Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика на 1.9JTD 105 във Фиат Мареа Уикенд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диагностика на 1.9JTD 105 във Фиат Мареа Уикенд

    Колеги, трябва ми диагноза за посочения в заглавието автомобил. Имам преходния кабел от куплунга на колата към OBD буксата, но нямам останалото. Под ръка имам различни блуту донгъли, за единия знам, че не се свързва, втория ще го пробвам в събота. Ако случайно някой във Варна все още разполага с K/L или там както се водеше диагностиката с USB към компютър - да ми драсне или пише на вайбър: 088 6645999. Колата не е в града в момента, но транспорта до нея е от мен ако се наложи идване!
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    #2
    Отговарям си в темата:
    1. Феникса ми даде кабел - не комуникира с компютъра на колата - ELM 327 V1.5a e....
    2. И двата блутута са ELM - не искат да си лафят и те.
    3. Имам някакъв кабел, последен вариант, ще тествам утре и с него, че вече мръкна.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Плюса на преходния кабел включваш ли? И колата е на контакт предполагам? Ползваш МЕС сигурно, там има тест на кабела и трябва да укажеш какъв е ,юсб,блутут или уифи. Можеш да пробваш с телефон с андроид и Алфаобд има я Гугъл плей , с ЕЛМ 327 в 1,5 при мен чете двигателя Браво 2 1,9 jtd 120 също така и Стило 115 коня
      Последна редакция от kiriluz1; 18.01.2020, 20:59.

      Коментар


        #4
        Щом сам си работиш по колите те съветвам да си вземеш една delphi диагностика, има ги вече по 50-60лв от китай. Еднократна инвестиция и чете почти всяка кола, нова или стара.

        Коментар


          #5
          @kiriluz1 Колата е Marea 1.9JTD 105, ELM диагностиките се оказва, че не искат да си говорят с компютъра - било с фес/мес било с телефоните. Иска KL кабел. Едно време приятел от форума ми беше давал кабел, но е останал само преходника, да, включвам плюса

          @JTR не съм автомобилен майстор, но предвид местоположението на колата - трябва или да я прочета и да я издърпаме в един гараж или да платя репатрак и да я закарам до Варна... Та за това търся първо да видя дали е датчик или ГНП/Регулатор (изключвам ги защото ми се иска, а и след като светна дюзата докарах колата на ход и нямаше драми във вървежа, но отказва да запали повече).
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Щом сам си работиш по колите те съветвам да си вземеш една delphi диагностика, има ги вече по 50-60лв от китай. Еднократна инвестиция и чете почти всяка кола, нова или стара.
            Делфито е спряло да се развива на 2014г.С новите коли няма как да стане!
            OVB X18XE1 седан+ГИ

            Коментар


              #7
              ivan_pop написа: Преглед на мнението
              Делфито е спряло да се развива на 2014г.С новите коли няма как да стане!
              Тя щото Мареата ми е много нова Иде реч за кола с първоначално производство 1999, моята ще да е тогава произведена, че първата регистрация е 02.2000г Проблема е, че новите "четци" не искат да си говорят със стария компютър. Това, което ми трябва е четец, който чете KL линията. Имам един VAGCom на който пише и fiatecuscan, но ... не е на порт, а директно USB и не се свързва.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа: Преглед на мнението
                Тя щото Мареата ми е много нова Иде реч за кола с първоначално производство 1999, моята ще да е тогава произведена, че първата регистрация е 02.2000г Проблема е, че новите "четци" не искат да си говорят със стария компютър. Това, което ми трябва е четец, който чете KL линията. Имам един VAGCom на който пише и fiatecuscan, но ... не е на порт, а директно USB и не се свързва.
                На старите Фиати има една такава подробност.За да се свърже трябва да се подаде на контакт и до 5сек. трябва да се стартира програмата.А може и обратно да беше, стартира се програмата и до 5 сек. се подава на контакт.А щом кабела е за USB, трябва да има инсталирани драйвери и да се зададе в програмата на кой КОМ порт е кабела.
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  #9
                  Когато е на usb прави виртуален компорт,от МЕС настройки трябва да укажеш че кабела е usb и да му кажеш на кой ком порт е.Затова ти писах за тест на кабела в МЕС ,било то на usb,wifi или bluetooth се проверява дали кабела комуникира с ПС ,а след това се прави комуникация с ЕКУ.
                  Последна редакция от kiriluz1; 19.01.2020, 19:39.

                  Коментар


                    #10
                    Занимавам се с компютри от ерата на 8 битовите Проблемът с последния кабел на който пише фиатекускан е, че не прави ком порт. Както и фес/мес не иска да комуникира с него точно по тази причина. ЕЛМ кабела комуникира с фес/мес, но не и с компютъра на колата.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Ами щом всички неща по настройки и драйвери са ти ясни, значи си купи друг кабел, който просто да работи с твоя автомобил.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Ами щом всички неща по настройки и драйвери са ти ясни, значи си купи друг кабел, който просто да работи с твоя автомобил.
                        Събрах де що кабели намерих, но не уцелих работещ, сега търся такъв. Искаше ми се някой колега да помогне с наличен кабел, но каквото - такова. Мерси за уместния съвет.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа: Преглед на мнението
                          Занимавам се с компютри от ерата на 8 битовите Проблемът с последния кабел на който пише фиатекускан е, че не прави ком порт. Както и фес/мес не иска да комуникира с него точно по тази причина. ЕЛМ кабела комуникира с фес/мес, но не и с компютъра на колата.
                          Този дето не прави КОМ порт вижда ли се в диспечера на устройствата?Ако се вижда в жълто трябва да се инсталира драйвера ръчно.
                          OVB X18XE1 седан+ГИ

                          Коментар


                            #14
                            Пипаше се латентността на порта ,ама съм го правил отдавна.Иначе при самото вързване с ЕКУ казва какъв трябва да е кабела,ако си с неподходящ.

                            Коментар


                              #15
                              Така, преди буквално 10 минути един познат дойде, закачи я с диагностика на Делфи и прочетохме/зачистихме всички натрупани грешки. След опит за старт - излезе само P1320, след малко търсене в интернет мисля, че иде реч за датчика на разпределителния вал. Ще потърся и тук във форума дали е описвана тази грешка.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X