Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно включване на скоростите при Брава 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно включване на скоростите при Брава 1.2 16V

    Здравейте,Имам следният проблем: много трудно се превключват скоростите - всичките, без значение дали е запален двигателя или не. Най-тудна е естествено 1-ва. Колата е Брава 1.2 16V 2000г. Имам познати със същия двигаел/сккоростна кутия и те имат същия проблем.При заплаен двигаел като превключвам скоростите няма хрупане,хъркани или нещо подобно. Все едно лоста минава през някакъ зъб, който пречи. Всички майтори казаха, че проблема бил в съединителя, но не е! И аз и още един познат със тази скоростна кутия сменихме съединителите. Той даже смени и маслото на скоростите. Намя разлика! Карам Бравата повече от 2 години и прблема на се е задълбочил много за сега -> 1 година със стария и една със новия съединител. При спрян двигаетл - като успея да набутам примерно 1-ва, след това мога да я включвам и изключвам доста по-лесно, все едно нещо се намества.Когато спра на сфетофар по някой път се налага да правя по няколко опита или през 2-ра после 1-ва. А на някой як баир като направя два опита за трета или четърта и почвам да се набирам отначало.Скоростната кутия и лоста са различни от тези на 1.4 и 1.6.Лоста е свързан с жила. Маншоните и на двете жила от към кутията с скъсани но под тях изглежда чисто и лъскаво. Маншона на избирача и разкачен, а под него е неописуемо - черно масло и кал (пробвах да го закача но за сега без успех, иначе не скъсан). Маслото в скоростната кутия е ОК.Майсторите казват "бе карай си, нали се превключват", ама много ме дразнят и по някога започвам да ръчкам със сила и не е ясно кога ще прецакам нещо.Жила ли са, синхронизатори или нещо такова незнам вече.Някой има ли някаква идея за проблема на 1.2 - ките?Мерси предварително.
    Brava 1,2 16V
Working...
X