Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на усилвател Philips-AH22 306 +снимки, схема. Който иска и може да се включи със съвет :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако всичко е, както казваш, като гледам схемата, или е залепнал тример или е пробил транзистора. Другаде не виждам откъде може да ти бяга тока в тоя клон на веригата.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #17
      Колеги знаещи и можещи по фината електроника, не искам да злоупотребявам с исканията си, но...

      http://www.vintageshifi.com/repertoi...ice-Manual.pdf Цялата схема

      Щом ти се занимава продължавай. Но като виждам пак започваш по най не точния метод.
      Не се заблуждавай с тези замервания те няма да ти помогнат. Когато в схемата има нещо от рода на прекъснала писта или не подходящ транзистор тези напрежения са хаотични и до никъде няма да стигнеш.
      Като начало свали транзисторите (6421 и 6419) за да не те бъркат. Усилвателя трябва да тръгне и без тях-те за само защита от късо.След това ще трябва да видиш всички вериги от базите на драйверите към транзисторите 6501 и 6415 или около тези транзистори. И пак ти повтарям при включен у-л през лампа като въртиш тримера за тока на покой не променя ли няма да тръгне. Или всичко се върти около транзисторите 6413-6419 и 6421 или веригите около тях. Резисторите трябва да са с параметри както по схемата. При изключен и разреден у-л без за разпояваш вертикалната платка започна да мериш на обхват верига на уреда с пищялката Например от колектора на 6501 към колектора на 6415 трябва да пищи уреда. Или от базата на 6503 към единия край на резистор 3439 също трябва да пищи. И от базата на транзистор 6501 към единия край на резистор 3429 също трябва да пищи. Ето всичко се върти около тези вериги. С тези замервания на напрежения до никъде няма да стигнеш. Предпазителите също трябва да са здрави при запускане през лампа.
      Това е за сега.
      А----А
      Сега виждам че съм ти дал обозначенията на другия канал но три трябва да се досетиш.
      Тези напрежения които ги мериш и докладваш ще са близки чак тогава когато усилвателя заработи. Не се заблуждавай.
      Докарах я до момент, в който вече мога да нагляса тока на покой и на двата канала. С помощ от "приятел" текста по-горе се оказаха двата транзистора, които пазели от късо. Едния беше прекъснал, а другия като съм го сменял съм сложил БЦ560 вместо БС449 или аналога дето намерих 2н5551 май беше.

      Тока на покой го нагласих на около 20мВ/ падение на напрежението между емитерните р-ри/ на студен усилвател с крайни тр-ри MJ15003/04.

      Сега обаче проблема, е че релетата в изхода не щракат при пускане и при въртене на селектора за А+Б изходи.

      Офсета е нещо от сорта на 80-100 мВ DC измерен на емитерите на крайните.

      Ще е ли меродавно, ако измеря напреженията на петте транзистора Б-Е-К, които отговарят за защитата?

      Няма да разтягам лукума повече,
      ще съм благодарен някой пак да даде някакъв съвет накъде да се насоча оттук.

      Поздрави,
      а тъкмо се бях навил пак да го нося на майстор, ама времето днес беше много лошо и се зачетох в една книга на А.Шишков и пак го сложих на масата

      http://www.vintageshifi.com/repertoi...ice-Manual.pdf Цялата схема
      Последна редакция от pl4 8rp; 27.11.2017, 22:19. Причина: Забравих схемата :)
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #18
        Да повдигна малко темата с нови-стари въпроси...

        Click image for larger version

Name:	Резистор и транзистор.jpg
Views:	1
Size:	228,6 KB
ID:	2098788
        Здравейте,

        Сега изниква нов въпрос, защо без транзистор ВС557-6435 по схема усилвателят тръгва да свири, а с него не иска. С него релетата не щракаха, като го свалих тръгнаха. Меря с мултицета преходите и уж е здрав, даже разпоих още един и ги сравних и двата показват еднакви преходи. По схема е Е и В по 45в, К-0 в, а на този на К имаше нещо от сорта на 8-10 волта измерени след резистор 3457 6.8К. Оттам това напрежение отиваше назад по веригата и явно е спъвало защитата.

        Какво е ролята на тоя транзистор в схемата? Ако го заменя с чисто нов и прави същото нещо както до сега-да не пуска защитата, към какво друго да се насоча? И последно; какви биха негативите и позитивите, ако не е на платката?

        Отделно няма звук в левия канал.

        Поиграх си да проследя жиците между предусилвателя до тонкоректора и до крайното стъпало-проводниците са наред. Накрая запоих един кабел доректно на входа АУКС до крайното стъпало и пак нищо.

        Оказа се, че входа на левия канал на стъпалото С518/418 има връзка с маса. Това го разбрах, докато измервах жиците между отделните блокове. Резистор 3431, който е реално 33К има 0 съпротивление и свързва входа с масата. Възможно ли е заради него да не стига сигнала в крайното стъпало или чисто и просто защитата против късо сработва?
        На другия канал същия резистор е 26К измерен на платката. Оранжев=оранжев=жълт=кафяв, явно схемата е объркана или пък на платката елементите?

        Поздрави!
        http://www.vintageshifi.com/repertoi...ice-Manual.pdf
        Последна редакция от pl4 8rp; 16.01.2020, 12:56. Причина: Допълнение!
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #19
          Малко развитие...

          Както винаги http://www.vintageshifi.com/repertoi...ice-Manual.pdf започвам със схемата и въпрос по нея

          След доста перипети усилвателят заработи.
          -смених крайни, предкрайни, драйверни транзистори. Имаше прекъснали резистори, както и някои елементи с променени параметри. До Иван Чиков прекарах не малко време да му досаждам у тях, докато успеем да подкараме поне крайното стъпало на единия канал и по него да сравнявам какво да правя по-натам.
          В процеса на цялата тая галимация паднаха в неравна битка с поялника и други елементи...

          Надигнах доста писти, изкъртих доста падове и много други аматьорски грешки, които си искат време да се проследят. Най-голямата ми издънка е като запоих изхода на сигнала от тонкоректора към маса и се въртях като гламав сума време, защо единия канал няма звук. /преди седмица се престраших да си вземе вече едно мини-осцилскопче/

          Спрямо защитата се оказа, че всичките диоди/ или поне два/ бяха изгоряли/един пробил и един, който явно пропускаше по малко, ако въобще в възможно. Бях объркал и В-Е-К на двата ВС449, които замених с 2N5551. Предвид полу-разпадналите се пътеки при някои измерваня имаше напрежение, но явно токът е бил недостатъчен даден елемент да работи коректно и затова се получавах големи разминавания с постояннотоковите режими.

          Това е по ремонтът до сега. Винаги всеки разбиращ казва: "първо го докарай до работно състояние, пък после модовете и доработките!!"

          1.Въпросите:

          а.)Възможно ли е да използвам тример-потециометър за да наглася Offset-а в изхода на усилвателя да е "0" ?

          -Съответно, ако може и някой иска да напише как става е добре дошъл с няколко изречения да обясни кое трябва да се смени или добави-вече съм купил два тримера по 2.2К. Схемата съм я добавил в началото на поста.
          Ще ми е много по-лесно, ако се маркира направо на нея с три точки къде трябва да се крачетата на тримера. Но и с обяснения ще се справя, стига да има кой да ги даде.
          -Ако не става с тример ще съм благодарен да разбера кой елемент/верига задава изходния офсет. Така ще мога да се ориентирам из нета какво да потърся поне.


          За сега това е основноят ми въпрос за да знам, че съм го докарал до почти завършен вид. В момента Офсета в единия канал е 70-80мВ, в другия 100-110мВ, като е леко температурно зависим и се понижава след известно време да кажем час.

          Тока на покой по схема е 50мА или пад на напрежение 24мВ върху 0,48ома на двата емитерни резистора на канал.
          След първоначалните 30мин го направих на около 28мА, след два часа беше минал 50мА. Коригирах на 30мА на загрял усилвател и го оставих така. Радиатора на крайните транзистори в момента не надвишава стайната температура след 2-3 часа на средно(9-10 часът) ниво с 4омови ОТ. Офсета не е пряко зависим от тока на покой.

          Ако успея да наглася и офсета на по-ниски стойности ще питам и още нещо по натам. За сега това.

          Поздрави!

          Click image for larger version

Name:	Изход-Philips-AH22 306.jpg
Views:	1
Size:	381,4 KB
ID:	2098805
          Последна редакция от pl4 8rp; 03.02.2020, 10:46. Причина: Уточнение :)
          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

          Коментар

          Working...
          X