Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уно 1,5 мотор C.1000 не иска да пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Уно 1,5 мотор C.1000 не иска да пали

    Първо не бях сигурен дали да пусна темата в Електроника или в Бензинови двигатели, така че който прецени, да я премести ... Значи Уното е 1,5 C.1000 бивша моноинжекция, от доста време с ладов карбуратор и Digiplex 2 за запалването ... работеше си добре и много рядко не искаше да пали от първия път, но после започна с дни да не иска да пали и след няколко дни почивка пък си палеше и работеше нормално ... Размърдването на кабела от Хол-датчика май имаше положителен ефект, но от известно време вече не пали хич 1. Смених Хол-а с нов, въпреки че и стария си дава същото съпротивление и поне според мултицета си променя показанията при въртене на мотора 2. По схемата на запалването в Хайнес-а има тънък червен кабел, даващ 12 В на едно от крачетата на Диджиплекса, по при замерването там има 0,2-3 В при контакт, след въртене 3-4 сек се качва на 1,2-3 В, на второто въртене пак качва до 2,2-3 В и така до четвърто-петото въртене стига до към 5 В и спада постепенно, когато не съм на стартер 3. Пуснах паралелен кабел от ключа, резултата е същият.../клемореда си бачка безпроблемно/ 4. При всяко 3-то или 4-то даване на контакт се подава искра някаква / Еньо рече - контролна искра / и мотора кихва леко 5. При проверка на свещ на кабел опряна на маса, контролната искра се вижда, но после или мята няколко искри без определена последователност в оборотите или не мята ... но мотора не пали 6. Веднъж на няколко стартирания след около 1 сек мотора почти заработва чисто, но е за части от секундата ... нещо като намек за нормална работа 7. Имам 2 бобини и два Диджиплекса за проба / оригиналната бобина 4.7 кОм, от 999 Fire 3,2 кОм, 434 май беше ориналното и 439 от 1,4 моно 70S / , както и кабели, свещи , капачка, палец ... при всякакви комбинации нещата са същите 8. От много време ми се иска да сложа "делко" и безконтактно запалване, обаче пък се оказа че "делко"-то дето го имам за целта е с Хол-датчик, а безконтактното ЕМЗ-Т е за чукче и според инфо от хора и форуми нямало как да станат заедно при мен Давайте съвети за отсраняване на проблема или по-добре за другото запалване, че направо не знам какво да пробвам още
Working...
X