Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто 1.9 JTD- проблеми със скоростите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто 1.9 JTD- проблеми със скоростите.

    От известно време, при смяна на скоростите започна да излиза трудно от първа, когато влезне в позиция. Като изфорсирам с междинна газ излиза, но вече започна да влиза трудно и а втора, трета и четвърта, но особенно трудно на задна! Когато изстине колата, влизат лесно, но загрее ли се започва една мъка при превключване, имам чувството, че ще счупя лоста от напъване. На какво би могло да се дължи това- малко масло в кутията или друг проблем? Ако сменя трансмисионното масло, би ли имало някакъв ефект или проблема е някъде другаде? Един майстор ми каза, че трябвало да натегне жилото на съединителя, но не е ли фиксиран?!? И въобще къде да търся проблема- скорости, съединител, синхронизатор или масло?
    Последна редакция от El_Canastero; 23.04.2019, 00:16.
    Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

    #2
    Включи на първа, запали както си натиснал съединителя и ако увлича леко напред си за смяна на съединител.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Смени маслото на скоростната кутия.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        dabadaba написа: Преглед на мнението
        Включи на първа, запали както си натиснал съединителя и ако увлича леко напред си за смяна на съединител.
        Или за помпа
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Tempras написа: Преглед на мнението
          Или за помпа
          Мхм, а може и внучката на избирача да има луфт
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Едно време на москала имах същите симптоми, оправи се със смяна на съединител.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Мхм, а може и внучката на избирача да има луфт
              Аз също имах луфт като включа на скорост,но нямах проблем с превключването на скоростите. EMZO преди време беше писал как се проверява съединителя- на пета се кара с 60, рязко газта до ламарината и ако буксува- пътник е.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                Проверих маслото в скоростната кутия- нивото и състоянието му са добре. Масло, колкото искаш в кутията! Съединителя отлепва много ниско долу- почти няма никакъв ход! Съединителя е за смяна, май! Дайте някаква идея за добър майстор- разбирач в Пловдив или близката околия!
                Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

                Коментар


                  #9
                  gal76
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Разбирач в пловдив съм аз и те съветвам да се ориентираш към най близкия сервиз.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      Имах същия проблем когато ми се повреди горната помпа. Но не течеше. Също - не можеше да се обезвъздуши, не пропускаше течност от казанчето надолу през нея. За около 2 седмици усетих как зацепването се измества все по-надолу до момента, в който дори пълното натискане не беше достатъчно да освободи.

                      Коментар

                      Working...
                      X