Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Multipla - каква да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Multipla - каква да избера

    Здравейте,

    От няколко години карам Panda 2005-та на бензин и това май е първата ми кола с която нямам абсолютно никакви проблеми, да чукна на дърво. Обаче се наложи да купим Мултипла на приятеля ми и след като я покарах няколко пъти и направо се влюбих и сега искам и аз! Толкова ми харесва че е висока и виждам пътя отгоре, все едно карам рейс , трите седалки, огромното пространство отзад, където мога без проблем да си натоваря велосипеда, абе с две думи само плюсове виждам. Проблема е, че в обявите почти всички Мултипли са на метан или дизел, а на мен ми се ще да е на бензин. Имах един Опел Корса дизел, с който толкова си скъсах нервите, че се зарекох че няма да взимам дизелова кола никога повече, само като чуя тракането на дизелов двигател и лошо ми става! С метан нямам никакъв опит, обаче от това което чета по форумите малко се плаша. Повече ми харесват старите Мултипли дето са ги нарочили за най-грозна кола, на мен са ми страшно чаровни. Обаче пък повечето такива купето им е в ужасно състояние. На всичкото отгоре имам претенции за цвят, ще ми се да е зелена или светло синя. Проблема е, че не намирам нито една Мултипла която да отговаря на всичките ми изисквания, и се чудя с кое да направя компромис. Моля дайте ми съвет, наистина ли метановите са толкова проблемни? Някакви идеи къде да намеря моята Мултипла?

    Ето я моята Панда и Мултиплата на гаджето, ако можех да намеря още една такава, ама малко по-запазена по възможност...

    Click image for larger version

Name:	32927723_2458578084156051_2305546317167853568_n.jpg
Views:	1
Size:	129,4 KB
ID:	2169751

    #2
    Здравейте,

    Повече ми харесват старите Мултипли дето са ги нарочили за най-грозна кола, на мен са ми страшно чаровни.
    Давай смело, това да имаш фарове под чистачките не е дребна екстра.
    Макаронаджийте като става въпрос за кола за вършене на работа- Мултипла, Добло, Улизе наистина са гледали да върши работа и е много удобна за тази цел.
    Виж тази- италианка е и не е имала газ/метан, значи не е юркана като фирмена кола:
    http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act...=Fiat_Multipla
    Последна редакция от КИМИ; 24.05.2018, 19:59.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Газ/бензин е несравнимо по-лош избор от фабричен метан.
      А щом търсиш стария фейс - надали ще намериш нещо бензиново без да са му правени газови извращения.
      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #4
        Кими, благодаря за предложението, но този цвят хич не ми харесва Всъщност цвета май ми е основния проблем за намирането на моята Мултипла. А два пъти съм си пребоядисвала колите и съм сменяла талони и не ми се влиза пак в такова приключение. От всички обяви които разгледах, една в Италия много ми хареса, ето тази, въпреки че и тя е на метан, но поне е красива, само че нямам идея кой би могъл да ми я докара, и да я провери преди това. Имам познат който се занимава с докарване на коли от Италия, но той ходи само в южна, към Бари, а тази е точно на другия край.
        https://www.autoscout24.bg/objava/fi...92a3?cldtidx=9

        От предложенията в България, тази като че ли най-много ми допада, но там пък ще е още по-голям компромис, защото хем е от новите, хем е на метан:
        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=74oqee

        Тази също не е лоша, приличен цвят, точно в района от където има кой да ми я докара, изгодна цена, обаче пък е дизел
        https://www.autoscout24.it/annunci/f...72eb?cldtidx=3
        Последна редакция от jadi; 25.05.2018, 01:23.

        Коментар


          #5
          Метана е надежден, минаваш около 400 км с 1 зареждане и разхода ще ти е под 10 лв.
          Единствения недостатък, основно заради който се разделих с моята е, че е бавничка.
          Дизел не, станаха на по 20 години и тепърва им започва страданието.
          От линковете горе, първата изглежда добре, но ще ти стъпи 3К с регистрация. Вземай тази средната с новия фейс.
          Последна редакция от M5kov; 25.05.2018, 11:29.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Според мен, читава стара Multipla няма да намериш. Ориентирай се към фейслифта, като по-новичка има по-запазени екземпляри.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              Накрая ви послушах и купих тази новата:
              http://www.dmcar.bg/?brand_id=29&mod...Multipla&year=

              Или по-точно, пратих един приятел да ми я купи, в понеделник ще ми я докарат, нямам търпение да я видя на живо

              Коментар


                #8
                Нещо не се вижда конкретен автомобил?!
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Сигурно защото е продадена и са я изтрили. Ето я:
                  Click image for larger version

Name:	95C2373C-EA30-4E57-8B1D-E5CF19D71C52.jpg
Views:	1
Size:	408,0 KB
ID:	2097628

                  Коментар


                    #10
                    Изглежда много лъскава! Честито и много безпроблемни километри!
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Повече ми харесват старите Мултипли дето са ги нарочили за най-грозна кола, на мен са ми страшно чаровни.
                      Напълно съм съгласен. Аз като търсех моята, държах да е стария модел. Много време търсих и накрая си намерих, каквото ми трябва. И я взех скъпо, дори по-скъпо от фейслифтова. Но не съжалявам, кеф цена няма. А относно визията, просто повечето хора мислят стереотипно и за тях колата трябва да е с класическия кашонест дизайн.

                      Според мен, читава стара Multipla няма да намериш. Ориентирай се към фейслифта, като по-новичка има по-запазени екземпляри.
                      Има, има, ама не ги продаваме. Поне не и за 2000-3000лв. Глезим си ги с масло ПАО-синтетика, хубави чаркове и си ги пазим. Даже и пръскалките на стъклата съм сменил с чисто нови, оригинални, чаках 2 седмици за доставка от Италия.

                      Дизел не, станаха на по 20 години и тепърва им започва страданието.
                      Има и перфектни. Да чукна на дърво, моята е бонбон откъм мотор. Пали от раз на голям студ, масло не пипа, по газанализатор димност 3% на празен ход и 5% при 2000 оборота, ама е германка и явно добре гледана.
                      Последна редакция от DJPOPA; 30.05.2018, 00:45.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар

                      Working...
                      X