Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване за горивен маркуч - Fiat Stilo 1.6 16v бензин/гас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запитване за горивен маркуч - Fiat Stilo 1.6 16v бензин/гас

    Здравейте отново.

    Преди година писах тема след като ми се спука маркуча за бензина. По онова време беше мръсна жега, направо не знам как не се запалих.
    Решихме въпроса като срязахме спуканата част и натаманихме нов, специален за бензин, издържащ на 20 бара налягане. Типично решение за такъв проблем.

    Наскоро забелязах пукнатини по новия маркуч, та превантивно го сменихме с такъв на Gates 3225 и всичко си работи, но така, както изглеждат нещата, тези маркучи стават едва ли не консуматив. Четох из нета и хората се оплакват от подобен проблем. Сменят маркуч и след година макс заминават.

    То е логично - оригиналният маркуч е пластмасов, а тези са гумени. Каучука се сдухва с времето, изгубва гъвкавостта си, нацепва се и евентуално се спуква. Е да, ама ако карах дизел щеше да ми е все тая, но с бензин нещо не ми допада идеята да пламна, докато си карам към морето.

    Та така, след като помислих по въпроса достигнах до 3 опции:
    1. Да намеря оригинален нов - най-доброто решение, но не съм сигурен дали ще намеря такъв, тъй като колата не е в производство от 2010. Ще поразтърся из авточастите.
    2. Да ползвам сегашното решение и да сменям маркучите периодично.
    3. Да взема оригинален запазен маркуч от някоя морга - единствено ме притеснява това, че ще е бил в употреба и съответно не знам колко живот му остава. Според моя механик е по-доброто решение, отколкото натаманяване на маркучи, тъй като материала е по-добър и смята, че ще бъде по-дълготраен.

    Бих се радвал да чуя и вашето мнение по въпроса и ако сте се сблъсквали с такъв проблем, как сте го решили и колко време е издържало решението.


    #2
    Точка 1 или Точка 3.
    AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
    AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

    Коментар


      #3
      За кой маркуч става въпрос? Много коли имат маркучи за бензин, които издържат повече от година.

      Коментар


        #4
        За кой маркуч става въпрос? Много коли имат маркучи за бензин, които издържат повече от година.
        За този:

        Click image for larger version

Name:	photo_2024-05-28_18-13-49.jpg
Views:	90
Size:	299,9 KB
ID:	2761883

        Става въпрос за натаманената част, вързана със скоби.

        Коментар


          #5
          много оплаквания има в интернет за маркучите за бензин, които се продават. Бях чел тема, че някой се е снабдил с качествен такъв, предназначен за селско стопанска техника. Иначе при моят фиат е метална тръба, върху която са монтирали фабричния маркуч, вероятно с нагряване. Но няма как да го отрежеш и да го ползваш на друга кола. Така че отговорът на въпроса е нов маркуч

          Коментар


            #6
            Optimst5 написа: Преглед на мнението
            много оплаквания има в интернет за маркучите за бензин, които се продават.... Така че отговорът на въпроса е нов маркуч
            И след година до година и 1/2 ще изглежда така:

            Click image for larger version

Name:	IMG_20220701_151357_1.jpg
Views:	112
Size:	1,51 MB
ID:	2761888
            Този на снимката за 5 години го сменявах 4 пъти. В момента е с Контитентал, но горе-долу, от както го смених не карам(около 1 година) колата и не знам дали вече и той не е разцепен. Дори армираният(с външна метална оплетка), който имах на входа на рейката сдаде след 7-8 години(примерно) - смених го с оригинален, който си свалих от алфата навремето. Беше преседял поне 5+ години в мазето, и въпреки, че има щампа 1992 на него, вече "спя спокойно".
            Прикачени файлове
            AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
            AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
            FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

            Коментар


              #7
              трагедия ? Кажете тогава от каква кола да си "наберем"?

              Коментар


                #8
                Сложи по две скоби и сменяй маркуча през две години.

                Коментар


                  #9
                  Apophis написа: Преглед на мнението

                  За този:

                  Click image for larger version

Name:	photo_2024-05-28_18-13-49.jpg
Views:	90
Size:	299,9 KB
ID:	2761883

                  Става въпрос за натаманената част, вързана със скоби.
                  Струва ми се, че ползваш кофти маркуч. При мен на Мареа, заводски е с маркучи на това място, което си снимал и още си е със заводските, които са на 20+ години. Потърси си по-читави маркучи, евентуално поръчай от чужбина или вземи заводски от някоя друга кола, на която са със същия диаметър.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на коментиралите, като окончателно реша проблема ще пиша.

                    Коментар

                    Working...
                    X