Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Project Punto MK1 1.2 16v 85+

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Project Punto MK1 1.2 16v 85+

    Започва се лека заигравка с моето пунто.Като за начало събирам малко части .... Ще се направи и нова електроника :P Надявам се взаимно да си бъдем полезни
    Punto Sporting turbo
    Alfa Romeo 164 super
    brava 1.6 16v

    #2
    Re: Project Punto MK1 1.2 16v 85+

    GRANDEsportivo написа:
    Започва се лека заигравка с моето пунто.Като за начало събирам малко части .... Ще се направи и нова електроника :P Надявам се взаимно да си бъдем полезни
    Да уточним - имаш намерение или си започнал нещо което да ни покажеш
    Power Under Pressure

    Коментар


      #3
      Смятам да развия проекта от нулата...До момента имам турбо, кулер и....Тази седмица се надявам и мегата да се сътвори....... Идеята е първо да се подкара електрониката в атмосверен варянт!
      Punto Sporting turbo
      Alfa Romeo 164 super
      brava 1.6 16v

      Коментар


        #4
        малко снимки
        Прикачени файлове
        Punto Sporting turbo
        Alfa Romeo 164 super
        brava 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Каква ще е електрониката, да не би да е някой правен копютър с PIC процесор, че ми стана интересно . Щот не си писъл за великия мегаскуирт, пък от някъде трябва да се настрои да пуска повече гориво.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #6
            в един uk форум имаше доста добра тема на подобен проект, но накрая изгоря, ако се разтърсиш ще я намериш
            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
            '97 Coupe 16VT 262WHP+

            Коментар


              #7
              Супер проект колега искам да видя едно такова пунто 1.2 ама назобано до козирката! Аз имам същото и лека полека си го чопля,така да се каже реставрирам го на първо четене и после лека полека тунинг затова ще следя разработката ти с интерес! Аз не съм мислил за турбо понеже доста хора ме отказаха...но се спрях на изпускателна система на суперспринт от колектора до крайно гърне,K&N филтър,pipercams валове,разпънки и окачване. Едно добро възстановяване с подмяна на повечето части които на тези години вече са дали фира отдавна,и след това останалото мисля ще има какво още да покаже малкото зверче А ти както си го замислил,просто ме караш да очаквам с нетърпение резултата! Имам само един въпрос,толкова чисто го купи или си мил под капака,ако си го мил кажи как понеже мене ме е страх да го дам на пароструйка
              Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

              Коментар


                #8
                Гледах подобен проект, но на 82 коньовото мк2 супер изглеждаше. Ще чакам развитие... на близнака на моето пунто, който е в далеч по- добър външен вид от моето ама ... с кусурите си го купих да не ме е яд като ми го очукат по паркингите.М/у другото въздуховода от филтърната кутия към дросела лепен ли ти е с лепенка или така си изглежда, на свивката веднага след филтърната кутия. Моя въздуховод там е рязан по необясними причини... Успех с проекта и поствай снимчици как и що става

                Коментар


                  #9
                  Електрониката ще бъде megasquirt побран в стоковата еку кутия. До момента единствените подобрения са 20мм фланци и "разпънка" от ТД ...... днес малко поотворих да видя какво има вътре в еку
                  Прикачени файлове
                  Punto Sporting turbo
                  Alfa Romeo 164 super
                  brava 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Ivan Malchev написа:
                    ......... Имам само един въпрос,толкова чисто го купи или си мил под капака,ако си го мил кажи как понеже мене ме е страх да го дам на пароструйка
                    бензинова кола не се мие, особено италианска :P ......в момента под капака е така...
                    Прикачени файлове
                    Punto Sporting turbo
                    Alfa Romeo 164 super
                    brava 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      Аха,ясно...продължавай напред,че скоро ще се допитвам до опита ти
                      Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                      Коментар


                        #12
                        За момента се получи малко забавяне с електрониката понеже не се знаеше какви комутатори да използвам............ но се оказа че най вероятно ще се използват оригиналните бош които са вградени в ЕКУ -то. и между другото вече имам и глезотии като уреди за масло...
                        Прикачени файлове
                        Punto Sporting turbo
                        Alfa Romeo 164 super
                        brava 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          :P електрониката тръгна и колата работи добре, но има една ситуация.... имам един въпрос някой знае ли от къде взима сигнал обортомера на 1.2 16в ?... може би от алтернатора ?!?
                          Punto Sporting turbo
                          Alfa Romeo 164 super
                          brava 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            естествено, че НЕ взима от алтернатора/токогенератор/, а взима от датчика на коляновия вал
                            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                            '97 Coupe 16VT 262WHP+

                            Коментар


                              #15
                              S.W.A.T. написа:
                              естествено, че НЕ взима от алтернатора/токогенератор/, а взима от датчика на коляновия вал
                              да разбира се .... еку-то взима обороти от този датчик, но оборотомера ( като уред на таблото) не взима от там!..... проблема е че когато колата е с "мегата" не знам как да подам сигнал на оборотомера ( той е вън от играта) По толеранс дата гледах една схема на която е показано че сигнала за оборотомера минава през реле!!! което не знам дали е вярно и дали въобще е възможно?..... по принцип най-лесно е да тегля един кабел от мегата и готово, но целта е всичко да е по пинове и да няма много допълнително пуснати кабели!
                              Punto Sporting turbo
                              Alfa Romeo 164 super
                              brava 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X