Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забавяне при ускорение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Направи си експеримент. Сложи десетина опашки по турбо маркучите. и на двата за високо налягане, ако има подобрение значи си за нови маркучи.
    Маркучите са консуматив. Износват се с времето.
    Благодаря ти колега, днес разглобиха предно ляво колело хванах мойта да дава газ и кво да видя маркуча преди кулера от ф55 се раздува до ф70 . Сега сам го увил с гумирана лента и няколко свински опашки разлика има и то положителна . От на колегите по горе : аз не искам да се изстрелва на 1000 оборота но тя не реагира изобщо карам я постоянно и мога да твърдя че колата не беше така дори и на голяма предавка след натискане на гарата се усещаше как тръгва и на 1400-1500 след като развърти турбото вече е бързобегуняк . Може ли някой да ме упъти от къде да си взема свясни маркучи сега след въвеждане на номера на маркуча ми излиза че е от Мерцедес спринтер някой е творил яко явно .

    Коментар


      #17
      Това значи че е накъсал конците на оплетката.
      Варианти ще ти пратя на лс.
      Маркуча не е евтин но става от всяко жтд.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Според мен колата има друг проблем, а не се изчерпва единствено до разширяването на маркуча. При толкова ниски обороти, има достатъчно излишък на въздух, за да може при обогатяване на сместа да се постигне значително ускорение на ниска предавка. Обикновен JTD 1-во поколение с 200 Нм има нормално ускорение дори на 5-та от 1000 оборота, като под нормално имам предвид не да те залепи за седалката, но се усеща, че си натиснал газта както трябва. А Мултиджет-а на 3-та да не може да изтегли, с променлива геометрия, която го прави още по-ефективно, си е голям проблем.

        Този двигател с две ламбда-сонди ли е случайно?

        За съжаление за момента нямам предположение какво друго може да не е наред, но ако си от София - ела в неделя на среща, да я разгледаме тази кола дали нещо може да подобрим на място.

        Коментар


          #19
          Според мен колата има друг проблем, а не се изчерпва единствено до разширяването на маркуча. При толкова ниски обороти, има достатъчно излишък на въздух, за да може при обогатяване на сместа да се постигне значително ускорение на ниска предавка. Обикновен JTD 1-во поколение с 200 Нм има нормално ускорение дори на 5-та от 1000 оборота, като под нормално имам предвид не да те залепи за седалката, но се усеща, че си натиснал газта както трябва. А Мултиджет-а на 3-та да не може да изтегли, с променлива геометрия, която го прави още по-ефективно, си е голям проблем.

          Този двигател с две ламбда-сонди ли е случайно?

          За съжаление за момента нямам предположение какво друго може да не е наред, но ако си от София - ела в неделя на среща, да я разгледаме тази кола дали нещо може да подобрим на място.
          За съжаление съм доста далеч от софия .. но когато притегнах маркучите както ме посаветва колегата има подобрение не е това което беше след покупката на колата но си мисля че и нафтата е от значение . Единственното нещо което не сам сменял или профилактирал са дюзи. А щом на 3-ти цилиндър ми прави корекция в минус то значи че или клапанчето е за смяна или разпръсквач .

          Коментар


            #20
            Забавянето при ускорение го усещам някъде около 1900-2000 оборота, после вече е наред. След като прочетох тук за маркучите на турбото, реших и аз да проверя състоянието на моите. Установих, че основният маркуч, който вкарва въздух в турбото, е доста разхлабен откъм самото турбо - хванах го с ръка и с лекота го измъкнах. Затегнах добре скобата, която явно се беше разхлабила с годините. Друго, което забелязах е, че маркуча към вакуума на турбото е с черна външна оплетка, която е доста раздърпана вече в краищата, но не можах да разбера дали няма някоя цепнатина под оплетката. Дали мога да го сменя този маркуч с обикновен горивен ако е дефектирал? Не зная все още дали притягането на скобата на основния маркуч ще има някакво влияние върху ускорението, предстои да установя.

            Коментар


              #21
              Нов проблем момчета отивам вчера да сменям тромба. Качвам на канала и ко да видиш ляв носач целия в масло. Гледма маркуча на тубото, свалям го и ко да видиш от студената част шурти масло. Късмет че имам приател, със същото вади ремонтен комплект свалям турбината рецилнирам и всичко е ОК. Но сега не върви така както преди като види баир и неще чувам турбото надува но ускорени няма... И ко прайм ся

              Коментар


                #22
                Смърт без причина няма. Момчета ламбдата ми показва 32 волта и не мърда. Според мен тя е проблемът

                Коментар


                  #23
                  Странно е в 12-волтова инсталация да има такова "случайно" напрежение. Възможно ли уредът, с който се мери, да е повреден? Или мерната единица да е друга?

                  Коментар


                    #24
                    Странно е в 12-волтова инсталация да има такова "случайно" напрежение. Възможно ли уредът, с който се мери, да е повреден? Или мерната единица да е друга?
                    Нещо елма или лаптопа се еб... ва. Ламбдата си работи.

                    Коментар


                      #25
                      Ако може някой да обясни каква е тая ламбда на дизелов мотор? Или нещото му се вика по - дург начин примерно дебитомер?

                      Коментар


                        #26
                        todorakiggg написа: Преглед на мнението
                        Ако може някой да обясни каква е тая ламбда на дизелов мотор? Или нещото му се вика по - дург начин примерно дебитомер?
                        Мога да ти я снимам даже

                        Коментар


                          #27
                          todorakiggg написа: Преглед на мнението
                          Ако може някой да обясни каква е тая ламбда на дизелов мотор? Или нещото му се вика по - дург начин примерно дебитомер?
                          Същата като на бензинов мотор, само че на дизелов. Като вица: "Самурай без меч е като самурай с меч, само че без меч".

                          Ето линк към първата срещната, за АР 147:

                          https://www.ebay.co.uk/itm/LAMBDA-OX...-/253646455607

                          Коментар


                            #28
                            Евалла, човек се учи докато е жив. А иначе правят същото като на бензиновия мотор така ли? За коли с ДПФ ли се ползват само или не е задължително?

                            Коментар


                              #29
                              Не ми се рови точно да търся, но ми се върти из главата, че е изискване на Евро 3, а в Евро 4 май задължително има 2 бр., по една от двете страни на катализатора. Може и да не е така, извинявай ако нещо бъркам, но пиша малко наизуст.

                              Иначе да, мерят там нещо и уж нещо помагат на двигателя да работи по-чисто. По-скоро са свързани с азотните оксиди в дизеловия, а не толкова с качеството на гориво-въздушната смес, нужна за работата на бензиновия.

                              Коментар


                                #30
                                Не ми се рови точно да търся, но ми се върти из главата, че е изискване на Евро 3, а в Евро 4 май задължително има 2 бр., по една от двете страни на катализатора. Може и да не е така, извинявай ако нещо бъркам, но пиша малко наизуст.

                                Иначе да, мерят там нещо и уж нещо помагат на двигателя да работи по-чисто. По-скоро са свързани с азотните оксиди в дизеловия, а не толкова с качеството на гориво-въздушната смес, нужна за работата на бензиновия.
                                Би трябвало да е със същата функция като на бензина защото има МАП би трябвало да следи и да убогатява или обеднява сместа. И при мен е само една евро4, съм

                                Коментар

                                Working...
                                X