Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моторче и механизъм задни чистачки Пунто МК 1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моторче и механизъм задни чистачки Пунто МК 1

    Колеги, първо искам да благодаря на колегата ogi28b за темата за рециклиране на задната чиастачка на Пунто 1 - (http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=33845). След като я следвах дословно успях да подкарам вече блокираното си моторче на задната чистачка (сега смятам да рециклирам и другото, което бях взел за да замести старото, но междувременно и то блокира). Искам да допълня и с няколко мои впечатления, които добих повреме на почистването. Съвсем спокойно може да ползвате вместо WD40 спирачна течност (аз я ползвах, като обилно напоих запеклата ос за около 3-4 часа). Може да минете и без да сваляте платмасовата втулка (в която влиза металната ос) - при мен се получи така, че не излезе, след като избих с чука металната ос (смятам че е по-лесно). Не съм сигурен дали не може да се мине и без махане на бялата кутиика с релето (аз я махнах, обаче като я слагах се отчупи едно от металните крачета, които я държат на място - ако Ви се случи такова нещо, може да стегнете после тази бяла кутийка с тел; засега при мен това свърши работа). При всички положения следващия път като отварям другото запекло моторче, ще пробвам без да свалям кутията за релето... Внимавайте и като почиствате металната ос - на нея има гумено уплътнение, което аз от любопитство и глупост успях да скъсам; ако Ви се случи подобно нещо - решението е в магазини за резервни части за кафе машини (там има подобни уплътнения).Въпреки, че този въпрос беше решен при мен засега, искам да попитам все пак, става ли механизма на задната чистачка от Пунто МК 2 на МК 1.ПС. Малко по-нататък, като изляза в отпуска и като имам повече време, ще гледам да опиша (със снимки) какъв филтър за купето на Пунтото си направих (става въпрос за моделите без климатик, които италианците са решили да го оставят на произвола на климатичните условия).
Working...
X