Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Печелим или не от монтирането на АГУ на ДВГ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Преди време имаше една тема за бензин с/у дизел. Горе долу и тая тема на там е тръгнала
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #77
      Пак ми стана интересно, как така газ-та щади двигателя на студен старт, като кола на газ в студено време не може да запали. Нали затова наливате бензин да имате да си правите стартове ... Лятото "студения" старт не е такъв бич.
      Я ми кажи как газокари и всякаква друга техника която е само на газ пали зимата.
      Аз ще ти отговоря, принципно по старите изпълнения си бяха като обикновена газова, но разделена на две. В една част която се подгрява от водата налягането от бутилката се редуцира до някакво определено което не го знам. След това вече имаш още една част която е върху дросела, там налягането отново се редуцира и се определя какво количество ще влиза към двигателя. Това обаче е скъпа система от страна на мембрани.... и се започна монтаж на на съвсем обикновени уредби. Просто след палене трябва малко по полека да не замръзне изпарителя и няма никакъв проблем. А като цяло проблемите на студения старт са точно от мръзненето и от това, че не се подава това което трябва.

      Коментар


        #78
        Добре щом казвате, аз лично не познавам човек, който да пали на газ. Може да е възможно, но такива хора са малко. Повечето "газ" тарикати са с газова от левчето, защото иначе ако си вземат по-хубава, то ще надхвърли цената на автомобила им. Затова щаденето на двигателя при палене на газ не го примемам като сериозно.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #79
          Не си приемай на сериозно и техническите ти познания.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #80
            Добре щом казвате, аз лично не познавам човек, който да пали на газ. Може да е възможно, но такива хора са малко. Повечето "газ" тарикати са с газова от левчето, защото иначе ако си вземат по-хубава, то ще надхвърли цената на автомобила им. Затова щаденето на двигателя при палене на газ не го примемам като сериозно.
            Тъй де...спора започва. Сега всеки си определя спрямо джоба как да кара. Слагането на газ по никакъв начин не ощетява държава, общество и т.н. Както не плащане на данъци, махане на катализатори, ремап, правене на коли Н1 или 50+1 за да имат данъчно облекчение. Не се прави на много морален и етичен, че да наричаш хората каращи на газ "газ" тарикати. Нали въпрос на избор е. Аз не те карам да си слагаш газ, нали? А как ще карам колата си и как ще ми умре мотора, го остави аз да си го преценявам (съответно каращите на газ). Казах ти вече Фиата ми колко е каран на газ и колко е разликата в парите карайки на газ и на бензин. Калкулираната разлика надхвърля парите, които съм дал за ремонти и поддръжка на колата. Аз сметката съм си я направил за мен. На теб като ти се кара на бензин - прав ти път, никой не те спира.

            Бтв, ГИ на Алфата ми е 1200+лв. Щот повечето, които се оплакват от газ-та са спестили от качество при монтиране и после рев до небесата. Също като славата на Фиат/Алфа. Купуват си най-големия дарак за 1500лв и после слушам как италянките не стават за нищо, щот джамбазина е казал "КАТОНОВА, КАЧВАШСЕИКАРАШ" (липсата на интервали не е случайна).
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #81
              Ама май се обидихте. Това че съм казал "газ тарикати", го имам в предвит, че си купуват коли за 1000-1500 лв. слагат евтина газова, дори втора употреба такава за по-евтино гориво и карат до разпад, а трябва да се случва точно обратното. Газовата не е за бедни хора, а за хора със средни възможности, да могат да си купят качествена такава, да си я преглеждат годишно за да им върви без проблеми. И повечето такива я слагат предимно, защото минават повечко километри годишно, за да имат сметка от цялата работа. Това го казвам, защото твоето изречение - "всеки определя спрямо джоба как кара" е така за хората, които имат поне малко пари да карат и да си подържат колите, а не с дараците по-пътищата не го знаеш дали може да спре, за да не те отнесе на някой завой по дерето и с газова непроверявана от 5 години, не го знаеш дали няма да се запали или думне при някое зареждане. Не пречи на обществото, когато се прави правилно и кадърно. Колата не е необходимост, а "лукс". Не давам акъл, кой как да си кара колите. Това си е ваш проблем, само че има хора, които застрашават моя и на други около мен живота с непроверени газови и мога да ти гарантирам, че са изключително много тези коли и то се дараци, на които може да им мине котка през прага. Аз като съм нямал пари, не съм карал кола и не съм взимал дарак на всяка цена само и само за да карам нещо, както правят повечето. Отклоних се от темата, цялата идея на това което искам да кажа е, че не трябва сам да си определяш как и какво да караш, защото си опасен за обществото, хората са проблем и трябва да бъдат конролирани, затова има закони, обаче повечето каращи на 'газ' не ги спазват.
              Последна редакция от mell0; 04.09.2018, 13:41.
              Fiat Bravo II 1.4 16v
              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

              Коментар


                #82
                Не съм се обидил. Само си говорим. Коли в неадекватно състояние (без преглед, без ГО), които са на оригиналното си гориво дизел/бензин. Виждам, че ти пречат неподдържаните коли на газ, а същите на бензин и дизел? Предполагам също е така. Тогава защо даваш за пример само тези на газ. Явно проблема си е фундаментален, а не само колите на газ. Или с др думи, дали една кола е на газ или не, не означава дали е поддържана или не. За това кога ще ни умрат моторите...не се ядосвай, нали твоя ще векува

                Проблема с техническото състояние на автопарка е голям. И зависи от нас как ще си поддържаме колите.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #83
                  Да, проблема е във всички коли, не само в газовите, но тук става въпрос за газовите и предимно, че повечето стари дараци на бензин са с газова. Моята кола няма да векува и не съм се възползвал от газова, поради причината, че аз не изминавам достатъчни километри да си избия хубава газова, колата ми извънградско харчи сравнително малко, а не искам да купувам боклук за 800лв., които ще ми създаде главоболия. Тук конкретно говорим за проблема в техническото състояние на колите на газ, защото са малко по-опасни от другите горива, понеже може да има изпускане и някой да мине покрай колата с цигарка и т.н. Доста забелязвам по Софийските моло-ве коли без стикер, но видимо с газова (бронята имат капачка) и все пак си влизат в паркингите въпреки забраната и създават предпоставка за проблем, а от такива "отговорни" индивиди, какво може да очакваш от състоянието на газовата инсталация. Няма проблем да се кара на газ, даже по-екологично, но проблема тук е, че газ-та се приема за евтино гориво и хората, които карат с нея са предимно(не само) хаймани и се отнасят много безотговорно.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #84
                    Ама май се обидихте. Това че съм казал "газ тарикати", го имам в предвит, че си купуват коли за 1000-1500 лв. слагат евтина газова, дори втора употреба такава за по-евтино гориво и карат до разпад, а трябва да се случва точно обратното. Газовата не е за бедни хора, а за хора със средни възможности, да могат да си купят качествена такава, да си я преглеждат годишно за да им върви без проблеми. И повечето такива я слагат предимно, защото минават повечко километри годишно, за да имат сметка от цялата работа. Това го казвам, защото твоето изречение - "всеки определя спрямо джоба как кара" е така за хората, които имат поне малко пари да карат и да си подържат колите, а не с дараците по-пътищата не го знаеш дали може да спре, за да не те отнесе на някой завой по дерето и с газова непроверявана от 5 години, не го знаеш дали няма да се запали или думне при някое зареждане. Не пречи на обществото, когато се прави правилно и кадърно. Колата не е необходимост, а "лукс". Не давам акъл, кой как да си кара колите. Това си е ваш проблем, само че има хора, които застрашават моя и на други около мен живота с непроверени газови и мога да ти гарантирам, че са изключително много тези коли и то се дараци, на които може да им мине котка през прага. Аз като съм нямал пари, не съм карал кола и не съм взимал дарак на всяка цена само и само за да карам нещо, както правят повечето. Отклоних се от темата, цялата идея на това което искам да кажа е, че не трябва сам да си определяш как и какво да караш, защото си опасен за обществото, хората са проблем и трябва да бъдат конролирани, затова има закони, обаче повечето каращи на 'газ' не ги спазват.
                    Ми изобщо не си прав. И колата и мотора изобщо не са лукс! Ако имаш малко акъл сам ще се светнеш защо. А с "хаймани" е пълно по целия свят. Проблема е как в белите страни могат да ги контролират, а тук не! Даже ги и поощряват, че и отговорни постове заемат!
                    Последна редакция от krasimir77; 04.09.2018, 15:30.

                    Коментар


                      #85
                      От превишена скорост има много повече пострадали, отколкото от газ. Затова имам предложение за ограничаване на скоростта на 80 км/ч за обикновените пътища и 120 за магистралите. И ограничение на мощността на двигателите на колите на 60 кс/тон. Които превишават мощността, увеличаване на данъка в геометрична прогресия.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #86
                        Затова имам предложение за ограничаване на скоростта на 80 км/ч за обикновените пътища и 120 за магистралите. И ограничение на мощността на двигателите на колите на 60 кс/тон. Които превишават мощността, увеличаване на данъка в геометрична прогресия.
                        Напълно разумно предложение, което разбира се е нереално да се приеме...мисля на всички е ясно защо. Интереси на производители, търговци и т.н.
                        Иначе съм ЗА с две ръце. Няма нужда от безумни мощности и скорости.

                        Коментар


                          #87
                          Попринцип това не е лоша идея, но според мен проблема не е в мощноста на колата, ами човека, който я управлява, защото и с 80 ако се ударите челно или се хвърлиш от някое дере си е все тая. Проблема е в манталитета и знанието, че ще останеш безнаказан като нарушаваш правилата. Ако знаеш, че се следят нещата и глобата е близка до цената на автомобила и ако не я платиш се удвоява и ти взимат книжката за няколко месеца, ще караш като охлюв и като цяло не само за скоростта. Това в комбинация с кошниците с 5 годишни гуми с грайфер по-малък от на детска количка, защото на чичо Гошо са му скъпи гумите и си купува само нови предни (под нови разбирай гума на 2 години), с изпуснали амортисьори, тропащо окачване и престъргани дискове, за да спести някой лев от нови, с накладки от 10лв. и спирачна течност на 10 години (в добрия случай), тоест техническото състояние като цяло. Е, винаги ще има чичковици с повече парички, които ще си карат с колкото искаш и ще си плащат глоби, но то е ясно, че винаги в едно общество има джигити, важното е да се сведат до минимум. Когато джигите са по-малко не стават толкова катастрофи, защото не се срещат често на пътя, проблема е като са много.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #88
                            Аз ще се огранича до мислене и манталитет. На мен ми е достатъчно да знам, че качил се в колата отговарям за моя живот, този на спътниците ми, както и на другите участници на пътя. Това ми е мотивацията да карам по правилата, а не, че ще ми друснат солена глоба
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #89
                              От превишена скорост има много повече пострадали, отколкото от газ. Затова имам предложение за ограничаване на скоростта на 80 км/ч за обикновените пътища и 120 за магистралите. И ограничение на мощността на двигателите на колите на 60 кс/тон. Които превишават мощността, увеличаване на данъка в геометрична прогресия.
                              Аз пък бих казал, че тези които "пречат" са много по голяма предпоставка за ПТП. Защото никой не спазва дистанция, не използва най дясната част на пътя.... Ако всички се движат така както трябва според мен рисковите маневри, агресията... ще е много по малко.
                              Обаче както винаги нещата се извъртат така както става и тук. Говорим за студен старт на газ и това, че е възможно и изведнъж стигнахме до това, че автомобилите били дараци. Значи дали автомобили ще е дарак няма никакво значение на какво гориво се движи. Защото преди няколко месеца продадох една слънчева Мареа с газова.... е в момента ако направя снимка на какво прилича и чак ми става жал. Та всичко е от задкормилното, не от горивото.

                              Коментар


                                #90
                                И Аз бях твърдо против АГУ. Но от м.Април сложих газов инжекцион и до ден днешен нямам никакви проблеми,а съм минал над 8000км ,които преди ги правех за 1год. че и повече.Друго си е удоволствието да спреш на бензиностанцията и да заредиш гориво наполовина.Точно тази вечер смятах колко ми е икономията за тези 8000км и се изненадах,че е около 770лв. за 5 м. Още 3000-3500км съм избил монтажа на АГУ-то .Някакъв кардинален недостатък не съм забелязал през това време.

                                Коментар

                                Working...
                                X