Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ром без книжка и с включен буркан, с каквито са оборудвани колите на НСО, изпреварил шефа на столичния КАТ Тенчо Тенчев. Само няколко километра след това е бил спрян от колегите на Тенчев по негов сигнал. Ромът отнесъл два акта, а лампата му била конфискувана. Случката се разиграла в почивните дни около 6 септември, съобщава в. "Телеграф".
    Началникът на отдел "Пътна полиция" към СДВР комисар Тенчо Тенев пътувал заедно със съпругата си за Димитровград, когато забелязал в огледалото си, че зад него с висока скорост се приближава "Мерцедес" Е клас.Колата с регистрационен номер СТ 336 подала светлинни сигнали червено и синьо и изпреварила автомобила на полицейския началник. При задминаването той забелязал, че мерцедесът се управлява от мъж, до него пътувала жена, е между двете предни седалки стои дете. Тенев се обадил в дежурната, за да провери дали колата не е на някои от служителите - оказало се, че не е.

    Тогава шефът на КАТ звъннал на колегите си от РПУ Димитровград, за да им съобщи за нарушителя, след когото подкарал на известна дистанция. Първият патрул по пътя подал сигнал на водача с палка и той отбил.

    "Господине, къде е бурканът?", попитал го Тенев, при което шофьорът отговорил, че няма такъв. Оказало се, че го е скрил в предната дясна врата. След като бил разкрит, започнал да се оправдава, че бърза за кръщене в Гълъбово, затова го бил сложил.

    При поискване на документите за проверка станало ясно, че шофьорът не само кара с буркан, но няма и книжка. Санкцията за управление без свидетелство е от 100 до 300 лева. Актът за използването на лампата пък е от 50 до 200 лева и отнемане на книжката от 1 до 6 години.
    Инфо от https://www.burgas24.bg/novini/Bylga...-na-KAT-671204
    Аз само ще добавя:
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      https://www.vbox7.com/play:105c266438
      Без коментар.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Загледах се в клиповете на тоя канал и видях това. https://www.vbox7.com/play:5e57bdb103

        Действието е на булеварда пред вкъщи и на тая пешеходна това се случва постоянно (на мен поне 5 пъти). Само да уточня, че там е с по една лента в посока.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          ...Само да уточня, че там е с по една лента в посока.
          Е те "хорицата" си "отварят" по още една лента за да им е по-удобно
          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

          Търси се..

          Коментар


            Егати и циганина без книжка ,че и с мерцедес с буркан ,че ДАЖЕ шефа на кат да изпревари тия акъл нямат.Аз хем имам книжка и ме е страх без нея да влеза в колата тоя като най големиа шеф без книжка с буркан си движи..
            this

            Коментар


              Загледах се в клиповете на тоя канал и видях това. https://www.vbox7.com/play:5e57bdb103

              Действието е на булеварда пред вкъщи и на тая пешеходна това се случва постоянно (на мен поне 5 пъти). Само да уточня, че там е с по една лента в посока.
              Че има виновен, има, но аз искам и малко да изложа допълнителни факти - винаги така става в задръстване. Не стига, че няма къде да ходи тоя с колата, в която се намира камерата, ама пък и върху пешеходната пътека да спре. Това винаги ме е дразнило. И винаги ако не мога да подмина пътеката с колата заради задръстване, винаги оставям поне 2-3 метра от нея. Точно за такива случаи. Защото едното е късмет, че не бутнаха детето, ама с малко помощ то можеше и водача, който прави съзнателно нарушение, да реагира навреме.
              И още по-дразнещото в моето действие е, че тия зад мен се напъват като обезглавени. И ако не спра върху самата пътека, защото имало място до предната кола, то настават едни клаксони, то едно чудо. Направо като мръдна с колата 5 метра напред, то ще тръгне цялото движение направо. Ама като се кара, то трябва да се мисли по принцип.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Ама като се кара, то трябва да се мисли по принцип.
                !!!!!!!

                Коментар


                  Така е Бо, правилно ти е уточнението. И аз не ги разбирам тези хора. Спрял на пешеходната и гледа умно искащите да преминат хора. Като искам и друго да добавя. Приближавайки пешеходна (когато съм с колата), намалям с готовност, че може да се наложи да спра за да преминат хора. Много често ставам свидетел на едно юркане на коли и бесни спирачки в последния момент.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    Новата Бърза транспортна линия в Бургас, само два дни преди да стартира се оказва пълен шит и измама. Съмненията, че няма да бъде функционална и ще предизвиква конфликти в движението
                    не ги коментирам, поне докато не се задейства, но останалото е безочие и пълна безотговорност.
                    Под заглавие от типа "улесняване на граждани" се оказва, че всъщност картите, които заредихме за да пътуваме "интегрирано" ще
                    важат САМО за Бързата линия, защото видите ли нямало валидатори в останалите видове транспорт ( тролей, обслужващи бусчета). Аз лично си взех карта, която заредих с едни 40 лв. за да ползвам
                    линия 9 до офиса ми. Бях твърдо решен да зарязвам автомобила и да ставам "европеец"....Сега се оказва, че трябва да си КУПЯ или ВИП карта за 50 лв. за да ползвам "безплатно" тази линия или да си купя ДРУГА карта от 20 лв. на месец. Ам, чИ на мен с автомобила ми идва по-евтино, по-изгодно и по-угодно. Ако сега бургазлии пак заспим, наистина вече мисля да си бия камшика.....Та така. Явно е от къде ще се изплащат новите спирките от 50 000 лв, а твърдението, че с едно валидиране ще пътуваме 45' е безпочвено и лишено от логика, щом като валидатори има САМО в бързите линии. Приказките за прикачвания с една цена на валидиране се оказват - ЛЪЖА. Поне към този момент.
                    https://www.burgas24.bg/novini/burga...a-shema-685514
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар



                      ntodorov, Ей сега вземам пунканките и сядам да чета , че след малко другия колега от Бургас (нещо ми убягва ника му точно в този момент) те налази с обяснения как ти нещо не си разбрал и как всичко в Бургас супер точно и най - европейско. Все пак всички знаем, че ако има някъде по света бързи линии на градския транспорт от в Бургас са най - бързите!

                      Коментар


                        Опс. Абсурдът става по-пълен. Разясни ми се впоследствие.
                        Значи... Ако си взема карта ВиП със заредени 50 лв. добивам изключителното право да си
                        закупя друга, хартиена карта, за нови 20 лв., която ще важи САМО за ЕДНА линия. Като последната карта е за месец на човек. Или, както ми се налага
                        да ползвам ( на мен и още десетки хиляди, като мен) обслужваща връзка до най-близката ми и заветна спирка ( в случая на 700 метра от входа ми), само АЗ ще трябва да дам 70 лв. на месец за да се возя "бързо" , съпругата ми също трябва да даде тази сума....Е, за 140 лв., оставям на вас да прецените, дали този нов и супер-дупер "бърз" транспорт,който стесни улиците на Бургас, роди светофари на всеки ъгъл и всяко кътче в Бургас, "създаде" спирки за по 50 000 лв. едната, "създаде" софтуерна система, чиито бъг-ове забавяха стартирането на "проекта", снабди спирките с камери ( най-хубавото от целия проект) и инфо табели с лед надписи и "поизядени" вече тук-таме букви и очерта булевардите с жълти линии, които ЯВНО ще трябва да се освежават на 7-8 месеца си заслужава.
                        И знаете ли, кое е най-обидното и пошлото в случая...Че повечето бургазлии повярвахме и махахме с ръка на неудобствата в името на нещо ново... за да установим впоследствие, че нищо от предварително представеното няма да бъде същото. Бяхме лъгани, включително до вчера, когато лично си взех карта с 40 лв. вкарани в нея, за да разбера днес, че всъщност ... не ми трябва, а е трябвало да си купя хартиена карта, която ще важи само за ЕДНА определена линия. Офисът ми е на 2,5 км. от дома, значи за да ползвам транспорт САМО до там и обратно аз трябва да платя 45 лв. на месец или да си купя ВИП за 50 лв. + бонусът да си купя хартиена карта САМО за още 20 лв.
                        ПС: Колега, todorakiqqq. Ако колегата Стило - ново се появи със сигурност ще развалим форумното спокойствие, па макар и за сметка на това, да четете местните ни неволи...Ама чувам, че и в други градове се подготвят такива транспортни схеми, та от "жив опит" се надявам да не навредим....Това за пуканките е идея. Нещо ми се ядеше, сега разбрах какво.
                        Последна редакция от ntodorov; 23.11.2016, 17:17.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          Оооо, аз също очаквам с нетърпение, колегата Stilo NEW да оборва с "факти" тез абсурди... :D
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            А другият абсурд със светещите табла в нищото е супеееерр! Ей тъй край пътя стърчи ено табло с ламби и тва е автобусна спирка. Няма дори едно заслонче,на места дори и знаци нямаше ,а това от утре ще е спирка на градския транспорт.Click image for larger version

Name:	26071071045_73b669fd67_b.jpg
Views:	1
Size:	289,3 KB
ID:	2094051
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              Краси. Това са спирките на обслужващите линии. Правени са без мерак. Пред нас има две такива колчета. Мисля, че умишлено не се поставят заслони, защото икономическата рентабилност на тези бус-чета е обречена на провал още при замисълът им...А чрез измъдрените оня ден хартиени карти, които трябва да ни издадат ( с идентификация - снимка ), като "допълнение" към пластиките за валидиране, пък беше направена първата крачка към безсмислието им.
                              Майната му на мен/нас. Дъщеря ми, която си направи пластика със снимка, указваща името и факта, че е ученичка ще трябва да си прави нова хартиена карта за да се удостоверява с нея САМО за една допълнителна линия. Ако и се наложи да ползва трета линия - нито пластика, нито хартиената карта ще и вършат работа - т.е ще плаща съответната цена, въпреки че предварително ни вменяваха, обясняваха и убеждаваха, че с пластиката ползваш всички линия на Бургас-бус с едно валидиране в рамките на 45' .
                              http://www.burgasinfo.com/news/view/5/56160/
                              ...Лъжата и празните обещания са ясно, но кажете ми, чия "здрава" главица измисли, всички ученици отново да се редят на дълги опашки за да им се направят И хартиените носители ( важат само за 1 свързваща линия), които така или иначе ще съдържат същата информация, като пластиката ( която визуално си е, като паспорт)...
                              ПС: Краси, ако някоя сутрин реша с "бързия транспорт" да дойда при теб за по едно каЙфе...може да дойда по икиндия.
                              Последна редакция от ntodorov; 24.11.2016, 15:34. Причина: корекция
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                Днеска тест-драйв на новата линия с кмета и журналисти - БЕЗ СПИРАНЕ НА СПИРКИ И КАЧВАНЕ НА ПЪТНИЦИ - 20 мин от центъра до Терминал Изгрев. По мои спомени старата бавна линия за толкова време го взема заедно със спирките и качването на пътници. Поне от общината много великодушно вече ни разрешават да се качваме и от 2-та врата на автобуса.
                                Brava 1.6 ELX

                                Коментар

                                Working...
                                X