Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лаптоп

    Поради причината, че събирам пари за новата ми кола, си продавам лаптопа.Марката му е IBM A22eТочната спецификация на модела е на този адрес:http://www.preciomania.com/search_te...роблеми - батерията не работи, корпуса има 1см пукнатина , която въобще не пречи на работата.Цена - 450лв
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Живо ме интересуват две неща - едното е дали проблема е в самата батерия и какво точно ще да рече че не работи (дали не държи нормално време ил изобщо все едно я няма).И другото което ми е и по-важното е дали има COM порт т.е. от тези старите портове за мишка с деветте игли.Благодаря за информацията!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      zfa159 написа:
      Живо ме интересуват две неща - едното е дали проблема е в самата батерия и какво точно ще да рече че не работи (дали не държи нормално време ил изобщо все едно я няма).И другото което ми е и по-важното е дали има COM порт т.е. от тези старите портове за мишка с деветте игли.Благодаря за информацията!
      Има всички портове.Батерията не държи въобще.A ето и пукнатината как изглежда (долен ляв ъгъл).
      Прикачени файлове
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Попитах и колегата каза че без батерия не му върши работа.Има ли шанс да се поръча от някъде батерия като за него и т.н. понеже аз потърсих но не намерих нищо
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #6
            Не мога да разбера LAN има ли - в спецификацията поне не видях да пише.Аз си търся нещо подобно за вкъщи само за интернет, ама ЛАН-а ми е задължителен, не ми се занимава с модеми.Батерията не ме притеснява че не работи - аз и без това ще го ползвам само настолно.Записвачка дали може да му се сложи допълнително и RAM-a да му се вдигне - гледам че е SDRAM - с обикновени слотове ли е или са някакви по-малки?
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Както вече писах има всички портове - лан, модем, ком, паралел, юсб, кард бъс само 1394 няма.Батериите ги рециклират срещу скромната сума от по 150лв. която ми се вижда много и за това не ми се прави.Рама може да му се вдигне ама съответно не е с обикновенните (както и всеки лаптоп де). SODIMM
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                400лв
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  Както вече писах има всички портове - лан, модем, ком, паралел, юсб, кард бъс само 1394 няма.Батериите ги рециклират срещу скромната сума от по 150лв. която ми се вижда много и за това не ми се прави.Рама може да му се вдигне ама съответно не е с обикновенните (както и всеки лаптоп де). SODIMM
                  Силно се съмнявам ,че има COM портНемисля обаче,че това е основният проблем ,неискам да правя антиреклама ,но един лаптоп без батерия неструва нищо!Колегата дето го продава може и да се разсърди ,но знам какво говоря Проблема идва от това ,че напрежението в Бг не е постоянно и се получават сривове,когато това стане в по-новите модели лаптопи се включва защита която е вързана с батерията ,демек автоматично минава на режим "батерия" без значение дали в момента пц-то е включено в мрежата.Това не е чак толкова страшно в даденият момент ,освен ако се окаже ,че не е рецидив Тогава е възможен следният проблем -нагряване на дъното и автоматично изключване !Доста неприятно е повярвайте ми.А какво правиме когато буксата се разбие (всеки които има или е имал лаптоп знае ,че това си е проблем)???Наясно ли си ,че само отварянето му струва мин. 30-40 лв и то в сервиз от които гаранцията е докато не излезнеш от него ?Нямам нищо лично и не се сърди (за продавача) !Лично моят съвет е да си оправиш проблема с батерията и да си го ползваш поне до момента в които ще бъде абсолютно неизползваем и нерентабилен за поправка!А той не е далеч !

                  Коментар


                    #10
                    zaples написа:
                    BO написа:
                    Както вече писах има всички портове - лан, модем, ком, паралел, юсб, кард бъс само 1394 няма.Батериите ги рециклират срещу скромната сума от по 150лв. която ми се вижда много и за това не ми се прави.Рама може да му се вдигне ама съответно не е с обикновенните (както и всеки лаптоп де). SODIMM
                    Силно се съмнявам ,че има COM портНемисля обаче,че това е основният проблем ,неискам да правя антиреклама ,но един лаптоп без батерия неструва нищо!Колегата дето го продава може и да се разсърди ,но знам какво говоря Проблема идва от това ,че напрежението в Бг не е постоянно и се получават сривове,когато това стане в по-новите модели лаптопи се включва защита която е вързана с батерията ,демек автоматично минава на режим "батерия" без значение дали в момента пц-то е включено в мрежата.Това не е чак толкова страшно в даденият момент ,освен ако се окаже ,че не е рецидив Тогава е възможен следният проблем -нагряване на дъното и автоматично изключване !Доста неприятно е повярвайте ми.А какво правиме когато буксата се разбие (всеки които има или е имал лаптоп знае ,че това си е проблем)???Наясно ли си ,че само отварянето му струва мин. 30-40 лв и то в сервиз от които гаранцията е докато не излезнеш от него ?Нямам нищо лично и не се сърди (за продавача) !Лично моят съвет е да си оправиш проблема с батерията и да си го ползваш поне до момента в които ще бъде абсолютно неизползваем и нерентабилен за поправка!А той не е далеч !
                    Няма нищо. Хора много мнения много.С компютри се занимавам от приблизително 9 години (професионално) - би трябвало да знам какво е ком порт (дори и сигналите мога да ти ги нарисувам от него, ако искаш)Батерията държи около половин секунда така, че проблем със сривовете няма.Лаптопа въобще не може да грее от това което казваш (освен ако не ползваш HP а всеки сервизен специалист никога няма да ползва въпросната марка)Все пак човек, който иска да си го ползва и му трябва нормален ПЦ и не държи на батерията (както до сега го ползвах - имам си причини) би си го взел.Благодаря все пакп.п. Явно не си отварял IBM Think Pad (тази сериа A22) и да кажеш, че жака на захранването би се разбил!
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Проблема идва от това ,че напрежението в Бг не е постоянно и се получават сривове,когато това стане в по-новите модели лаптопи се включва защита която е вързана с батерията ,демек автоматично минава на режим "батерия" без значение дали в момента пц-то е включено в мрежата.
                      В това няма и грам истина.Първо напрежението в България си е нормално - доста по нормално от това в Щатите да речем. Вярно е че има места където е по ниско (най често в някои села) но за захранване на лаптоп това не е никакъв проблем.Второ ако погледнете какво пише на захранването ще видите че работния му обхват покрива от 90 до 250 волта входно напрежение. Да има спадове на мрежата ама чак под 90 волта ???? Ако такова нещо се случи всеки един нормален компютър би се изключил.Сори за отклонението !

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        Проблема идва от това ,че напрежението в Бг не е постоянно и се получават сривове,когато това стане в по-новите модели лаптопи се включва защита която е вързана с батерията ,демек автоматично минава на режим "батерия" без значение дали в момента пц-то е включено в мрежата.
                        В това няма и грам истина.Първо напрежението в България си е нормално - доста по нормално от това в Щатите да речем. Вярно е че има места където е по ниско (най често в някои села) но за захранване на лаптоп това не е никакъв проблем.Второ ако погледнете какво пише на захранването ще видите че работния му обхват покрива от 90 до 250 волта входно напрежение. Да има спадове на мрежата ама чак под 90 волта ???? Ако такова нещо се случи всеки един нормален компютър би се изключил.Сори за отклонението !
                        Прав си ,няма вариант напрежението да падне до 90 волта,мисля си ,че специално за USA напрежението е 110 волта Такив срив може да стане единствено по селата и причината е в старите мрежи,ако не си запознат(в което се съмнявам след като видях какво образование и интереси имаш ) дружествата за Енергото подават ток и 130 волта по някои села в Бг ,сам можеш да си направиш извода ,че дори и осветлението там е под въпрос ....Максималната стойност за която е изчислена мрежата доколкото знам е 280 при тези параметри самите кабели изгарят Хайде няма да спориме за глупости сега мисълта ми беше друга ,не съм убеден специално за този модел но на доста лаптопи (визирам най-вече Toshiba)имат един вид датчик отчитащ входното напрежение и въпросният се намира и конролира от батерията.Опитвам се да обесня ,че батерията е доста важен компонент и скъп най-вече като липсата и може да доведе до евентуално до доста сериозни проблеми

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, явно въпроса с лаптопа опира до батерията. Тя не е толкова голям проблем - сваля се стария пакет, разглобява се и се търсят изграждащите го елементи. Такива вече има доста и могат да се намерят сравнително лесно - само трябва се направи свръзката между елементите с точкова заварка. И портовете не са проблем - има най-различни преходници и човек може да си изгради необходимите му букси. По важно е на лаптопа да върви без проблем Windows XP за по-лека работа с повечето програми. Иначе машинката е прилична и би вършила работа. Успех с продажбата!

                          Коментар


                            #14
                            за улеснение на тези които желаят да го купят - обикновенно елементите са 8, доставните цени са от 6 до 12 лева на парче Не мисля че батерията е такъв огромен проблем, машинката не е лоша !!!
                            Peugeot 406, 2000 HDi 90
                            ex. Peugeot 106 1,5 D
                            ex. Ritmo 70 138B2.000
                            ex. Tempra 2.0 159A6.046
                            Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

                            Коментар


                              #15
                              BO написа:
                              ...Лаптопа въобще не може да грее от това което казваш (освен ако не ползваш HP а всеки сервизен специалист никога няма да ползва въпросната марка)...
                              Извинявай за отклонението от темата (те май станаха много тук..), но ми стана интересно подчертаното. Ползвам лаптоп на HP от няколко години (и като казвам
                              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар

                              Working...
                              X