Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Според мен няма особена разлика в разхода на дизелите от различните марки. Ако не се мачка колата разходът винаги е добър. Над хибриди нямам наблюдения, но тяхната сила не е ли основно в града. Честно казано, ако Приус-а е наистина толкова здрав, както впрочем се славят Тойотите и се въртят доста километри градско, според мен си заслужава.

    Коментар


      #47
      Няма как да постигнеш тия средни скорости, ако не ги мачкаш, колега. На хибридите силата им е в истанбулската конвенция. Мелез някакъв, дето и разходът му, и вървежът му е като на бензинова малолитражка от 2000 г. ама се води ултрамодерен, трансърбън и не знам си още к'во.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #48
        Говорите колко е икономичен и технологичен Приус.
        А сега да поговорим малко, колко е безличен. Точен пример за това, как не искам да изглежда моят автомобил.
        Да поговорим за грозният, недодялан, откровено гаден интериор, с ниско качество и скърцащи силно кори.
        Разходът на гориво и пустата технологичност.
        Искам като седна в колата да ми е готино. Интересува ме също разходът на гориво, но е някъде по-надолу в изискванията ми.
        Не искам колата ми да изглежда така.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #49
          chaveto написа: Преглед на мнението
          Само да кажа за финал, че в тубата е пълно с клипове за разходи.... и там ги няма разходите където ги обявявате. Като го опъне с 150 на магистралата на темпомат и си харчи 7 като стой та гледай. И за какво ми е този автомобил който харчи 7 и се засилва по зле от 1.5dCi
          А на този Приус ако му сложите ремарке с товар и ще имате чувство, че карате газова малолитражка с малка газова бутилка. Тръгвате на някъде, движите се едвам едвам и веднага след тръгването се оглеждате за място на което да заредите. Хаха
          То защото 1.5дци дърпа като В8 ТДИ в новото ЕсКу7, нали? Хаха

          slonikon написа: Преглед на мнението
          Няма как да постигнеш тия средни скорости, ако не ги мачкаш, колега. На хибридите силата им е в истанбулската конвенция. Мелез някакъв, дето и разходът му, и вървежът му е като на бензинова малолитражка от 2000 г. ама се води ултрамодерен, трансърбън и не знам си още к'во.
          Случайно сега сравних проверен перформънс на едно Браво-2, 1.6 жтдм със 105 к.с. срещу Приус-2:
          0-100 км/ч и двете са абсолютно равни = 11.5 сек.
          0-140 км/ч Бравото е за 25 сек., а Приуса е 23.9 сек.
          80-120 км/ч Бравото е на 9.4, а Приуса на 7.4.

          Както казах аз лично не виждам Приуса да е кекав кой знае колко. То числата си гиворят де.

          Отивам да зареждам, че свърши горивото в резврвоара. Ще видим и резултата.

          п.п. Заредих 42.96 л. гориво за изминати 827.4 км. в града. Дайте някой личен разход сега на икономичен дизелов двигател, за да видим колко е по-зле хибрида и как нямало никаква полза. По възможност от дизелвото Браво.
          Последна редакция от BO; 06.01.2019, 00:52.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #50
            Предлагам да прекръстим темата на нещо от сорта, че пак залитна - "Защо Toyota Prius е ужасна кола"

            Tempras, дизайнът е относително понятие, но това за скърцащите кори е тотална неистина. В движение се чува единствено шума от гумите. Дори бензиновия мотор не се чува и усеща кога пали, докато не натиснеш рязко педала.

            А това, че интериорът бил недодялан въобще не знам как да го коментирам. Пипал ли си капачетата на къп холдерите как мазно се отварят и затварят? Копчетата по волана как кликат ясно и нямат грам луфт? Жабки, сенници, въздуховоди всичко е изработено без забележки. Вече ако не ти харесва как изглежда ок, но да кажеш, че са недодялани си е чист хейт без основание.

            За разхода мисля, че се изчерпах, но ето една поредна снимка за невярващите от днес - 5.3 литра бензин за 100 км, с автоматични скорости, с 5 възрастни и пълен багажник.

            Не помня дали споменах, че максималната мощност от 110 коня е налична във всеки един момент, независимо от скоростта на движение, докато при нормалните коли диапазона е доста тесен и трябва да се търси постоянно със смяна на предавки според скороста.
            За това нещо тъпите японци са използвали комбинация от зъбни колела, която е по-проста от ръчка скоростна кутия, която дори талянците се опитват да копират при Punto MK2, но е пълен провал откъм издръжливост.

            Ако приуса нещо не ви кефи, има и други в по-високия клас - Lexus Gs 450h - 340 коня хибрид, 5,9 секунди до 100 и разход под 10 литра.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #51
              Не помня дали споменах, че максималната мощност от 110 коня е налична във всеки един момент, независимо от скоростта на движение,
              Това не е вярно. Заради техническа особеност не може да отдадеш цялата мощност от двигателя при скорости по-ниски от ~90 км/ч. Точно това е и причината в числата, които дадох по-горе, защото хибрида вече си отдава максималната мощност като константа и разликата като еластичност примерно 80-120 км/ч си е в доста голям плюс.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #52
                Интериорът е наистина субективно понятие, но погледнах специално снимки в нета и не видях нещо по-различно от това на всички останали производители в средния клас. Ако искаш наистина качествен интериор, тогава отиваш във високите класове. На външен вид на мен лично ми допада, пък и 5 литра градско си е супер. Щом колата се продава вече толкова години, значи не е лош автомобил и явно си има своите предимства.

                Коментар


                  #53
                  Не мога да го гледам тоя кокпит и това е. Даже не знам от къде да започна да го коментирам.
                  Само човек, който е карал цял живот безлични коли, тип Дачия, би се примирил с интериора по-долу.


                  Не искам да се наказвам.
                  Не виждам смисъл.
                  Обичам да ми е кеф!
                  Обратно в 1998г.

                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #54
                    Абе не знам какво ти говорят числата, ама аз колкото пъти съм карал зад Приус, толкова пъти е умирал на първия баир. Вече ги ям на равното, щото не ми е оферта да се влача с километри със 70.

                    Иначе Бравото не може да даде 5/100 градско, така е. Изобщо казано, връщането на нафта в резервоара е особеност само на легендарния тИдИаЙ. А пък как са го направили японците тоя Приус да дава еднакъв разход на градско и на извънградско е непонятно за бедната ми глава .
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #55
                      Tempras написа: Преглед на мнението
                      Обичам да ми е кеф!
                      Ами караш си това, което ти е кеф и това е. Не е нещо трудно. А това с блондинката и брюнетката е тема без край.
                      slonikon написа: Преглед на мнението
                      Абе не знам какво ти говорят числата, ама аз колкото пъти съм карал зад Приус, толкова пъти е умирал на първия баир. Вече ги ям на равното, щото не ми е оферта да се влача с километри със 70.

                      Иначе Бравото не може да даде 5/100 градско, така е. Изобщо казано, връщането на нафта в резервоара е особеност само на легендарния тИдИаЙ. А пък как са го направили японците тоя Приус да дава еднакъв разход на градско и на извънградско е непонятно за бедната ми глава .
                      То защото си карал стотици пъти зад Приус, а и шофьора на Приуса е имал цел да ти покаже колко върви, нали.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #56
                        Аз мислите на шофьорите не ги чета, но както съм си закачил 90-95 на темпомата, съм очаквал и Приусите пред мен да ги поддържат. Особено предвид факта, че и аз вярвах в това за разположението на мощността, написано от вас двамата по-горе. Да, ама не. Затова и вече не вярвам.
                        Сега, ако в хибридната религия има някакъв канон, че при изкачване е богоугодно скоростта да се намалява с 20-30 км/ч, кажете ни, не ни оставяйте в непрогледната тъма на невежеството, моля!
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #57
                          Такова намаляване е с цел икономисване на гориво, а не че колата не върви, решава го изцяло водача.
                          Откакто я имам тая кола, рязко си подобрих маниера на шофиране към по-добро.
                          Не се бутам да изпреварвам ненужно, не ускорявам безмислено и след 200м да набивам спирачки, движа се около ограничената скорост, което на няколко пъти ме спасява от скъпи снимки, плавно тръгвам, плавно спирам и отделям повече внимание на трафика пред мен и зад мен. Може да ви прозвучи като бабешко каране, но за себе си съм доказал, че е правилно и почти винаги настигам разни бързаци, които се бутат да изпреварват по завоите при насрещен трафик и след това спират с 60 зад някой тир.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #58
                            Тая тема кърти... от самото начало. В заглавието иде реч за Дачия, макар и отделена от темата за Приус-а, но май става въпрос за нещо като баланс на разход-вървеж. Едни приятели си взеха през 2017 Тойота Аурис хибрид, комби (бензинов, мисля 1. - ходиха на море само през 2017 с нея, а 2018 ходиха с Опел-а (Вектра комби). Питах ги защо, отговориха, че хибрида за извънградско не е оферта, особено ако караш на темпомат със 140. Вектрата излизала по-тънкана (1.9 150 к.с.). Според тях при по-висока скорост, тежестта на автомобила нивелира икономическия ефект от електрическото задвижване на дълъг път във вид на повишен разход на гориво.
                            За да се успокоите, ще ви кажа, че малка кола с малък мотор не е равно на малък разход - служебния Хюндай Гец 1.5 три цилиндъра дизел, праска по 11/100 в студа градско.
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              #59
                              Такова намаляване е с цел икономисване на гориво, а не че колата не върви, решава го изцяло водача.
                              Откакто я имам тая кола, рязко си подобрих маниера на шофиране към по-добро.
                              Не се бутам да изпреварвам ненужно, не ускорявам безмислено и след 200м да набивам спирачки, движа се около ограничената скорост, което на няколко пъти ме спасява от скъпи снимки, плавно тръгвам, плавно спирам и отделям повече внимание на трафика пред мен и зад мен. Може да ви прозвучи като бабешко каране, но за себе си съм доказал, че е правилно и почти винаги настигам разни бързаци, които се бутат да изпреварват по завоите при насрещен трафик и след това спират с 60 зад някой тир.
                              Е, то по принцип това е правилният начин на каране. Изпреварванията в натоварен трафик почти никога не печелят време, само че много често костват човешки животи. Аз също съм виждал доста наточени коли да карат с 80-90 по магистрала, но това не означава, че не могат да ги избримчят и с 200. Много зависи и от това кой, за къде е тръгнал. Примерно, аз имам вила в село близко до града и като си ходя там карам с около 80. Просто няма смисъл да вдигам повече, защото нито трябва да цепя секундата, нито пък имам пред себе си 100-200 км. път. Освен това по пътя има 2 доста опасни кръстовища, на които много често стават тежки катастрофи, точно защото много минават през тях със 150, а тези, които чакат да се включат нямат толкова далечна видимост. Редовно ставам и свидетел на разни самоубийствени изпреварвания без абсолютно никаква видимост, като само след буквално 100-200 метра "бързащият" влиза в първата отбивка.
                              Иначе, искаме или не, бъдещето е точно в електромобилите, автомобили на газ, хибриди и подобни. Аз също карам дизел и ми харесва как върви, но в градовете вече не може да се диша! Точно два стари дизела да минат покрай теб са достатъчни да те удушат. Днес излязох да се поразходя и пред магазинчето на съседа някой си беше оставил дизеловия Голф да работи, вероятно докато си вземе нещо. Еми, в радиус от около поне 20 метра от него не се стоеше.

                              Коментар


                                #60
                                slonikon написа: Преглед на мнението
                                Аз мислите на шофьорите не ги чета, но както съм си закачил 90-95 на темпомата, съм очаквал и Приусите пред мен да ги поддържат. Особено предвид факта, че и аз вярвах в това за разположението на мощността, написано от вас двамата по-горе. Да, ама не. Затова и вече не вярвам.
                                Сега, ако в хибридната религия има някакъв канон, че при изкачване е богоугодно скоростта да се намалява с 20-30 км/ч, кажете ни, не ни оставяйте в непрогледната тъма на невежеството, моля!
                                Това не го разбрах.
                                Ако Приуса пред теб не е на круиз контрол, как очакваш и те да поддържат една и съща скорост?
                                Или това е доказателство, че твоята кола е по-добра и по-бърза?
                                Всеки шофьор сам си решава как да кара.

                                D. Stanev написа: Преглед на мнението
                                ...Едни приятели си взеха през 2017 Тойота Аурис хибрид, комби (бензинов, мисля 1. - ходиха на море само през 2017 с нея, а 2018 ходиха с Опел-а (Вектра комби). Питах ги защо, отговориха, че хибрида за извънградско не е оферта, особено ако караш на темпомат със 140. Вектрата излизала по-тънкана (1.9 150 к.с.). Според тях при по-висока скорост, тежестта на автомобила нивелира икономическия ефект от електрическото задвижване на дълъг път във вид на повишен разход на гориво.
                                Това са неверни данни.
                                Точно тези двете коли при 140 км/ч на круиз ще дадат относително един и същ разход (~6/100) само ако Вектрата е с ръчна кутия. При Вектра автомат Ауриса ще има малък превез. Но и в двата случая говорим за разлика в разхода от милилитри, много под един литър, което няма никаква логика да избереш Вектрата, за да спестиш някой лев. Особено ако включиш и след това общия разход от обикалянето по плажове и т.н.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X