Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Grande Punto EVO - 2009 1,4 8V - смяна крушки центр. конзола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Grande Punto EVO - 2009 1,4 8V - смяна крушки центр. конзола

    Привет колеги!
    Автомобила го имам от месец и започнах с отстраняване на някои проблеми които ме дразнеха.
    Не работеше осветлението на врътките за парното, ключа за степените на вентилатора и бутоните за климатика,
    клапата и подгряването на задното стъкло.
    На първата снимка съм оградил сектора който не свети ....
    Мултимедията се вади с П-образни щипки, ако нямате, може да се използва направени от 3 мм. електрод сгънати на буквата "П".
    След изваждане на радиото трябва да се развият 2 видии, обозначил съм със стрелки на втората снимка.
    После в долния край на ламаринената шейна - третата снимка, в горния край - четвърта снимка и една в лявата част, вече е развита - петата снимка, ограденото с червения кръг.
    След като всички видии са развити, издърпваме панела с шейната.
    Преди това бях махнал панела с въздуховодите и джобчето с капачето над радиото и в отвора успях да закрепя панела за да не ми пречи да работя.Снимка 6.
    Стигаме до положение в което може да се бръкне зад панела с врътките и достигне до крушките - снимка 7.
    Тук на помощ идва старо автомобилно огледало, което пъхваме зад конзолата.
    На снимка 8, съм заградил с червено къде се намират цоклите с крушките.
    Измъкнах ги с помощта на пинсета, крушките са от най-малките безцокълни 12V/0,2W.
    Снимка 9 , извадена на достъпно разстояние за смяната с нова ....
    Поставянето пак с помощта на пинсетата, сглобяването по обратния ред.
    И се радваме на работещо осветление.
    Необходими инструменти:
    Торкс - Т25, пинсета, отвертка за торкса с удължение.
    Прикачени файлове
    Истинския мъж се познава дори когато е гол!

    Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009
Working...
X