Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с габарити - лява страна на Фиат Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с габарити - лява страна на Фиат Крома

    Здравейте колеги, имам много странен проблем и не мога да намеря решение. Автомобила е Фиат Крома 2006 - 1.9 , 150 кс.
    Имам грешка на таблото за изгоряла крушка. Видях че преден и заден (ЛЕВИ) габарит не ми светят. Колкото и да е малък шанса да изгорят двете по едно и също време, реших да ги сменя. Бяха напълно здрави и ги върнах. Забелязах, че при пускане на габаритите, същите (предния и задния - леви) се пускат за 2-3 секунди, след което спират.
    Бихте ли ми помогнали със съвет или насока какво да проверя за да отстраня този проблем?

    Поздрави!

    Грешен раздел - преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    #2
    А какво точно ти пише на таблото за изгоряла крушка?
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      изгорял габарит от ляво
      Grande Punto 1.3 75 hp
      Croma 1.9 Multijet 150 hp

      Коментар


        #4
        Това е от лошо контактуване - било то маса или цокъл
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Константинов написа: Преглед на мнението
          Това е от лошо контактуване - било то маса или цокъл
          Възможно ли е да е при предния и задния габарит едновременно?
          Grande Punto 1.3 75 hp
          Croma 1.9 Multijet 150 hp

          Коментар


            #6
            На една верига може да са и един бушон, а маса и цокъл е едно и също.
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              Възможно ли е да е при предния и задния габарит едновременно?
              Светлините на колата са ти на два кръга - един за лявата страна и един за дясната
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                На една верига може да са и един бушон, а маса и цокъл е едно и също.
                само да не бъркаме понятията колега - в цокъла има + и - , а масата е само -
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #9
                  А според вас възможно ли да е от някой управляващ модул? Защото не виждам логика да светват за секунда и да изгасят сами.
                  Grande Punto 1.3 75 hp
                  Croma 1.9 Multijet 150 hp

                  Коментар


                    #10
                    Провери буксите на двете. На една верига са. Имаш хлабава букса
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Здрасти,
                      Проверих и двете букси и са ОК.
                      Нещо друго да проверя?
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      Провери буксите на двете. На една верига са. Имаш хлабава букса
                      Grande Punto 1.3 75 hp
                      Croma 1.9 Multijet 150 hp

                      Коментар


                        #12
                        Какво става като включиш паркинг светлините от съответното копче?
                        Какво става като изтръгнеш едната крушка от гнездото - другата пак ли гасне и тя?
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Проблемът е решен. Бяхте прави. Имах слаба връзка на предния ляв габарит. Размърдах го и изгоря, след което обаче, задния светна. Сега ще сменя и предния и се надявам всичко да е ОК.
                          Grande Punto 1.3 75 hp
                          Croma 1.9 Multijet 150 hp

                          Коментар

                          Working...
                          X