Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на далавера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И още нещо, ок ли е да добавя примерно добавка на хадо или bardahl ако има за ръчни скорости?
    - на хадо намерих РЕВИТАЛИЗАНТ ЗА СКОРОСТНИ КУТИИ И РЕДУКТОРИ
    - на Bardahl видях само за автоматици.

    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

    Коментар


      Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
      Колеги, някой с мнение за това масло за ръчни скорости?
      https://mannolusa.com/catalog/mannol...oel-sae-75w-80
      Спецификацията отговаря, но като качество как е?
      Mannol е една от най-евтините марки, но уж били добри. Имам познати, които са доволни от нея, но аз лично не бих си я сложил в кола, на която държа.

      Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
      И още нещо, ок ли е да добавя примерно добавка на хадо или bardahl ако има за ръчни скорости?
      - на хадо намерих РЕВИТАЛИЗАНТ ЗА СКОРОСТНИ КУТИИ И РЕДУКТОРИ
      - на Bardahl видях само за автоматици.
      За какво ти е добавка, някакви проблеми ли ти прави кутията? Ако да, можеш да и удължиш живота малко с добавка, иначе изобщо недей да си затрудняваш живота. Тези добавки, ако бяха толкова полезни за скоростите и мотора, щяха да ги продават в представителствата на марката.

      Коментар


        Там е работата, че няма проблеми... май? Като е студено времето 1-ва малко заяжда. В смисъл влиза с повече усилие, без да стърже или подобно. От 2ра нагоре влиза "като у дома си" :D. Като загрее, 5-10мин работа всички влизат перфектно без усилие. Иначе няма кърхане, пръхтене, или виене, просто малко усилие. Ама не ме кефи. Знам, че се сменя това масло на определн пробег/години, но знам и че никой не го е сменил преди мене.

        Чувал съм/чел съм, че се подобрява "влизането" на скоростите при студено след смяна на маслото. А и вътре може да е намаляло нивото. КОй знае каква боза е станало, колата е 2007г.
        Моята спецификация за скоростната кутия е MB 235.10, вискозитет 75W80. Знам, че не е за Фиат, ама въпроса е принципен. С тая спецификация няма друг избор на марка масло и затова питам за Mannol мнение. Та ако е ниско качество си помислих дали може да се сложи подобрител.

        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

        Коментар


          Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
          Там е работата, че няма проблеми... май? Като е студено времето 1-ва малко заяжда. В смисъл влиза с повече усилие, без да стърже или подобно. От 2ра нагоре влиза "като у дома си" :D. Като загрее, 5-10мин работа всички влизат перфектно без усилие. Иначе няма кърхане, пръхтене, или виене, просто малко усилие. Ама не ме кефи. Знам, че се сменя това масло на определн пробег/години, но знам и че никой не го е сменил преди мене.

          Чувал съм/чел съм, че се подобрява "влизането" на скоростите при студено след смяна на маслото. А и вътре може да е намаляло нивото. КОй знае каква боза е станало, колата е 2007г.
          Моята спецификация за скоростната кутия е MB 235.10, вискозитет 75W80. Знам, че не е за Фиат, ама въпроса е принципен. С тая спецификация няма друг избор на марка масло и затова питам за Mannol мнение. Та ако е ниско качество си помислих дали може да се сложи подобрител.
          RAVENOL, VAICO, COMMA и оригиналното на мерцедес имат масла с тези спецификации.

          Коментар


            Нещо не мога да намеря читав доставчик, който да не сваля 2 кожи за доставка. Намирам само
            RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80
            https://www.ato24.de/de/ravenol-mtf-2-sae-75w-80.html
            14.95 € / 1л
            То много по-добро ли е от Манол или same shit different package?

            пп. И двете ще идват от Germany, а къде са ги бутилирали един господ знае.

            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

            Коментар


              Любчо, двете масла нямат нищо общо. Ravenol е премиум марка, която произвежда много качествени масла, рафинерията им е само една-Равенсберг в град Вертер (Германия). Mannol е регистрирана в Германия марка и до тук и свършва немското, маслата се правят в град Клапейда (Литва). Като качество са да кажем поносими, но са мнооооого далеч от качеството на Ravenol. Ако търсиш по-евтино масло, то ориентирай се към английското COMMA.

              ПП: Хомолгация МВ235.10 имат COMMA MB10, RAVENOL MTF-2, MANNOL MTF-4, като Равенол е с PAO-база и съответно се очаква да е най-качественото.
              Последна редакция от DJPOPA; 28.01.2020, 13:56.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                Колеги на сина купихме Алфа 147-1.6-105 к.с. Дайте препоръка за дв.масло.и мнения за колата.Благодаря!
                STILO-2003-115 HP-JTD Power
                Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                Коментар


                  Аз слагам 5в40 Фюкс титан и не съм имал проблеми. Колата е в мен от 50+к км и съм доволен от нея. Окачването си е консуматив, издържа по 30-40к км и е тоталка
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    Колеги, тази седмица маслата в Кауфланд са на -50%. Имаше и 5W40 на 30лв тубата.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      Колеги, тази седмица маслата в Кауфланд са на -50%. Имаше и 5W40 на 30лв тубата.
                      Харесах си едно 5W 40 (5 литра, 30 лв.) за волвото - 1.9 турбо дизел, 2003 г. Маслото е със спецификации ACEA A3/B4 API: SN... и отговаря на изискванията, но ме смути това предупреждение: съдържа calcium long chain alkarylsulphonate . Тъй като не съм наясно какво означава това (някаква добавка ли е?), засега се отказах да го купя.
                      Последна редакция от snake; 23.05.2020, 12:15.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        Това е миещата присадка калциев сулфонат. Всички Full SAPS масла я съдържат в по-голямо количество. Предупреждението е за двигатели с DPF, които искат mid SAPS или Low SAPS масла, които са с ограничено съдържание на това вещество, но съответно са с по-лоши миещи свойства и по-нисък алкален запас. Така че няма нищо необичайно.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          В книжката на волвото пише, че маслото трябва да отговаря на следните минимални спецификации: ACEA B3, API SH. Дотук добре, но пише и: in nessun caso utilizzare additivi a base di olio, което си го превеждам - да не се използват добавки в никакъв случай. Тази присадка спада ли към добавките и изобщо мога ли без риск да сипя това масло? Не че го жаля волвото - то вече осма година е в семейството, но все пак.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            Малото е нормално, като всяко друго Full SAPS масло. По класификацията на американския петролен институт API надхвърля изискванията, които са дадени в книжката ти. Не би трябвало да имаш никакви проблеми с него.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              Колеги някой да има излишно или да смята да поръчва скоро
                              ​​​Revanol Vst - 5л
                              "ГОТИНО е да си ВАЖЕН, но ПО-ВАЖНОТО е да си ГОТИН"
                              кара: Fiat ULYSSE 2.0 JTD

                              Коментар


                                Здравейте,имам Seat Ibiza 1,6 MPI 105 к.с. 2009 година с газ и ще сменям маслото?Каква спецификация трябва да покрива маслото ?Вискозитети?Мисля за поръчам от сайта ATO 24,та някакви подходящи марки от там?

                                Коментар

                                Working...
                                X