Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поправка на облегалка на Пунто мк2+ снимки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поправка на облегалка на Пунто мк2+ снимки

    Реших да си оправя седалките - облегалките на пунтото. Автотапицерите направо ме смаяха с цени. Ще споделя моя опит за да се поучат и други ентусиасти. Необходими инструменти и материали: 1. Кръстата отвертка за махане на пластмасите (ако има) на облегалката 2. Имбус за махане на облегалката 3. Права отвертка за откопчаване на тапицерията на облегалката. 4.1бр. тубичка хелмавект 5. 1-2бр. силикон универсален(изполвах него че не ми се даваха много пари, в vw-форума-от където ми хрумна идеята- използват силикон за аквариуми ). 6. 1бр.(лист) дунапрен 5мм. 7. Мрежа за изолация 20 см. от 1 метър ширина. 8. Шпатула или парче пластмаса или метал. 9. Меден тел и клещи-универсални Махат се пластмасите около облегалката, след това се развъртат 4-те болта облегалката се съблича като със отвертка се откопчава пластмасата от вътрешната част на плата, отдолу. Същият се съблича догоре, не е необходимо да се маха облегалката, поне аз не съм е махал. Има подлепващо по шевовете, не се притеснявайте ако някъде се отлепи, при мен на първата седалка почти всички паднаха(залепват се с хелмавект). На пасажерската седалка има и едни куки по нагоре, същите се откопчават от седалката (остават на тапицерията). При мен стоманената тел, която придържа облегалката беше се измъкнала от отворите. Аз лично избрах медна тел да е опъна, така че да не излизат куките от отворите. Подлепва се скъсаното и се изрязват подходящи парчета мрежа да се запълни скъсаното със силикон. Слага се мрежа, силикон и се заглажда със шпатула. Ако е повече скъсаното и трябва много силикон се слага още един пласт мрежа. Изрязват се дунапрена, така че да стоят отворите на подлепващото на плата. Залепва се с малко лепило, да стой на мястото си, докато се облече седалката.http://imageshack.us/photo/my-images...082012117.jpg/ Успех на всички.
Working...
X