Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са ни правата при среща с КАТ

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За палката не си прав.Чл. 170. ...(3) При спиране на пътно превозно средство за проверка или за оказване на съдействие служителят от органите за контрол подава своевременно ясен сигнал със стоп-палка. През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина. Униформен полицай може да спира пътните превозни средства и чрез подаване на сигнал само с ръка. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет.Макар че доколкото разбирам, са ти светнали с бяло фенерче.Иначе проверка могат да ти направят, няма проблем, че са дошли те при теб.

    Коментар


      Щом си слязъл от автомобила,да си гледат работата.Могат да ти проверят личната карта и толкоз.С какво ще дакажат,че си карал колата?Друг е въпроса,че ти доброволно си се съгласил да ти проверят колата.А реално нямат право на това,ако си извън нея.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        Ами те даже бяха на около 30 метра на следващото кръстовище. Аз си свих за към нас и имах време даже да си вляза във входа, но видях светлините и не бързах. Съгласих се доброволно да проверят документите и колата а те на интересни ми се правят. Въобще по никакъв начин няма как да разбера, че са искали да ме спрат. Светнаха ми с бяла светлина веднъж. Нито са размахвали, нито съм видял даже че има автопатрул. В последния момент завивайки ги видях. Пък и ако са знаели че са прави да са ми написали акта. Просто са знаели,че аз съм прав и ме оставиха намира.

        Коментар


          pavyan написа:
          Щом си слязъл от автомобила,да си гледат работата.Могат да ти проверят личната карта и толкоз.С какво ще дакажат,че си карал колата?Друг е въпроса,че ти доброволно си се съгласил да ти проверят колата.А реално нямат право на това,ако си извън нея.
          Доказва се със свидетелските показания на двамата полицаи. Има много съдебна практика.
          Не всичко което има две бузи ......... е лице.

          Коментар


            Да ви са честити новите допълнения към закона и /внимателно!!! / с КАТ че несе знае какво ще се случи
            http://dnes.dir.bg/news/promeni-zako...-25076545?nt=9
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              Живеем в такава скапана държава, че думата "права" е супер относителна (не говоря само на пътя). В населените места, след 22 часа колите трябва да не форсират, да не усилват музика - това някой да го спазва?
              Дори има случаи, при който катаджиите спират коли на места, на които е забранено спирането и като караш още 50 метра, където може да се спре, почват да се правят на луди.
              Примерно този бил спрял на кръстовище
              Времето ви е ограничено, така че не го губете, за да живеете нечий чужд живот

              Коментар


                Аз съм се измъквал с няколко трика! Пъво да знаете, че без фуражка и на неосветено място не могат да ви спират. Ако ви спрат така просто и кажете, че ще го запишете в акта. последния път един мръсник се заяде, ама накрая ми върна документите и чао.. адиос!
                Последна редакция от rzamen; 06.04.2018, 01:23.

                Коментар


                  Живеем в такава скапана държава, че думата "права" е супер относителна (не говоря само на пътя). В населените места, след 22 часа колите трябва да не форсират, да не усилват музика - това някой да го спазва?
                  Дори има случаи, при който катаджиите спират коли на места, на които е забранено спирането и като караш още 50 метра, където може да се спре, почват да се правят на луди.
                  Примерно този бил спрял на кръстовище
                  Тоя клип по една случайност го гледах по скоро би трябвало да е глобен,че няма нужната дистанция за спиране след пешеходна отколкото за кръстовище....
                  this

                  Коментар


                    Не съм чувал за дистанция за спиране СЛЕД пешеходна пътека. Закона е гъвкав в ръцете им. На мен ми бяха писали фиш за непр. паркиране на основание чл.98 ал.1 т.1 (създавам опасност за движението или закривам знак) нищо че нито едно от двете условия не беше налице, нямаше и знак, че е забранено паркирането. Преди, на същото място, ми бяха писали и на основание, че съм паркирал срещу посоката на движение. И то само на мен и още 1 кола в цялата редица..
                    Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                    Коментар


                      Е па има как 5м ли беше след.
                      this

                      Коментар


                        5м преди, защото закриваш видимостта, 5м след няма смисъл.
                        Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                        Коментар


                          Веднъж ме спряха и полицая ми направи забележка че съм бил без колан, а аз му казах че го свалих когато загасих колата, докато го чаках няколко минути да дойде, за да си приготвя автомобила. Каза ми че съм нямал право и можело да ми пише АКТ за това че съм ''карал'' според него без колан, а имам и свидетел който би потвърдил същото.

                          ДО колкото помня закона, никъде не се упоменава, че след като съм спрян и съм загасил т.е. престоявам с автомобила си нямам право да свалям колана ами да чакам г-н. полицай да ми нареждал. Според мен съм прав. Има ли някой да знае друго ?
                          Как да си гледаме колата ? - специално за дами и новаци шофьори

                          Коментар


                            Имам ли право да си сваля колана след като съм спрял автомобила т.е. вече съм в престой на пътя/извън лентата или нба където са ме насочили ?!

                            Скоро ме спряха, аз си свалих колана ( имам и свидетел ), докато чаках полицая да дойде, аз да си подготвя документите. Беше тъмно. Полицая ме обвини и искаше да ми пише акт. Каза, че без издадена заповед съм нямал право да свалям колана. Аз не помня да пишеше такова нещо във закона.
                            Как да си гледаме колата ? - специално за дами и новаци шофьори

                            Коментар


                              didoroki написа: Преглед на мнението
                              5м преди, защото закриваш видимостта, 5м след няма смисъл.
                              Има=> закриваш видимостта на насрещното към пешеходците.
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар


                                potnik5 написа: Преглед на мнението
                                Имам ли право да си сваля колана след като съм спрял автомобила т.е. вече съм в престой на пътя/извън лентата или нба където са ме насочили ?!
                                Сваляш колана и излизаш след разпоредба на "Органа".
                                В съда твоя свидетел е по-слаб свидетел от втория полицай.
                                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                                Коментар

                                Working...
                                X