Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Дачия 1.5 dCi (отделено от "Мнения за Toyota Prius Hybrid")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Новичките дизели изобщо не смърдят гадно. Напротив, миризмата от изгорелите газове е свежа. Някои бензинови коли, особено такива, които горят масло, миришат по-смъртоносно и от старите дизели. Уж дизелите са обречени, а премиум марките на основните производители продължават да са оборудвани с мощни дизелови двигатели, което за мен е парадокс. Не вярвам да е проява на недалновидност - по-скоро искат да изстискат до последната капка носталгията на хората по мощните, пъргави и икономични дизелови двигатели. Но както вече споменах - отиват си, според мен за добро. Съдбата им ще последват и бензиновите, много скоро. Както почти светкавично - в рамките на 10-на години се промениха нещата с мобилните телефони и телевизорите, така бързо ще забравим и за димящите и замърсяващи МПС-та. И искрено се надявам това време да дойде много скоро. Омръзна ми от селяни и идиотчета, влюбени в смърдящите си автомобили и мотори с преправена изпускателна система, за да добавят и силен шум към замърсяването. Искам чисти, тихи, безопасни и по-бавни превозни средства.

    Еееее, само бензиновите горят масло, айде стига с това, "горене на масло" за да не ти покажа поне няколко дизели, които носят туби в багажника постоянно и обратното, поне няколко бензинки на 20 години, които им е запекла щеката за маслото. Всичко е до подръжка, но аз дизел да мирише на хубаво, не съм виждал, няма и да видя.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      Всичко е до подръжка, но аз дизел да мирише на хубаво, не съм виждал, няма и да видя.
      Тц, до горивото си е, просто си мирише гадно
      Колежката ми от сутринта се жалва, че вчера са й капнали 2 капки нафта на ключа при зареждане и смърди, та не се трае, довечера ще го чистела със спирт.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
        Глейте сега, и аз правих веднъж на Грандето 3.9 отиване и връщане до Благоевград и това беше.
        Неам нерви да карам така. Бал съм ги тия 2 лева икономия.
        На Приуса рекорда ми е 3.52/100 на колонка. По същата причина, да пробвам извънградско до колко ще мога да го смъкна. Това без круиз, а на "крак", за да мога във всеки един момент аз да реша колко и как трябва да върви. При скорост около 90км/ч +/- по табло, спрямо релефа.

        ... но аз дизел да мирише на хубаво, не съм виждал, няма и да видя.
        Не съм съгласен, определено.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          На Приуса рекорда ми е 3.52/100 на колонка. По същата причина, да пробвам извънградско до колко ще мога да го смъкна. Това без круиз, а на "крак", за да мога във всеки един момент аз да реша колко и как трябва да върви. При скорост около 90км/ч +/- по табло, спрямо релефа.


          Не съм съгласен, определено.
          Не говорим за нови автомобили, защото такива в България са най-много 2% от всички автомобили. Според теб тея нови автомобили след 4-5 години дали няма да започнат да смърдят на чорап? Докато моята на 11 вече, не смърди така, нека някой дизел на тея години се похвали с това . А не само не смърди, не кади като кюмбе, не се запушва при градско каране, това е достатъчно за да разбереш какво бълва един дизеляк, щом може да се запуши.
          Последна редакция от mell0; 04.02.2019, 14:09.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            не се запушва при градско каране, това е достатъчно за да разбереш какво бълва един дизеляк, щом може да се запуши.
            Не, че нещо, ама с новите еко норми изведнъж се оказа, че бензиновите коли имат по-голям проблем в тази посока и още не могат да му намерят решението.
            Оказва се, че филтъра за твърди частици на бензиновите се запушва още по-бързо и за разлика от дизелите се оказват доста по-претенциозни. Така, че не бъди убеден кой двигател за какво става. Ще гледаш сеири само след 10 години, когато и бензинките започнат масово да се карат със същите карантии.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Бензин на права тръба срещу дизел на права тръба, бих избрал първото всеки ден в годината Най-много да припуква някое друго огънче, без гадна мазна пушилка !
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                Аха-аха и тези бензини още малко ще ги изкарате, че да лапнеш тръбата и да се надишаш е полезно за белите дробове....
                Fiat Coupe 1.8

                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                Коментар


                  Бензин на права тръба срещу дизел на права тръба, бих избрал първото всеки ден в годината Най-много да припуква някое друго огънче, без гадна мазна пушилка !
                  Това беше в миналото. Към днешна дата новите технологии въобще не подсказват това. А с тях ще се срещнеш в съвсем кратко бъдеще.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Чакам с нетърпение да ги видим тези "нови" технологии. Почти всяко ново е старо забравено. Достатъчно се интересувам и занимавам пряко с автомобили за го потвърдя. Ако знаеше как работи катализатора, щеше да разбереш защо сдава багажа на определни километри. Да не кажа много, но 90% от колите тук са с неефективен катализатор и пак не смърдят. Мазна пушилка от бензин няма да видиш освен, ако двигателя не е за кофата или евентуално на някоя драг писта, някой назобен, бъди сигурен. Но ще го видим това пусто бъдеще. Живи и здрави!


                    А за да се реши спорът за разхода, можеше още в началото да се даде някой уебсайт за следене на разхода:

                    https://www.spritmonitor.de/en/overv...&vehicletype=1
                    https://www.spritmonitor.de/en/overview/113-Dacia/1122-Sandero.html?fueltype=1&vehicletype=1

                    Погледнете "histogram"-ите. Почти еднакъв среден разход, Приус очевадно може да постигне много по-добри резултати градско, но това е леко Сандеро лагерничка и не може да го сравняваме като поведение. Някоя по-тежка и комфортна кола изобщо няма да постигне същите графики с този двигател.
                    Последна редакция от mell0; 04.02.2019, 17:12.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      Stefanaki написа: Преглед на мнението
                      Винаги съм се забавлявал, когато от Бългaрия се изказват "компетентни мнения" за немците и Германия. В семейството сме с дизел (купен преди 2г) и хибрид. Никой не ме кара да си сменям дизела с ел. МПС.
                      Ама вие продължавайте да си пишете и да си вярвате.
                      А кой е казвал точно за теб, говоря за фирми и разни такива.
                      Колега mell0 доста по в началото казах да видите средния разход, но от сайт който показва този в БГ. Също така ако не знаеш дизеловият двигател може да работи само на масло, за разлика от бензиновият и аз поне досега не съм срещал дизел който да гори масло и да мирише на масло след него със син пушек. Освен ако маслото не влиза в гърнетата през турбината.
                      Станев пак те настигат само служебни и те гонят. От всички марки и модели има кретени, трябва да изгледам вчерашните клипове от камерата, мисля, че беше Нисан. По едно време си помислих, че се е закачил на теглича и затова ми седи на задната броня. Иначе 1.5 стига до 190км пробвано лично.
                      Последна редакция от chaveto; 05.02.2019, 06:05.

                      Коментар


                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        А кой е казвал точно за теб, говоря за фирми и разни такива.
                        На 08.01.2019 получихме новите служебни автомобили. Та фирмата купи 5 чисто нови дизела. Разполагаме и с два електромобила, ама те по-скоро са/бяха един вид рекламен подарък. Та за кои фирми говориш?
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          chaveto написа: Преглед на мнението
                          Колега mell0 доста по в началото казах да видите средния разход, но от сайт който показва този в БГ.
                          Така. Погледнах. И какво видях? Едното е статистика, предоставена от толкова екземпляри, колкото пръсти имаш на ръцете, ама след злополука. Ама карай. Важното е, че там където хибрида завършва като разход, от там горе долу започват да кажем дизеловите Шкоди с по двата съединителя. И то от тия, евтините и леките екземпляри. А по-тежките, стил Супърб да речем, дават разход като 2.5 бензинов двигател, ама в СУВ.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            chaveto написа: Преглед на мнението
                            А кой е казвал точно за теб, говоря за фирми и разни такива.
                            Колега mell0 доста по в началото казах да видите средния разход, но от сайт който показва този в БГ. Също така ако не знаеш дизеловият двигател може да работи само на масло, за разлика от бензиновият и аз поне досега не съм срещал дизел който да гори масло и да мирише на масло след него със син пушек. Освен ако маслото не влиза в гърнетата през турбината.
                            Станев пак те настигат само служебни и те гонят. От всички марки и модели има кретени, трябва да изгледам вчерашните клипове от камерата, мисля, че беше Нисан. По едно време си помислих, че се е закачил на теглича и затова ми седи на задната броня. Иначе 1.5 стига до 190км пробвано лично.

                            Аз пък не само съм виждал, ами съм наливал на такъв. Opel Astra 1.7 CDTI, харчеше поне 200-300мл. на 2000 км. до преди да се продаде. Колата беше на жената на брат ми, докарахме я от Франция на ход, не харчеше нищо в началото, беше на сравнително малко километри за дизел около 150к. Сетих се за на един приятел Seat Ibiza 1.9 TDI също ме караше да му взимам масло с отстъпка, че била му харчела, да си долива.
                            Последна редакция от mell0; 05.02.2019, 10:24.
                            Fiat Bravo II 1.4 16v
                            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                            Коментар


                              Нека обобщя малко данни от spritmonitor:

                              Dacia Sandero Stepway 2015 (за този модел има най-много записи)
                              1,5 дизел, 90 к.с., ръчка
                              Минимален разход 4,34
                              Среден разход 5,11
                              Максимален разход 8,01
                              Данните са от 45 притежателя на модела.

                              Toyota Prius 2 2004, 1.5 бензин, хибрид, 110 кс., автоматик
                              Минимален разход 3,67
                              Среден разход 5,28
                              Максимален разход 7,26
                              Данните са от 420 притежателя на модела.



                              Skoda Superb 2015 2.0 дизел, 170 к.с., автоматик, 4x4
                              Минимален разход 5,62
                              Среден разход 6,91
                              Максимален разход 7,91
                              Данните са от 40 притежателя на модела.


                              Toyota Prius IV 2015, 1.8 бензин, хибрид, 122 кс., автоматик
                              Минимален разход 3,74
                              Среден разход 4,55
                              Максимален разход 5,54
                              Данните са от 43 притежателя на модела.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                И сега като гледаш тези числа, отново ми кажи защо трябва да си купя Приус. Какво повече може да ми предложи, освен един не толкова нисък разход при някакво нормално каране. Защото ако почнеш да мачкаш съм сигурен, че числата въобще няма да изглеждат красиво.
                                А сега, това е от днес https://photos.app.goo.gl/V6WRb1tgGm8119CE9
                                Автомобила е Шкода Фабия.
                                Колега mell0, никой не казва, че не харчат масло. Всъщност няма двигател който да не гори, просто зад дизела не разбираш, че гори масло. Докато зад бензиновия хем се вижда хем е смрад. А пък такъв на газ е направо като въздух от планината

                                Stefanaki, не мога да намеря цялото видео в което казваха точно това което написах по нагоре. Ето това е част от нещото което съм гледал.
                                https://www.facebook.com/Dnes.bg/vid...3948272547857/
                                Може и да има грешка в превода, но ясно си спомням, че хората недоволстваха от това, че сега ще трябва да си махнат новите дизели и да си купят електрически.
                                Последна редакция от chaveto; 05.02.2019, 22:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X