Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Среден пробег на автомобилите по възраст.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    D. Stanev написа:
    Kay_ написа:
    Princo написа:
    Без да обидя никой,до сега не ми се е случвало някой младеж да ми сече пътя или да не погледне в огледалата като се престроява от лента в лента,все така ми се случват опитни шофьори и пенсионери.
    Абе има и такива, но 40+ годишните са най-наглите.
    Хм, бих казал, че келешите от поколението на бройлерите (родените след промените) са сред най-наглеещите по пътищата, пък и статистиката за ПТП-тата недвусмислено го потвърждава, справка - последните няколко тежки случая със самоизбили се младежи.Друг е въпроса, че в някои региони сред нашето поколение (40+), бабаитлъка е характерен като форма на поведение (но това не е само в шофирането).
    Чети Аристотел , той много точно се е изказал за младежта .
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #92
      D. Stanev написа:
      Kay_ написа:
      Princo написа:
      Без да обидя никой,до сега не ми се е случвало някой младеж да ми сече пътя или да не погледне в огледалата като се престроява от лента в лента,все така ми се случват опитни шофьори и пенсионери.
      Абе има и такива, но 40+ годишните са най-наглите.
      Хм, бих казал, че келешите от поколението на бройлерите (родените след промените) са сред най-наглеещите по пътищата, пък и статистиката за ПТП-тата недвусмислено го потвърждава, справка - последните няколко тежки случая със самоизбили се младежи.Друг е въпроса, че в някои региони сред нашето поколение (40+), бабаитлъка е характерен като форма на поведение (но това не е само в шофирането).
      Аз съм "келеш" от "поколението на бройлерите" (предполагам, че 90-та година влиза в тези сметки), и смея да твърдя, че и при нашето бройлерско поколение нещата са по-скоро 50/50. Повечето ми познати са доста толерантни на пътя и спазват законите за движение (включвам и себе си в това число). Разбира се познавам и такива, които са си направо камикадзета... Всъщност мисля, че всичко опира до това кой с колко умствен багаж е натоварен. Главата ти може да е "куха" и на 20, и на 40, и на 60 години.
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #93
        Immortal написа:
        Kay_ написа:
        Princo написа:
        Без да обидя никой,до сега не ми се е случвало някой младеж да ми сече пътя или да не погледне в огледалата като се престроява от лента в лента,все така ми се случват опитни шофьори и пенсионери.
        Абе има и такива, но 40+ годишните са най-наглите.
        Шшшшшш! Ей!
        Още не съм ги обявил поименно Теб те няма там.хахахМайтапа настрана. Не съм искал да засегна някой. ВЯрно е, че статистиката показва възрастова среда от 18-25, като най-опастна. Лично аз съм срещал трудности с опитни шофери, както каза и Принко.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #94
          Аз много причини,ситуации и примери мога да дам,младите не сме толкова зле,но не виждам смисъл като цяло,важно е все пак статистиките какво показват.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #95
            Истината е, че идиотите на пътя са такива от малки. Който си е идиот, не се променя до пенсия (и след това).

            Коментар


              #96
              Или както се казва-акъл и цикъл не ти ли дойдат навреме въобще не ги чакай.

              Коментар


                #97
                Immortal написа:
                Истината е, че идиотите на пътя са такива от малки. Който си е идиот, не се променя до пенсия (и след това).
                благодаря Дидо и аз те обичам.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #98
                  Виждал съм БМВ на 500к което изглеждаше като ново, но е било магистрална полиция от тези където само карат и снимат. Пробега зависи за какво е ползван автомобила, състоянието от това как е поддържан. В бачкането служебните автомобили си имат само един водач и все пак няма да си купя служебен от фирмата в която работя а причината е в цената. Иначе реално много върнати служебни.... се продават без пари. Пасат 6 преди година се купи за 3500лв бил служебен с леки външни забележки и на малко км. Е как да не го купиш

                  Коментар


                    #99
                    Зачетох се в таз стара тема, и реших да я ъпдейтна с моя скромен личен опит:

                    През Март 2017 смених Кромата с Тезис, а през Април добавих и Ситроен С2 към автопарка.
                    Равносметката от Март 2017 до Януари 2018 е следната:
                    Ланча Тезис: 20.000+ км.
                    Ситроен С2: 14.000+ км.
                    Или общо за 10 месеца на двете коли - над 34.000 км. И двете коли ги карам само аз.
                    С2-то се ползва предимно градско, за ходене на работа и обратно, както и за по-къси пътувания.
                    Тезисът се ползва основно за дълъг път.
                    Не ползвам и двете коли за работа, а само за придвижване до работа и през уикендите и отпуските - за пътувания до родното място или на почивка.

                    Имам един колега, който преди почти 3 години си купи един Сеат Леон. От тогава до днес е минал около 10.000 км общо. Колата си я кара наистина инцидентно.
                    Та... примери всякакви.

                    Коментар


                      Immortal написа: Преглед на мнението
                      Зачетох се в таз стара тема, и реших да я ъпдейтна с моя скромен личен опит:

                      През Март 2017 смених Кромата с Тезис, а през Април добавих и Ситроен С2 към автопарка.
                      Равносметката от Март 2017 до Януари 2018 е следната:
                      Ланча Тезис: 20.000+ км.
                      Ситроен С2: 14.000+ км.
                      Или общо за 10 месеца на двете коли - над 34.000 км. И двете коли ги карам само аз.
                      С2-то се ползва предимно градско, за ходене на работа и обратно, както и за по-къси пътувания.
                      Тезисът се ползва основно за дълъг път.
                      Не ползвам и двете коли за работа, а само за придвижване до работа и през уикендите и отпуските - за пътувания до родното място или на почивка.

                      Имам един колега, който преди почти 3 години си купи един Сеат Леон. От тогава до днес е минал около 10.000 км общо. Колата си я кара наистина инцидентно.
                      Та... примери всякакви.
                      Е той е добре какво да кажа аз с мойте 400/500 км на месец... И то защото ходя на работа с нея всеки ден...

                      Коментар


                        Ехеее, какви са тези километри и то за две коли, които караш само ти. Ти и от спалнята до банята ли ползваш автомобил? Ами ти не слизаш от тези коли. И какво е това до работа и обратно само и предимно градско, и то за малък град като Козлудуй. Всички ходим до работа и обратно. Тези километри не са реални просто...

                        Коментар


                          stilo_new написа: Преглед на мнението
                          Ехеее, какви са тези километри и то за две коли, които караш само ти. Ти и от спалнята до банята ли ползваш автомобил? Ами ти не слизаш от тези коли. И какво е това до работа и обратно само и предимно градско, и то за малък град като Козлудуй. Всички ходим до работа и обратно. Тези километри не са реални просто...
                          Защо? Много ли са, или са малко?
                          Колега ходи редовно на работа с кола - средно 40 км всеки работен ден. За година не навърта повече от 15к километра. Аз ходя на работа пеш, карам колата инцидентно, да отида до града и въртя средно 10к за година.
                          За да изминеш повече километри трябва да си тираджия, или работата ти да е свързана с пътуване и да пътуваш поне 4 часа дневно всеки ден.
                          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                          Коментар


                            dabadaba написа: Преглед на мнението
                            За да изминеш повече километри трябва да си тираджия, или работата ти да е свързана с пътуване и да пътуваш поне 4 часа дневно всеки ден.
                            Или да живееш в Западна Европа - според зависи къде работиш може да минаваш по 100, та дори и по 200 км на ден (да не говорим, че знам за доста по - екстремни примери ама те са рядкост), и после най ме кефи, 10 годишна кола нов внос на само 120 145 км ама точно

                            Коментар


                              dabadaba написа: Преглед на мнението
                              Защо? Много ли са, или са малко?
                              Колега ходи редовно на работа с кола - средно 40 км всеки работен ден. За година не навърта повече от 15к километра. Аз ходя на работа пеш, карам колата инцидентно, да отида до града и въртя средно 10к за година.
                              За да изминеш повече километри трябва да си тираджия, или работата ти да е свързана с пътуване и да пътуваш поне 4 часа дневно всеки ден.
                              Много се естествено. За град като Козлодуй са не повече от 10 км, отиване и връщане до работа. Как се правят тези 34 000 км за 10 месеца е много странно.

                              Коментар


                                Човека си обикаля Виждам, че темата пак се връща към писаното на 1-ва страница - може ли кола на 10 години да е на 120-140к км.?
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X