Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GPS карта за Connect Nav+ за Крома, Стило, Браво и др.

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    GPS карта за Connect Nav+ за Крома, Стило, Браво и др.

    Поради постоянния интерес, правя нова тема (важна).
    Карта за България на фабричната навигация на ФИАТ/Алфа/Ланча ИМА.
    Подходяща е за следните модели:

    ALFA GT, 147, 159 (< 01/200, Brera (< 02/200, Spider (< 02/200
    FIAT Stilo, Idea (< 03/200, Doblо, Panda (< 10/2005), Croma (< 11/2007)
    IVECO Daily, Ducato (< 12/2006)
    LANCIA Musa (< 11/2007), Ypsilon (< 02/200, Phedra (< 10/2005)

    Картата е доста стара обаче, и подробни улици с номера има само за София.
    За останалите градове има само основните улици, а някои градове даже ги няма изобщо (Ямбол, например).
    Магистралата я има до Стара Загора.
    Въпреки това е по-добре от нищо, и на мен ми върши работа в София.

    Картата се намира на адрес:
    http://gpsunderground.com/forum/alfa...10-2011-a.html

    Картата е Eastern Europe South и освен България включва целия Балкански полуостров, без Турция.
    Изтеглят се всички 4 части (препоръчително е да ги теглите всяка от различен източник, тъй като има лимит за едно теглене на час).
    Разархивира се, получавате 1 файл в .NRG формат (формат на Nero), след което се изгаря на диск (CD).

    Картата съм я тествал лично освен на Кромата, на Алфа 159 и 147.

    На дадения линк има всички карти, така че може да си изтеглите и за другите държави.
    Аз имам и двата диска за Италия - те са доста по-подробни от нашия и предполагам ще вършат работа.

    Конвертирал съм файла и в .ISO формат, за тия които нямат Nero. Ще я дам на админите, да я качат и в нашата даунлоуд секция, когато отново заработи. Иначе бих могъл да изпратя файла на който поиска, но имайте предвид, че е големичък (около 560 MB).

    #2
    Тествах картата. Работи супер... но е много постна Ако искам наистина да разчитам на навигация ще си ползвам гармина.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Работи отлично , хиляди благодарности! Бих добавил към инструкциите CD-то да се записва на възможно най-ниската скорост!
      Croma CHT
      Croma 1.9 multijet

      Коментар


        #4
        Може ли да се добави другаде че линковете не работят
        Фиат Стило 1.2 16V 6 speed - 6.4 l/100 gas

        Коментар


          #5
          eastern europe_s.isoИзчакайте определения брой секунди, за да ви излезе надписа FREE DOWNLOAD.П.П. Сега проверих - първия линк си работи. Но както и да е, ето го и тук.

          Коментар


            #6
            Ето карта за:ALFA 159 ( след 02 /200Brera ( след 03 /200Spider ( след 03 /200FIAT Bravo ( след 02/ 2007)Idea ( след 04 /200New Croma ( след 12/2007 )LANCIA Musa ( след 12/2007 )Ypsilon ( след 03 /2002012-2013_Eastern Europe SO.isoНяма как да я пробвам обаче, така че някой с такава навигация моля да я пробва и да каже резултата.Според сайта, откъдето я тегля, би трябвало да е по-подробна.Има възможност и да се ъпдейтнат по-старите системи (виж първия пост), да работят с по-новата карта, но това засега ми се струва доста рисково и не ми се ще да го пробвам, преди да знам дали си струва.Ако някой с Крома след 12.2007, Браво или какво да е от горните потвърди, че картата е по-подробна (например да има Ямбол на картата), бих рискувал да ъпдейтна фърмуера на моята и да видим какво ще излезе.

            Коментар


              #7
              Днес тествана картата на Croma, РАБОТИ. но след упдейт FIRMWARE_Connect_Nav_V.12.2_FIAT (И точно дадох адрес в Ямбол (ул Хр. Ботев) тази улица ми дойде на ум, защото няма град в БГ без ул Ботев. Но магистралата пак е само до Стара Загора) Линк за FIRMWARE_Connect_Nav_V.12.2_FIATТрябва ви и SETUP CD за да смените езика, защото след упдейт е на ИталианскиМного внимавайте когато упдейтвате:Запишете CD-to на не поголяма скорост отПо никакъв повод не давайте на контакт или да палите двигателя (по добре не слагайте ключа въобще в гнездото)Следвайте долната инструкция не пропускайте точка 9 в противен случай рискувате да спре тотално да работи всичко. Дисплеят остава черен или на черти. И това има оправия не е страшно пускате на ново упдейта (може да ви се наложи да махнете акумулатора, за да загасне системата).Ето инструкцията на български:
              1. Изключете двигателя
              2. Стартирайте системата (Connect+) от копчето (лявото голямо копче го натискате)
              3. Натиснете бутона AUDIO (бъдете сигурни, че сте в AUDIO меню)
              4. поставете CD-то, съдържащ новия фърмуер
              5. Трябва да се появи съобщение "CD error", изключете Connect + от копчето (лявото голямо копче го натискате)
              6. Изчакайте 30 секунди
              7. Включете Connect +
              8. на екрана трябва да се покаже "Flasher Program"
              9. ВАЖНО: когато на екрана се появи програмата за флашване на фърмуера натиснете последователно като ги държите натиснати 3,4,5,6 и последно бутона за превъртане напред и ги държите натиснати (от сам човек се прави трудно, по добре да сте 2-ма) (с 2 думи трябва да държите и 5-те бутона), ще премигат всички копчета 2 пъти и тогава пускате бутоните
              10. Ако актуализацията е успешна CD-тo трябва да излезе11. Ще се появи логото на FIat12. Натиснете бутона за изключване изчакайте 15-20 секунди и включете Connect+ от копчето или дайте на контакт и запалете.

              Нов съм тук да, но карам италянки от много години, по тончо Лача. Със същия ник съм във форума на Ланча. Ако някой има нещо да пита относно навигациите съм готов да помогна. С навигации се занимавам от както има въобще навигации.Tемата е почистена.Модераторски екип на fiat-bg.org.
              Прикачени файлове
              Последна редакция от chmp; 07.02.2023, 13:16.
              Fiat - Croma II - 2.4 Multijet (200 Hp) - Automatic

              Коментар


                #8
                Колега, ако знаеш само как ме успокои.Сега остава да подкараме и моята машина, че вече даже ходих в Техномаркета и си избрах един Блаупункт Само чакам заплатата, но пък ако моята тръгне, ще си спестя едни няколкостотин лева. Иначе обичам италианския език и мойта маймуна ми говореше на италиански и преди И аз ѝ говорех, и ме разбираше, пущината

                Коментар


                  #9
                  Колега chmp, заслужава ли си ъпдейта? Дава ли някакви нови възможности на мултимедията?
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    Ами най-малкото навигацията почва да чете по-новата карта, която е доста по-подробна.И променя графичния интерфейс с нов.Някои между другото не го харесват новия и искат да се върнат на по-стария, но не знам дали е възможно.(това от чуждите форуми).http://www.fiatforum.com/attachment....1&d=1301348119

                    Коментар


                      #11
                      noriaga написа:
                      Колега chmp, заслужава ли си ъпдейта? Дава ли някакви нови възможности на мултимедията?
                      Както колегата Immortal е казал, чете последните карти. А интерфейса е променен, но не бог знае каквоСтартояивт прозорец по казва всички менюта и с врътката можеш да си избереш къде да отидеш, естествено ако натиснеш левите копчета пак си работят. АКо остане време ще напрая снимкиЕто едно клипче на целият ъупдейт, на алфа е направен но наввигацията е същатаhttp://youtu.be/2rdtwCjQ6_4
                      Fiat - Croma II - 2.4 Multijet (200 Hp) - Automatic

                      Коментар


                        #12
                        Мойта машина най-накрая тръгна.Излязла е още по-нова карта, 2014-2015. Има улиците по селата. ИМА и магистрала Тракия от СЗ до Карнобат и новия участък на Хемус от Яна до Джъмбо.

                        Коментар


                          #13
                          Тествано на Алфа Ромео ГТ 2006г. и работи! След малко отивам да я тествам по улиците на София, засега Гармина ми се струва по-доброто решение.ПП: Не е зле, но не бих разчитал на тези карти. :D

                          Коментар


                            #14
                            Всъщност аз вече почти не ползвам друга навигация.Картата е много точна, маршрутите са точни, ползвах я от Козлодуй до Шибеник (Хърватия) и обратно, ползвах я из Солун, из Ниш, както и постоянно из цяла България.Обратно на горното, написано от колегата, спокойно разчитам на тази навигация.

                            Коментар


                              #15
                              Карти

                              Здравейте колеги ,карта за Гърция от къде мога да изтегля ? Трябват ми и карти за Сърбия,Хърватска,Словения,Австрия,Германия,Франция ? Дали ще се намерят ?

                              Коментар

                              Working...
                              X