.
                          PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                          Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                          Коментар


                            #28
                            Как е дървената дограма по отношение на шумоизолацията? Аз живея на шумно място и дограмата не съм я слагал аз, предполагам някакъв евтинджос с двоен стъклопакет, но като затворя прозореца шума все едно с нож го отсичам, така ли е и с дървената дограма?

                            Коментар


                              #29
                              Слагал съм дограма и щори известно време и вкъщи сложихме Трокал 8см профил с 3 стъклопакет на спалните и съм СУПЕР доволен, това топлина и най-вече звук никакъв. Преди се правеха състезания по една права зад нас, но сега като е затворен прозореца разликата е коренна, но и цената преди около 6 години като сложихме беше нещо от рода на 700 лева.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар


                                #30
                                дограма

                                Сега ми се налага да слагам PVC дограма на новия апартамент и съм решил 5 камерна и 2 стъкла и разстоянието му им да е по голямо на къщата е така и сме доволни .
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X