Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв Ви е разходът на Браво 2?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв Ви е разходът на Браво 2?

    Здравейте колеги, който има Bravo 2 /1.4 T-jet/120/ бензин ,нека сподели разхода си на гориво.
    Предварително благодаря!

    Редактирано заглавие
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Аз съм с атмосферния, но мисля че разходът е почти идентичен:

    Лято в града -> 7(доста трудно но постижимо) до 9 зависи колко натискаш.
    Зима в града -> 9 до 11 зависи от разстоянието и колко натискаш.

    Извънградско -> 5 до 6 с нормално каране до 120
    Извънградско с натискане -> 7 до 8

    Смесено -> към 7


    Това съм го мерил по-колонка от резерва до резерва, като борда съм го хванал, че дава отклонение със 100-200мл. в повечето случай. Тоест доста добър ориентир е, поне при мен.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      Каква е идеята на темата, смисъл питаш просто статистически или има нещо което те притеснява в разхода на твоята кола? За мен лично градския разход е нещо което е строго индивидуално и абсолютно несравнимо дори м/у две еднакви коли, поради много причини. Аз се обаждам леко извън темата, но ако те интересува разхода и на 150тка ми виж подписа.Предполагам че на бензин ще бъде поне половин литър надолу при моето каране и все пак разход под 7 извънградско ми се струва трудно постижим

      Коментар


        #4
        Странно и преди съм си говорил с хора, които карат 120tjet и са ми споделяли разход от 5.6 с отклонение до 6 с каране до 120. Аз на моята лично съм сигурен, защото ходих наскоро до Габрово за нещо и направих експеримент като заредих 20 литра от резервата в края на София минавам приблизително 390 км. до Габрово и на връщане малко преди София на 5-6км. ми свети резервата. И аз не можах да повярвам че това е разход от сорта на 5.2-5.3, но карах с 80 по междуселските пътища на 6-та с 1900-2000 оборота, не съм се зорил по магистралата, беше сравнително топло време. По-борд си пуснах трип и показа почти подобен разход - 5.4. Сега възможно е да има отклонение от 200 мл. но като цяло си е постижим разхода, поне за атмосферката. Иначе само магистрално каране до Бургас ми излиза към 6 със спазване на ограниченията иначе съм стигал и до 7-8 като я пъна със 4500 оборота
        Последна редакция от mell0; 23.01.2019, 10:23.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Градско най-често ми дава около 10, понякога и повече, зависи от задръстванията, ако карам в час пик тръгни-спри ще удари 12-13 гаранция. Извънградско 7,5 няколко пъти ходя до Турция, лятото до морето, имах бая възможности да го засичам. Скорости от порядъка 120-140. Мисля все пак да и сложа газово. Принципно карам съвсем друг автомобил, тази я взех за жена ми, но стана така, че тя кара моята, а аз фиатчето. Приятна кола е, маневрена, стегната. Доволно си ускорява с турбинката. Единствен недостатък за мен е клиренса и липсата на всякаква видимост от предните и задните колонки. И тресенето при ускорение - четох тук колегите, че сменят вътрешни карета, напролет ще я гледам.
          Fiat Bravo 1.4 t-jet 120

          Коментар


            #6
            Това е често срещан проблем при Tjet над 150 000. Просто каретата са от 90 коня версията, а автомбилът си дърпа.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              mell0, кое от каретата е проблемно, или си е индивидуално, ляво или дясно?!? Аз като я взех я качих на подемник и ги прегледах с разклащане, което не значи нищо де, нямат луфт, но явно и да е минимален, се отразява. Колата я взех с показания на 119000, книжки али бали, сега е на 130000, сметай джамбазинът колко е въртял
              Fiat Bravo 1.4 t-jet 120

              Коментар


                #8
                Карам фиат линеа със същия двигател. Вярно е, че купетата са доста различни, но все пак за сведение мога да ти дам абсолютно точен комбиниран разход за една година и 14 684 изминати километра - 7,9 литра / 100 км. Мисля, че е нормално за бензинова кола с турбо, макар че е далече от каталожните данни. Но кой ли вече им вярва?
                Последна редакция от snake; 23.01.2019, 23:44.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  mell0, кое от каретата е проблемно, или си е индивидуално, ляво или дясно?!? Аз като я взех я качих на подемник и ги прегледах с разклащане, което не значи нищо де, нямат луфт, но явно и да е минимален, се отразява. Колата я взех с показания на 119000, книжки али бали, сега е на 130000, сметай джамбазинът колко е въртял
                  В английския форум постоянно се оплакват на турбо версийте от вътрешните карета, затова го казвам.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар

                  Working...
                  X