Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна
Резултати 111 до 120 от 130

Тема: Скоби, зони и всякакви простотии

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Поредната простотия, която ме накара да поразсъждавам и на какви мисли ме наведе тя. Става въпрос за проектозакона забраняващ сам да си ремонтираш колата. Оставям настрани позитивите, които в сравнение с негативите са нищожни, поне според мен и вярвам и според много други.
    Изводи:
    1. Започваш ремонт, хващат те и гориш с 500 лв. Не те хващат, но комшията, с който "много се обичате", те топва и пак 500 лв. Това ми заприличва малко на ЩАЗИ.
    2. За да няма възможност от саморемонти предлагам следните мерки:
    а. да се изключи възможността за отваряне на двигателния отсек, като варианти:
    - капсуловане
    - залагане на бомбичка с боя като в банките
    - сигнал при опит за отваряне и директно SOS в КАТ, ДАИ или някое друго ведомство
    б. колите да се продават без крик и ключ за джанти или каквито и да било инструменти
    в. да се забранят автоморги и магазини за продажба на авточасти /защо ли само пък на авточасти, човек може и като сменя батерията на душа да се нарани/. Всички части да се продават само и единствено от едно място от рода на Мототехника, както и на лица оторизирани за покупката им.
    г. да се затворят всякакъв вид клюкарници за взаимна помощ при авторемонт /като тази тук, на какво прилича това, само ме нахъсвате да си човъркам в колата и да си мисля че мога даже и гумата си да сменя!/
    д. да се забранят всички книги с които се подпомага обучението за авторемонт /трябва Фюрера да се събуди/
    3. Сталин е казал "Есть человека, есть проблема". Защо пък в крайна сметка не забранят личните автомобили, така и вълкът сит и агнето цяло.
    4. Сетих се за идеалното място за тези които предлага закона-Северна Корея, там нямат такива проблеми, дали да не вземем пример от тях или законопишештите не отидат там или някъде другаде, например на майната си?
    Сетих и за още едно предложение, при закупуване на авточасти дори и от морга да ни искат лична карта. Те пробиха НАП и взеха данни на милиони, та какво остана за автоморгите и пунктовете за вторични суровини. Голямо опазване на лични данни ще падне.
    Последна промяна от NikMar : 06.08.2019 в 09:10
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Сигурно -а и е така тези където мислят тези щуротйййй не карат коли а ги возят
    имат си пари и колите им се правят във фирмените сервизи или на Убо.
    Това се прави за воносителите а не да кара народа изправни коли
    Дори и гума не може да смениш на улицата
    гориво не може да си налеш от туба и още ред простотйййй.
    Накой иска да ни направи по по от англичани и италянци не заничи че ще сме по Европейци
    щото просто нямаме пари .
    Последна промяна от kluchar : 06.08.2019 в 17:21

Регистр. на
    29.11.2006
    Пак ми се завъртя гадна мисъл в главата. Че то ако някой се разрови във форума ще ни изкара банда престъпници, които сами си правим колите. Я гледай как ще нахраним бюджета.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Закон на Мърфи.

Чел съм в книшка на ново Q7 да пише че ако нещо стане да се обадиш на оторизиран сервиз
    и няма кука за теглене и резервна гума
    Ама мисля че несме достигнали до това положение .

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Аз пък се чудя като толкова големи разбирачи работят в сервизите защо миналата зима когато ми монтираха 4 чисто нови гуми на Форито в един сервиз в Дружба и след като тръгнах по Цариградско се опитаха да ми паднат и двете задни гуми - какво правим в такъв случай ???? Понеже се върнах в сервиза и ги направих диви и щастливи ми беше обяснено как сам съм си ги отвил гайките че отгоре на всичко и 50 лева за смяна на 4 15-ки им цаках . Познайте дали ще ми стъпи повече крака там
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

То хубаво да си караме колите в сервиз и то хубав ама кат няма много пари кво да правим
    и в Англия има малки сервизчета където правят нови коли и то с крадени части
    А тук били китайски и не били качествени ми да забранят да ги внасят .
    Вчера говори една жена от някаква организация
    за тези изменения в закона
    били писани от хора където въобще не разбират от закони и коли.
    Последна промяна от kluchar : 08.08.2019 в 19:08

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Аз съм за, когато средната работна заплата за 3 часа стане съразмерна на цената за 1 час нормовреме в оторизиран сервиз - т.е. за 3 часа вземаш 60 лв, като съответно 60 лв. ти е 1 час нормовреме в оторизиран сервиз.
    Ако ми се случи това с незавитите болтове на джантите, то най-малкото ще искам някакво обезщетение, както и работника да бъде веднага уволнен, тъй като това си е непредумишлено убийство, по същия начин може някой да не ви затегне и спирачните маркучи при смяна. Всички сервизи имат камери и съответно това може да се докаже, особено за затягането на болтовете.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Регистр. на
    29.11.2006
    Как ще докажеш гледайки камерата, че болтовете на джантата не са ти затегнати както трябва, той може гайковърта да не го е сложил на необходимте нютони?
    Закон на Мърфи.

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Точно с камерите се опитах да им докажа , но наистина няма как да се разбере аджеба на колко е поставен гайковерта . Попитах защо никой не проверява с нормален ключ на земята и ме убедиха че механично е много по-точно Нарочно не назовавам сервиза но ако някой иска да знае къде да не сменява гуми нека пише на лично .
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Само да кажа, че в нормалните сервизи, първо болта се прекарва на ръка с вложката (за да не се прецака резбата), след това с гайговерта се затяга на 1ва степен, според типа гайковерт това са 70 до макс 100 Nm. От там нататък се затяга с динамометричен ключ според предписанието на завода производител до момента на стягане. Много лесно може да се види на камерите дали някой си вади динамометричния ключ от количката, настройва го и обхожда болтовете. Ако това не се прави - то изобщо не ходи в такъв сервиз.
    Масовката е с гайковерта на 200-350 Nm и ако случайно ти се наложи да смениш гума сам, ти трябва 1 метър лост. Аз в такива сервизи / гумаджнийници не ходя и съм ги заклеймил. Мнението ми е, че такива трябва да се затварят веднага поради нехайство, некомпетентност, мързел или липса на инструменти.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна

Тема: Скоби, зони и всякакви простотии

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •