Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно Фиатите като цяло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно Фиатите като цяло

    Здравейте,Решил съм да си сменям колата (Опел Астра 1.6 92г) и много харесвам фиатите (Пунто и Стило). Само че всички ми приказват колко се чупили, нямало майстори които да им разбират и били едикакви си. А като ги питам "А ти от къде знаеш?" и отговор няма. Преди да започнете да ме псувате, се опитайте да ми влезете в положение.Та въпросите ми са:1. В сравнение с един Опел/Фолксфаген каква е подръжката?2. Вярно ли е че често се чупят?3. Има ли майстори които да им разбират? Благодаря предварително!

    #2
    Привет!1. Хабер си нямам, ние тука караме Фиат.2. По моя опит - хич даже.3. Да, поне в София свестните сервизи са доста. Но това не е важното. Важното е, че форумът е голям и готин, и винаги ще се намери кой да ти помогне да си решиш проблема с колата.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Като се замисля наистина 1ви въпрос е доста глупаво зададен от моя страна. Ще перефразирам - заплатата ми е около 1000 лв и не съм женен, ще ми тежи ли поддръжката ?

      Коментар


        #4
        Не. Има сайтове с цени на частите - разгледай ги и си прецени.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Добре дошъл в форума. Спрямо твоята астра (F) фиатите ще ти доидат малко по скъпи от към подръжка но много по приятни за каране но ако ги сравниш с следващия модел астра (G) даже и ще си на далавера Всичко обаче зависи от това на какъв екземпляр ще попаднеш.
          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

          Коментар


            #6
            Здравей колега,относно мненията мога само да кажа,че са напълно неоснователни.Като цени на резервните части мога да говоря само за Пунто,частите са без пари,по-евтини от на Астрата.Ако си вземеш Фиат няма да я имаш тръпката при вдигане на крик,подлагаш и вдигаш без притеснение,че крика ще ти влезне в купето,а и друго не маловажно,нашия сървър не гние като опелския така,че винаги когато потърсиш съвет можеш да питаш тук.Това за сървъра е шега
            EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
            EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
            FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

            Коментар


              #7
              Не ти трябва пунто,я си вземи едно стило и карай,перфектна кола и от към подръжка,1 година я карам 15 хил километра и само едно масълце съм сменил,и остави какво ти говорят просветените за стилото!!,Германска кола никога няма да си взема..НИКОГА!!
              Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

              Коментар


                #8
                Re: Въпрос относно Фиатите като цяло

                nasix написа:
                1. В сравнение с един Опел/Фолксфаген каква е подръжката?2. Вярно ли е че често се чупят?3. Има ли майстори които да им разбират?
                Здравей, колега ! Повечето хора говорят за Фиатите наизуст, без да са имали личен допир с тази марка. Да ти отговоря и аз на въпросите от моята камбанария:1. Най-добре си избери точен модел на Фиат, който искаш да си купиш и влез в някой сайт за авточасти, провери цените и сам си прецени дали те устройват. Има модели с много евтина поддръжка, има и такива с по-скъпа поддръжка. Аз като си избирах кола направих точно така. Харесах си Пунто 1.1 и проверих какви са цените на частите. Оказа се, че са много по-евтини от на предните ми два Форда и Вектра. 2. Зависи на какъв екземпляр ще попаднеш. Но това важи за всички марки, не само за Фиат. Лично при мен се получи точно обратното-Пунтото се оказа много по-здраво от Фордовете и Вектрата. 3. Майстори има за всичко. Това е народна марка коли, а не летяща чиния. Лично на мен Фиата ми е много удобен и ми пасва добре. При италианките си е тръпка от вътре Има някакво магическо съчетание на дизайн и агресивен характер, което е неповторимо. Скоро мисля да си търся по-голяма кола, та пак оглеждам модели на Фиат и Ланча. Мисля че ако веднъж усетиш тръпката от италианската кола и ще се пристрастиш.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Колега махай твоята асМа както им викам аз и си купи ФИАТ и си карай като тарикат . След като си вземеш Фиат тогава ще усетиш каква е страстта и друга кола няма да искаш да погледнеш А колкото до поддръжката - евтина е сравнение с Опелите
                  Fiat Bravo 1.4 12V

                  Коментар


                    #10
                    До автора - същият въпрос задай в Опел форум.
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      Взимай нещо по просто, че в Бургас в сервизите работят предимно МЕГА малоумници. Последно като ми сменяха гарнитура на картера на тоя изрично му казах да махне щеката преди да сложи картера, защото преди 7-8г като пак я сменя щеката не можеше да се извади. Естествено сложил го е без да я маха и после щеката не е щяла да излезе и е кривил и счупил тръбичката и е наклепал яко със силикон. Това е елементарен ремонт. Друг малоумник в друг прехвален сервиз ми беше счупил маслената магистрала като я слагал. В прехваления сервиз МУНИ като са ми сменяли заден ремонтен комплект са оставили да виси гърнето и се е посукало цялото и сега дрънчи по завоите в един болт... взимай най-елементарната за поддръжка кола ако нямаш 100% доверие на някой майстор дето да ти я прави.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Според мен всичко си е до късмет, всеки aвтомобил може дa ти вземе душaтa aко попaднеш нa лош екземпляр или некaдърен мaйстор, aз нa брaвото зa 50 хил не смених нищо освем консумaтиви, но имaм познaти които достa нещa сa прaвили, сегa стилото все имa нещо което дa му светкa някой дaтчик хей тaкa зa зaнимaвкa. Не трябвa дa се ръководиш от хорското мнение a дa лaрaш товa което ти хaресвa. Зaвиси колко пaрички си си подготвил зa покупкaтa всички твърдят че стило след 2004 сa достa по добри. Пунтото освен сити режимa не знaм дa имa други болежки
                        Stilo 1.9jtd
                        Bravo 1.9TD

                        Коментар


                          #13
                          С тези доходи и при положение че си ерген ще се справиш с поддръжката Аз съм с две деца и жена, с такива доходи(мойте де) се справям Като не забравяй че все пак каквато и марка да вземеш си трябва доста късмет. Това е вторият Фиат който карам и може би и следващата кола ще е италианка,а първия Темпра го взех доста предубеден(и аз търсех немско ,а и същите приказки че са чупливи и ала бала) и след 100К км. и сменяне само на консумативи си взех пак Фиат(Марийка 1,6 автомат).Така че късмет.

                          Коментар


                            #14
                            patrik212 написа:
                            Според мен всичко си е до късмет, всеки aвтомобил може дa ти вземе душaтa aко попaднеш нa лош екземпляр или некaдърен мaйстор, aз нa брaвото зa 50 хил не смених нищо освем консумaтиви, но имaм познaти които достa нещa сa прaвили, сегa стилото все имa нещо което дa му светкa някой дaтчик хей тaкa зa зaнимaвкa. Не трябвa дa се ръководиш от хорското мнение a дa лaрaш товa което ти хaресвa. Зaвиси колко пaрички си си подготвил зa покупкaтa всички твърдят че стило след 2004 сa достa по добри. Пунтото освен сити режимa не знaм дa имa други болежки
                            Все едно аз съм го писал това - първият ми Фиат - Браво - 70 000км --> консумативи, 2 амортисьора, радиатор, датчик на хидравличната помпа. Страшна инвестиция. Вторият ми Фиат Стило --> в пъти по запазен и малко каран, при мен вече е 10 000км, след първоначалната смяна на консумативи, почти през месец, ще изреве с някоя глупава грешка, в 99% дължаща се на лоша електрическа връзка.Към Автора - На всичките глупаци около теб им кажи да си гледат работата. Мен се скъсваха да ме базикат колеги и приятели, че съм си купил 2 фиата. Като почнаха да им се чупят колите, а аз да карам, започнаха да навеждат глава.
                            FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                            Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                            Коментар


                              #15
                              Фиат- кола като кола. Както се разваля Фиат, така се развалят и другите марки, закономерност при коли 2-а ръка коя е по-здрава аз не откривам. Всичко е късмет.7 г и почти 160 000 км карам фиат на газ, купен разбира се 2-а ръка. Не съм мазохист (държа да отбележа). Ремонтирал съм, ремонтирам и ще ремонтирам и предвид експлоатацията , която правя съм доволен.Немска кола няма да си купя, защото няма с какво да ме спечели- висока цена, а не виждам някаква превъзходство от към здравина, комфорт, а и искам да съм малко по-различен от масата.Изводи прави сам за себе си, ти ще си караш колата.Търси читава кола, а не прехвалена емблема. При 2-а ръка колите предвид замаскираните проблеми и неизвестната история , то смятам, че марката много малко влияе.Аз лично преди да купя автомобил си преценям какво искам- да ми е икономически изгодно (и да ми е кеф) или да ми е кеф от това, че седя в някаква марка автомобил. Предпочитам 1-то.Вероятността да попаднеш на убит Фиат и примерно убит Опел , особено при коли, където гонят 15 г е еднаква според мен.
                              Play Golf ,but not drive golf!!!
                              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                              Коментар

                              Working...
                              X